Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Poszukiwania w Angli

07 kwi 2010, 10:14

Witam serdecznie wszystkich. Chcialem sie dowiedziec czy ma ktos z was jakies doswiadczenia w poszukiwaniu rodziny w Angli, jakies wskazowki gdzie pojsc do kogo sie zwrocic.
Ja poszkuje swojego pradziadka ktory w czasie drugiej Wojny Swiatowej wyjechal do Angli. Z moich dotychczasowych ustalen wynika ze po wojnie wyszedl ponownie za maz, nawet udalo mi sie zdobyc kopie aktu malzenstwa(wszystko to za posrednictwem strony Ancestry.co.uk) ale to wszystko co znalazlem. Nie jestem w stanie znalezc ani miejsca ani daty jego smierci jak rowniez kobiety z ktora sie ozenil. Probowalem w kilku miejscach ale bez skutku.
Jesli macie jakiekolwiek pomysly prosze o pomoc.

Re: Poszukiwania w Angli

07 kwi 2010, 13:31

Witam,
Ja też znalazłem dalekiego krewnego, żołnierza, który został po wojnie w Anglii. Trafiłem na akt zgonu (w indeksach zgonów z UK na ancestry). Zamówiłem przez internet akt zgonu, kosztuje to chyba 7 funtów i można zapłacić kartą kredytową. W akcie zgonu było więcej szczegolow, miedyz innymi adres zgonu i zamieszkania.

Re: Poszukiwania w Angli

07 kwi 2010, 20:05

Witam !

Czy ktoś z Was ma dostęp do ancestry? Mój krewny o nazwisku J. Jagieła (prawdopodobnie "J" to Józef) zmarł w latach 50 lub 60 XX w. w Londynie. Był tam właścicielem hotelu.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Poszukiwania w Angli

08 kwi 2010, 20:55

Jesli chodzi o Anestry to probowalem i jedyne co znalazlem to akt malzenstwa na ktorym jest adres zamieszkania, pojechalem do tej miejscowosci ale niestety nic nie znalazlem.



Co do dostepu do ancestry to mozesz wykupic wersje 14 dniowa i w tym masz wglad do 12 zapsiow a to kosztuje 6.95£. Ja w ten wlasnie sposob wyszukiwalem swoje informacje. A po wpisaniu J.Jagiela ot jakie rezultaty otrzyamlem
http://search.ancestry.co.uk/cgi-bin/ss ... iela&sbo=0

pozdrawiam.

Re: Poszukiwania w Angli

08 kwi 2010, 21:11

Dzięki za informację. Nie używam jednak karty kredytowej i to mi trochę utrudnia sytuację.

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz