Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Prasa przedwojennego Jarocina

06 sie 2010, 11:29

Mam pytanie do forumowiczów - jaka prasa (tytuły) była wydawana w okresie miedzywojennym w Jarocinie. Przegladając zasoby WBC znalazłem parę tytułów, ale nie wiem czy to wszystkie tytuły.
Z podziękowaniem
Paweł

Re: Prasa przedwojennego Jarocina

06 sie 2010, 18:31

Gazeta Jarocińska
Władek

Re: Prasa przedwojennego Jarocina

06 sie 2010, 22:10

Pawle, może spróbuj zasięgnąć informacji w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Jarocin bądź w Muzeum Regionalnym w Jarocinie.

Biblioteka Publiczna
tel./fax (62) 747-23-46
http://www.biblioteka.jarocin.pl
e-mail: bpjarocin@wokiss.pl

Muzeum Regionalne
tel./fax (62) 747-34-49
http://www.muzeumjarocin.pl
e-mail: muzeum@muzeumjarocin.pl

Pozdrawiam
Regina

Re: Prasa przedwojennego Jarocina

14 sie 2010, 12:06

Cytując mojego kolegę historyka i jarociniaka:

Gazeta Jarocińska
Orędownik Powiatowy (wcześniej "Jarotschiner Anzeiger")
pisma szkolne "Błyski", "Wici Jaroty"
"Gazetka Parafialna" ks. Niedźwiedzińskiego

Też odsyła do WBC i "Dziejów Jarocina".

Re: Prasa przedwojennego Jarocina

16 sie 2010, 12:12

Dziękuje Wszystkim za informacje. Widzę że będzie co czytać.
Z pozdrowieniami
Paweł

Re: Prasa przedwojennego Jarocina

22 mar 2011, 20:30

Upłyneło kilka miesięcy od ostatniego mojego wpisu, a poszukiwaniach nadal stoję w miejscu. Poszukiwałem prasy przedwojennego Jarocina w nadzieji odnalezienia informacji o ostatnim przed wybuchem II wojny światowej, lokalnym zjeździe pszczelarzy który odbył się w Twardowie gmina Kotlin. Z ostatnich informacji rodzinnych okazało się że informacja o tym zjeździe ukazała się prawdopodobnie w prasie poznańskiej kolportowanej w Jarocinie. Mam prośbę czy ktoś z forumowiczów jest zorientowany jaka prasa poza lokalną ukazywała się w Jarocinie lub jeszcze lepiej, czy wie coś o wspomnianym zjeździe pszczelarzy.
Z pozdrowieniami
Paweł
Odpowiedz