Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Zawodzie - parafia,miejsowość

16 lip 2010, 22:41

Witam.
Podczas poszukiwań w Archiwum Archidiecezjalnym P-ń ustaliłem że mój pra pra... dziadek i babcia Franciszek i Agnieszka Wielgosz wg. księgi parafialej pochodzili z Zawodzia (prawdopodobnie obecnie część-dzielnica Wrześni) czy dobry trop to
kościół pod wezwaniem Świętego Krzyża we Wrześni. Gdzie mogą być księgi z okresu około 1800 roku.

Re: Zawodzie - parafia,miejsowość

16 lip 2010, 23:33

Witaj - jak się domyślam - Jacku.

Lepiej będzię jeśli podpiszesz Swoje posty. To taki zwyczaj na tym forum, bardzo miły i ułatwiający kontakt.

A teraz odpowiedź co znalazłam w sprawie Zawodzia.

W Księdze Adresowej W.K. Poznańskiego z 1902 roku Zawodzie wymienione jest dwa razy:
w powiecie wrzesińskim
Zawodzie - parafia i poczta Września,
i powiecie jarocińskim
Zawodzie ( Grossmuhle) ( u-z umlokiem)

Skorowidz miejscowości w Zaborze Pruskim wymienia Zawodzie tylko raz, to w powiecie wrzesińskim.

Re: Zawodzie - parafia,miejsowość

17 lip 2010, 09:16

Dziękuje bardzo Danusiu.
Witam wszystkich forumowiczów WTG.

Jacek

________________________________

Wielgosz/Wysocki

Re: Zawodzie - parafia,miejsowość

17 lip 2010, 13:25

Znalazłem trzy miejscowości Zawodzie .
1. parafia Września księgi w AAGniezno, AP Poznań
2. parafia Witaszyce księgi w AP Poznan i mikrofilmy u Mormonów
3. parafia Twardowo księgi w AA Gniezno, AP Poznań

Wojtek

Re: Zawodzie - parafia,miejsowość

02 sie 2010, 22:26

Jeszcze nieśmiało dorzucę Zawodzie - kaliskie i kościołek filialny p.w. św.Wojciecha. Parafia sw. Gotharda, wczesniej NNMP - Kalisz. Archiwalia mogą znajsować się w hmm, muszę podpytać . Sorry

----------------------------------------
Andrzej

Re: Zawodzie - parafia,miejsowość

03 sie 2010, 04:21

Jeżeli chodzi o Zawodzie kaliskie to należało w XIX w. do Parafii Kalisz Kolegiata - metrykalia sa w AD-Włocławek i AP-Kalisz
Wojtek

Re: Zawodzie - parafia,miejsowość

03 sie 2010, 11:03

wojciech napisał(a):Jeżeli chodzi o Zawodzie kaliskie to należało w XIX w. do Parafii Kalisz Kolegiata - metrykalia sa w AD-Włocławek i AP-Kalisz
Wojtek


Dzięki Wojtku za podpowiedż, bo już się w terminach gubię. Malutki kościółek drewniany na Zawodziu uwielbiam

Obrazek

choć nie mniej bliski jest mi łódzki - św.Józef.

Pozdrawiam
-----------------------------------------------------------
Andrzej
Odpowiedz