Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Rozpoznanie formacji wojskowych - jakie to mundury?

18 cze 2010, 10:34

witam,

mam pewien kłopot z rozpoznaniem mundurów formacji wojskowych i tą drogą liczę na pomoc w tej materii...

pierwsze zdjęcie pochodzi z 1939r i prawdopodobnie przedstawia mojego przodka w mundurze 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich jednak nie za bardzo pasuje mi odznaka w klapie płaszcza jest ona przypięta na proporcu ( takim jak u osoby po lewej stronie) i wydaje mi się, że brakuje orła w koronie co by wskazywało na odznakę 25 P Ułanów Wlkp. taką tu:
http://pl.wikipedia.org/w/index.php?tit ... 0526153156

[*]Obrazek

Drugie zdjęcie/zdjęcia pochodzą z czasów I wojny światowej i tu nie mam kompletnie żadnej koncepcji co do formacji poza wskazaniem na wojsko niemieckie...
dodatkowa wskazówką może być zdjęcie tej samej osoby w grupie współtowarzyszy broni..


i ostatnia osoba to zdjęcie sprzed II wojny światowej i tu nie mam również żadnych typów...


Wszystkie opisane przeze mnie zdjęcia znajdują się tutaj:
http://picasaweb.google.pl/jodar.moje.f ... 1894629474

niestety materiał wyjściowy był nie najlepszy i to wszystko co udało mi się wyciągnąć z rozdzielczością...


Może potraficie mi pomóc?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje

pozdrawiam
Darek

Re: Rozpoznanie formacji wojskowych - jakie to mundury?

21 cze 2010, 15:48

Witam.
Zamieść Swój post na Forgenie w dziale Militaria. Tam Tomek rozpozna je bezbłędnie.
Pozdrawiam.
Daniel

Re: Rozpoznanie formacji wojskowych - jakie to mundury?

23 cze 2010, 14:07

Danielu,

zrobiłem jak poleciłeś - już mam odpowiedź i co więcej uzyskałem informacje, odnośnie istnienia których nie miałem pojęcia...

Tak więc to zdjęcie:
Obrazek

na 90% przedstawia mojego dziadka w mundurze 25 Pułku Ułanów Wlkp.. Dodatkowo Tomek wyczytał z niego, że był w Szkole Podoficerów Jazdy w Starej Wsi k/Pruszkowa o czym nie miałem pojęcia.. :oops:

Czekam jeszcze na dokładniejsze info o pozostałych zdjęciach ale i tak moje poszukiwania zostały bardzo ukierunkowane i popchnięte do przodu.

Tak więc polecam Forgen dział Militaria - Tomek Szut jest po prostu świetny.. Jeśli macie zdjęcia wojskowych nawet z okresu I Wojny Światowej zamieście post w tym dziale Forgenu ( warunek w dobrej rozdzielczości) a na pewno coś ciekawego się dowiecie!

Polecam gorąco!

Pozdrawiam
Darek

________________________
Poszukuję:
Przybył -Robakowo, Dachowa, Dalewo, Kórnik,Poznań
Lange - Wiórek, Głuszyna, Poznań
Odpowiedz