Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Strona rodowa w internecie

03 mar 2010, 20:56

Witam !

Czy ktoś z Was mógłby polecić mi dobrego specjalistę od tworzenia internetowych stron rodowych?

Pozdrawiam
Jarek

Re: Strona rodowa w internecie

03 mar 2010, 22:26

Pierwsza lepsza firma zajmująca się tworzeniem stron internetowych, będzie w stanie przygotować odpowiednią stronę i to może nawet opartą o phpgedview (z możliwością uzupełniania danych przez członków rodziny bezpośrednio na stronie). Istotną kwestią jest tu jednak cena takiej usługi..

Pozdrawiam
Piotr

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 10:00

Jestem właśnie w trakcie reorganizacji własnej strony i chciałem Was zapytać jaka strona "rodzinna" Wam najbardziej się podoba zarówno pod względem wizualnym jak i merytorycznym, będę wdzięczny za linki.
Chciałem porównać ew. zaczerpnąć jakiś wzór ze stronki

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 11:34

Witam!
Mnie ta strona bardzo się spodobała.

http://www.burzynscy.pl/index.php

Pozdrawiam

Ewa

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 19:30

Panie skała

To bardzo dziwna wypowiedź , gdyż jak na razie żadna z polskich firm nie podjęła się zadania nawet komercyjnego .
Oczywiście pomijam ograniczony program firmy pl-soft .

Pozdrawiam

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 20:00

Panie kubuś.
Na tym forum grzecznościowo panuje zwyczaj podpisywania swich postów.
W Poznan Project zwrot " W naszym drzewie " jest nieomal przy każdym wpisie z okolic Czarnkowa i to podpisany.
Szkoda że tutaj robi się Pan Panem X. i już w czwartym poście wyraża Pan krytyczne opinie.
Tutaj wszyscy są równi niezależnie od ilości wpisów i informacji o przodkach i członkach rodziny.

Co do wypowiedzi adm. SKAŁA ma rację. Każdy szanujący się informatyk potrafi zbudować stronę internetową. Ja się na tym nie znam więc się za to nie biorę, poproszę Piotrka, myślę że nie odmówi.
A jeśli chodzi o firmę PL SOFT, to pracuję na tym progranie od jego powstania i uważam go za BARDZO DOBRY.
Mam kilka tysięcy wpisów członków RODZINY ( trzeci kuzyn mojego szwagra to wg mnie nie jest już rodzina), i jest wszystko O.K., program chodzi jak zegarek.
Podpis poniżej

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 21:02

Pani Danko

Ja szanuję Pani opinię i jej nie krytykuję .
A ja mam swoją opinię i jak rozumiem mam do tego prawo .

Moja opinie opiera się o przesłaną specyfikację programu od Firmy .

Po casusie portalu trees.pl i gehennie portalu moikrewni.pl w postaci niemieckiej niesolidności verwante.de nikt chyba w Polsce nie pozwoli sobie na kilkuletnie budowanie drzewa w oparciu o komercyjny portal.

A program Pl-soft pozwala na budowanie drzewa nie na własnym portalu a o takich tutaj mówimy --tylko na Firmowym portalu .

Dla zainteresowanych mogę także przesłać inne druzgocące dane specyfikacji programu

Pozdrawiam


ps

specyfikacja profilu nie jest obowiązkowa na Forum .
Gdyby była obowiązkowa - no to musiałbym to zrobić .

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 21:14

Witam,
co do dyskusji, to mam wrażenie, że nastąpiło małe nieporozumienie. To znaczy tematem tego wątku są prywatne strony internetowe, a nie ogólnodostępne strony typu moikrewni.pl lub programy służące do tworzenia drzew genealogicznych. O tym ostatnim pisze chyba kubuś.

skała napisał(a): Istotną kwestią jest tu jednak cena takiej usługi..
Pozdrawiam
Piotr

Zastanawiam się jaki jest koszt wykonania takiej strony przez firmę. Czy ktoś ma już w tej kwestii jakieś doświadczenia? To znaczy z jakim mniej więcej wydatkiem trzeba się liczyć?
Pozdrawiam,
Magda

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 21:16

Pani Danko

W ogóle nie za bardzo rozumiem wypowiedzi .

Post dotyczy właśnie opinii i uwag .

Ja oprócz krytycznych uwag mam też i pozytywne i pieję z zachwytu .
Używamy programu The Next Generation of Genealogy Sitebuilding v7
Jako jedynego na rynku programu do budowania wielodostepowych portali genealogicznych .

jeżeli zna Pani inne programy tego typu proszę o każdą podpowiedź .

I z góry dziękuję .

W ramach wzajemności chętnie podzielę się z Panią pomocą i doświadczeniem w tym wymienionym programie --który chwalę

Pozdrawiam mimo krytycznej Pani wypowiedzi

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 21:17

Przepraszam ale mój koszt tego programu to 92 PLN .
Dla zainteresowanych

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 21:32

Panie Welka, już raz Pana konto zostało usunięte i zablokowane na tym forum, proszę o tym Pamiętać.
Co do podpisywania postów odsyłam do regulaminu naszego forum. Jeśli go Pan nie szanuje zachęcam do przeniesienia aktywności na inne fora. (p.9 regulaminu, a przede wszystkim p.6 - w którą to stronę wyraźnie zaczyna zbaczać dyskusja. Szczególnie pkt. 6 powinien Pan pamiętać z doświadczenia.
(pewnie mi się za to dostanie jak zwykle, ale co tam)

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 21:52

Ja swoją stronę zrobiłam sama. Kupiłam program do tworzenia stron interetowych, który w naprawdę łatwy sposób przeprowadza przez kolejne etapy. Obsługa jest intuicyjna. Jedynym mankamentem jest to, że trzeba poszukać w sieci pliku spolszczającego.
Oczywiście jeśli robi się w nim kilka stron to wyglądają one podobnie ( tzn schemat jest podobny - ułożenie Menu itd), ale myślę, że dla nie znających HTMLa nie ma nic łatwiejszego.
Swojąpoprzednią stronę zrobiłam we FrontPage ale ta wygląda bardziej "profesjonalnie"
Nie ma niestety możliwości dodawania danych przez innych członków rodziny.
Miejsce mam na bezpłatnym serwerze, więc koszty wyniosły tyle co program ( około 100 zł).
Nie podaję nazwy, bo nie chcę robić darmowej reklamy a admini pewnie by i tak usunęli ( mogę podać na PRIV)
Magda

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 22:03

Kubusiu.
W pierwszym zdaniu mojego postu piszę, że podpisywanie postów jest grzecznościowe.
Nie wiem czy czytałeś wszystkie tematy i posty. Te bez podpisu są w większości ignorowane, stąd moja rada abyś raczył post podpisać. A czy Ty będziesz „miły” dla pozostałych Forumowiczów – to już Twoja sprawa.

Zmienia się postać rzeczy jeśli chcesz tylko wyrażać swoje zdanie. Być może posiadasz taką wiedzę, że na tym forum już się niczego nie chcesz nauczyć , a tylko uczyć.
To tylko gratulować wiedzy, i że przybył taki Forumowicz.

Temat dotyczy tworzenia prywatnych stron na www, a nie pośrednictwa firm trudniących się tworzeniem programów do generowania drzew, stąd też moje poparcie dla wypowiedzi admina skały. Za serwery na prywatnych stronach oczywiście trzeba płacić, za programy również. Kto chciał za darmo, został po prostu sprzedany w Moi Krewni.
Do serwisu nasza genealogia dane mogę generować ale nie muszę, ale program DG II do pisania drzewa gen. jest moją własnością i czy mam łącze z internetem czy też nie, drzewo mogę pisać!

Nie ukrywam, że moim marzeniem jest posiadanie własnej strony z DG, ale muszę znaleźć informatyka, który znajdzie bezpieczny - płatny serwer i stworzy za odpłatnością ładną stronę.

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 22:37

MagdaBilska napisał(a):Ja swoją stronę zrobiłam sama. Kupiłam program do tworzenia stron interetowych, który w naprawdę łatwy sposób przeprowadza przez kolejne etapy. Obsługa jest intuicyjna. Jedynym mankamentem jest to, że trzeba poszukać w sieci pliku spolszczającego.
Oczywiście jeśli robi się w nim kilka stron to wyglądają one podobnie ( tzn schemat jest podobny - ułożenie Menu itd), ale myślę, że dla nie znających HTMLa nie ma nic łatwiejszego.
Swojąpoprzednią stronę zrobiłam we FrontPage ale ta wygląda bardziej "profesjonalnie"
Nie ma niestety możliwości dodawania danych przez innych członków rodziny.
Miejsce mam na bezpłatnym serwerze, więc koszty wyniosły tyle co program ( około 100 zł).
Nie podaję nazwy, bo nie chcę robić darmowej reklamy a admini pewnie by i tak usunęli ( mogę podać na PRIV)
Magda


Witam !

Proszę o informację na priv.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Strona rodowa w internecie

04 mar 2010, 22:43

Może w miarę możliwości rozjaśnię trochę sprawę kosztów utrzymania takiej strony internetowej:
- przede wszystkim potrzebujemy miejsce na serwerze, gdzie skopiujemy pliki strony internetowej. Jeśli ma to być serwer bez reklam i w miarę stabilny, to zapłacimy za niego ok. 30-40 zł za rok. Na stronie top100.pl znajduje się lista największych firm w Polsce, oferujących takie usługi. Oczywiście im wyżej na liście, tym zwykle te usługi będą droższe.
- przeważnie wraz z miejscem na serwerze, dostajemy własny adres w obszarze innej domeny. Warto jednak wykupić swoją własną domenę (tak jak np. wtg-gniazdo.org), ponieważ stajemy się wtedy niezależni od dostawcy serwera i w razie czego, możemy bez uszczerbku dla strony go zmienić. Poza tym własna domena będzie krótszym i łatwiejszym do zapamiętania adresem. Roczna opłata za utrzymanie domeny, to około 50 zł, w zależności od jej typu. Na stronie http://danieldryzek.pl/2010/02/15/nie-p ... sci-domen/ znajduje się ciekawy artykuł na temat cen domen.

O ile mamy wystarczająco dużo zacięcia, to polecam spróbować samemu stworzyć stronę internetową własnej rodziny. Tak jak Magda pisze, w zupełności wystarczy do tego FrontPage (Magdo - nazwy innych programów też możesz podać :) ), czy jakikolwiek inny edytor graficzny (od biedy, można nawet stworzyć stronę w Wordzie, a nawet dla wtajemniczonych będzie wystarczył zwykły notatnik :D ).
Zamiast tworzyć stronę od podstaw, można zainstalować na serwerze darmowy skrypt PhpGedView. Przede wszystkim pozwala on budować drzewo genealogiczne on-line, ale ma też wiele dodatków, dzięki którym taką stronę dostosujemy do własnych potrzeb i dodamy do niej pożądane funkcje.
Zamówienie strony u profesjonalisty, to chyba co najmniej 500 zł (w zależności od typu strony, cena może być dużo wyższa). Za tę kwotę jednak możemy się spodziewać ciekawej szaty graficznej i przydatnych narzędzi ułatwiających uzupełnianie, czy dodawanie nowych elementów. Jak widać jednak, jest to dość kosztowna zabawa.

Ze swojej strony polecam samemu próbować tworzyć i udostępniać zebrane informacje w internecie. Nie jest to takie trudne jakby się wydawało, a daje wiele satysfakcji i przede wszystkim pozwala zdobywać nowe kontakty z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Pozdrawiam
Piotr

Re: Strona rodowa w internecie

05 mar 2010, 06:24

Jak mogę to podaję :) Ten program to WebSite X5 Evolution. Są już pewnie nowsze wersje. Jeśli chodzi o serwer to ja mam swoje dane na www.000webhost.com Bez reklam i za darmo.
Wydaje mi się, że plusem posiadania własnoręcznie zrobionej strony jest to, ze w każdej chwili można z niej coś wyrzucić, coś dodać, pozmieniać...nie wiem jak to wygląda ze stronami przygotowanymi przez profesjonalistów, pewnie wiąże się to z dodatkowymi kosztami.
Magda

Re: Strona rodowa w internecie

05 mar 2010, 09:37

MagdaBilska napisał(a):Jeśli chodzi o serwer to ja mam swoje dane na http://www.000webhost.com Bez reklam i za darmo.

O, czyli koszt serwera odpada :)

W poprzednim poście zapomniałem napisać o jeszcze jednej rzeczy. Jeśli nie chcemy na stronie instalować PhpGedView, to można tam wrzucić w zamian system CMS (np. Drupal, Joomla! lub Mambo), na którym zbudujemy witrynę (dla przykładu tak powstała strona www.szelejewscy.pl - rzeczywiście jest bardzo prosta, ale też jej konfiguracja zajęła tylko kilkadziesiąt minut).

Piotr

Re: Strona rodowa w internecie

05 mar 2010, 20:50

Witam,
dziękuję za wszystkie informacje. To fakt, że zamówienie strony u profesjonalisty, to spory wydatek. Także i ja chciałabym stworzyć swoją stronę samodzielnie właśnie po to, by nauczyć się czegoś nowego i zdobyć doświadczenie w tej materii. W razie problemów zgłoszę się po poradę na forum:-)
Pozdrawiam,
Magda
Odpowiedz