Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Dodatkowy rozdział do książki na 100 - lecie.

04 sie 2010, 07:29

Po wakacjach planuje podjac prace nad dodrukiem do ksiazki o moim Rodzie wydanej jakis czas temu,specjalnego dodatku.Zmobilizował mnie do tego fakt,iż w połowie przyszłego roku przypadac bedzie 100-lecie urodzin moich Rodziców. Częsc nowych materiałów z okresu miedzy wojennego,jak i lat samej okupacji sa juz w moim posiadaniu. M.in. stare w dobrym stanie fotografie np. rynku w Kruszwicy z istniejacym wtedy jeszcze Kosciołem Ewangelickim.Brakuje mi jedynie fotek z tamtego czasu Strzelna - dzielnicy Klasztorne,oraz dworku w Bławatkach. Chodzi mi o lata 1911-1930.Ale mam jakas cicha nadzieje,ze w "wątku strzelenskim" wspomoze mnie Kolega Slowianin.Takze interesuje mnie nadal kazdy slad rodzin o nazwisku Kuropatwiński,spoza Kujaw i Pomorza.Licze na pomoc. Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Dodatkowy rozdział do książki na 100 - lecie.

26 lut 2011, 22:06

Mimo,ze nie doczekałem sie odpowiedzi,-postanowiłem sie tu jeszcze podpiac,ze nie zawadzi
sie przypomniec.Ostatnio przegladałem strony z innych regionow i dostrzegłem ciekawe i cał-
kiem nowe dla mnie watki zwiazane z nazwiskiem <<Kuropatwiński >>. M.in.,ze na poczatku
XXw.prowadził gimnazjum meskie w Czestochowie Walerian Kuropatwiński, doczytałem sie,
ze był bratem dr Stefanii zasłuzonej dla oswiaty w Polsce , pani ze Zgierza.W rejonie Cz-wy
jacys ludzie o tym nazwisku podobno obecnie zamieszkuja. Prosze o kontakt ze mna takze Kuropatwińskich z Krakowa i południa kraju. I na koniec. Kol.Słowianin tez cos mi obiecał...
Fotki z majatku w Klasztornym i Bławatek z lat 20 ub.w. Ale pewnie nic z tego nie wyjdzie.
No to - pozdrawlaju !
_____________________
hentomal@senior

Re: Dodatkowy rozdział do książki na 100 - lecie.

04 mar 2011, 21:09

Przepraszam, zdjęcia są od jesieni gotowe, jeno ta skleroza, która mnie też sięga...

Przesłałem e-maila poprzez Gniazdo, gdyż nie posiadam Twego adresu z prośbą o odpowiedź - wówczas zdjęcia prześlę.

Pozdrawiam Cię Hentomalku!

Marian z Kujaw

Re: Dodatkowy rozdział do książki na 100 - lecie.

30 kwi 2011, 21:20

Witam ! ... no i na chęciach tak do dziś się ostało. I już nie szukaj Marianie tych brakujących
fotek. Już postanowiłem ,- 5.maja zjadę do Strzelna i pstryknę parę zdjęc z zachowanych tam
budynków folwarku w Strzelnie Klasztornym. Tam równo 100.lat temu urodziła się moja Matka.
I dzięki Ci Panie za chęci.

________________________
Pozdrawlaju - hentomal@senior
Odpowiedz