Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Akt małżeństwa przodków - gdzie szukać.

28 lip 2010, 17:03

Witam,
Ślady moich przodków znalazłem w parafii Połajewo ( gmina Piotrków Kujawski ). Znalazłem tam akty zgonu moich 3xpradziadków Józefa Ratajczyka i Franciszki z domu Słomeckiej.
Przejżałem akta tej parafii i aktu małżeństwa brak. W poznan project sprawdzałem sąsiednie parafie a także te w których się urodzili i aktu nie ma. Czy może być też tak że w bazie poznan project pominięto, przeoczono ten akt.
Józef urodził się w parafii Pieranie, Franciszka w parafii Ostrowo nad Gopłem. Parafie te są w bazie ale aktu brak. W bazie jest też pobliska parafia Chełmce, Piaski, Kruszwica ale nigdzie nie ma aktu.
Co dalej ? Może ktoś się napotkał na ich akt.

Re: Akt małżeństwa przodków - gdzie szukać.

28 lip 2010, 18:07

Witam!
Nie podałeś lat w jakich mogli brać ślub. A niektóre z parafii które wymieniłeś są niekompletne gdyż brak części ksiąg w archiwum , co jest w wykazie parafii zaznaczone.
Wojtek

Re: Akt małżeństwa przodków - gdzie szukać.

28 lip 2010, 18:16

Witam

Ślub przed 1865 rokiem. 30 stycznia tego roku rodzi im się córka Antonina. Zatem ślub przed 1865. Sprawdzałem akta sąsiednich parafii z tych lat są w bazie poznan project.

Re: Akt małżeństwa przodków - gdzie szukać.

28 lip 2010, 21:23

Z tej okolicy, z zaboru pruskiego, nie są zindeksowane Siedlimowo i Kościeszki, mogli też brać ślub w którejś parafii zaboru rosyjskiego.

Re: Akt małżeństwa przodków - gdzie szukać.

29 lip 2010, 08:18

Witam,

A więc ja przeszukałem :
- parafię Połajewo
- parafię Piotrków Kujawski
- parafię Piaski
- parafię Pieranie
- parafię Chełmce
- parafię Ostrowo nad Gopłem
- parafię Kruszwica

Dodatkowo powiem że w bazie znalazłem akt małżeństwa ojca mojego Józefa w parafii Pieranie. Są jeszcze dwie parafie w pobliżu : Bronisław i Broniewo. Może ktoś ma indeksy z tych parafii ?
Odpowiedz