Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Archiwum Diecezjalne w Zielonej Górze

02 mar 2010, 18:12

Witam

Zwracam się do wszystkich z zapytaniem czy nie wybierają się w najbliższym czasie do Archiwum Diecezjalnego w Zielonej Górze i przy okazji nie sprawdziłyby kilku aktów dla mnie.W rewanżu służę pomocą w poszukiwaniach w AP w Łodzi.

Z góry dziękuję

Pozdrawiam
Wojtek Rasz

Re: Archiwum Diecezjalne w Zielonej Górze

29 mar 2011, 19:19

Jesli ktos wybiera się tam w najbliższym czasie prosiłabym o sprawdzenie aku slubu
Pszczew 27\1878
Andreas Krawiec(28)
Julianna Hąbla(23)
Na Poznan Project jest informacja,że ten ślub w parafii,na stronie parafii,że przekazano do archiwum

Re: Archiwum Diecezjalne w Zielonej Górze

29 mar 2011, 20:27

To przekazanie to b. świeża sprawa. Zmienię informację, jak będzie wiadomo, że AD już to udostępnia. Czasem to trochę trwa.

Re: Archiwum Diecezjalne w Zielonej Górze

29 mar 2011, 20:46

AGA KOZA napisał(a):Jesli ktos wybiera się tam w najbliższym czasie prosiłabym o sprawdzenie aku slubu
Pszczew 27\1878
Andreas Krawiec(28)
Julianna Hąbla(23)


Ja bym sugerował zwrócić się do AP Gorzów o kopię aktu cywilnego,
jeśli Pani wie gdzie zamieszkiwała panna młoda.
Ten akt ślubu z Par. Pszczew niewiele więcej Pani powie, one są bardzo skąpe w dane.

Re: Archiwum Diecezjalne w Zielonej Górze

30 mar 2011, 21:13

AGA KOZA napisał(a):Jesli ktos wybiera się tam w najbliższym czasie prosiłabym o sprawdzenie aku slubu
Pszczew 27\1878
Andreas Krawiec(28)
Julianna Hąbla(23)
Na Poznan Project jest informacja,że ten ślub w parafii,na stronie parafii,że przekazano do archiwum




Witaj Agnieszko :wink:

Dane o Juliannie Hąbli wysłałam e-mailem.

Pozdrawiam serdecznie :)

Gosia.


Poszukuję nazwisk : Mniszek,Torchała,Loba,Jarnut,Kulak.
Z okolic : Grudna,Zębowo,Chudobczyce,Lwówek.
Ostatnio edytowano 09 kwi 2011, 14:22 przez torchala1m2, łącznie edytowano 1 raz

Re: Archiwum Diecezjalne w Zielonej Górze

31 mar 2011, 12:13

Dziękuję Ci serdecznie za dane o Juliannie,dzieki nim mam jedno pokolenie więcej w drzewie :)

Re: Archiwum Diecezjalne w Zielonej Górze

10 maja 2011, 20:21

Przepraszam, że piszę w tym wątku... do Gosi .

Bardzo Tobie dziękuję za tak obszerne informacje o moich przodkach z Ziemi Pszczewskiej o nazwiskach: Faustmann, Dopychaj, Grześko i Wróż
Jestem Tobie bardzo wdzięczny.

Szkoda tylko, że nie udało się odnaleźć zgonu Józefa Faustmanna, który mógł umrzeć między 1878-1887 r. w Pszczewie
Józef Faustmann ożenił się dwukrotnie w 1858r. i 1868r.

Czy ktoś z Forumowiczów, mógł by mnie nakierować lub pomóc w odszukaniu aktu zgonu, bo to dla mnie bardzo ważne.
Odpowiedz