Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Odmiana nazwiska Melżąka?

01 cze 2010, 20:15

Pierwsze dzieci 1830 nazwisko Melżąka,2X pradziadek w akcie urodzenia nazwisko matki Melżąka(w akcie urodzenia siostry bliźniaczki również Melżąka),potem reszta rodzeństwa matka już de Wujce.Rok urodzenia 1832,czy ktoś wie,jakie to nazwisko,w parafii Granowo nie znalazłam nic podobnego :( .Ta sama matka,umarła dużo później

Re: Odmiana nazwiska Melżąka?

01 cze 2010, 21:12

Witaj Aga,

Jeżeli matka była Melżanka, stawiałabym na nazwisko Melzon, które można spotkać w tych okolicach.

Re: Odmiana nazwiska Melżąka?

02 cze 2010, 10:50

Lilu dziękuję.Na takie przekształcenie nie wpadłam :oops: Znalazłam na Poznań Project jeszcze odmianę Melson.Czy może to być oryginalnie nazwisko Mehlsohn?Fonetycznie by nawet pasowało :?:

Re: Odmiana nazwiska Melżąka?

18 maja 2011, 17:52

Mam potwierdzenie,moja 3xprababka urodziła się jako córka Wuiczaków w Ptaszkowie,potem jej rodzice zaczynają używać nazwiska Melzon,przy chrzcie jej brata-syna Melzonów dopisek "przezywany Wuiczak".4x pradziadek umiera jako Melzon(1846),chociaż urodził się jako Wuiczak(1780).
Odpowiedz