Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Problem WBC

27 sie 2010, 14:35

Witam!

Mam pytanie do osób korzystających z Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej czy mają problemy z otwieraniem się stron np.na czasopismach i gazetach lub innych pozycji.
Nie mogę spisywać nekrologów z gazet ponieważ po otwarciu się 1-szej strony otwarcie następnej albo wcale się nie dokonuje,ewentualnie zawiesza się komputer a już nie ma mowy o powiększeniu strony celem przeczytania jej.
Strona się zawiesi i nie idzie przesunąć ani w dół ani w gorę.
Może ktoś da mi mądrą radę , może coś żle robię :( ę????

Re: Problem WBC

27 sie 2010, 16:16

Dzisiaj występuje bład na stronie, proszę się uzbroić w cierpliwość.
Spróbować później albo jutro. Myślę, że robisz wszystko tak jak należy. Coś się dzieje z programem.
krysia

Re: Problem WBC

27 sie 2010, 16:48

Sprawdzalem, u mnie dziala aczkolwiek troche szata graficzna sie zmienia gdy klikne na jakas pozycje. Ale ogolnie to nie mam problemow.

Re: Problem WBC

27 sie 2010, 19:35

Coś się chyba jednak dzieje. Pokazuje się mniej trafień wyszukiwania. Np. od 2 miesięcy dla pewnego hasła pokazuje się tylko 8 wyników, a przedtem było 186.
Ina

Re: Problem WBC

28 sie 2010, 10:51

Potwierdzam - od pewnego czasu (mniej więcej okres wakacji) ilość wyszukanych haseł radykalnie się zmniejszyła.

Re: Problem WBC

28 sie 2010, 23:30

Bardzo dziękuje za pomoc.Jak na dzisiaj działa.

Pozdrawiam :lol:

Re: Problem WBC

29 sie 2010, 11:13

Witam.
JA mam taki problem z publikacjami - od pewnego czasu gdy chcę przeglądać publikację w DJVU pojawiają mi się puste strony lub błąd pliku. Czy komuś z Was również to się przytrafiło?
Pozdrawiam.
Daniel

Re: Problem WBC

29 sie 2010, 12:40

Mam tak samo i nie wiem co o tym sądzić .
Pozdrawiam

Re: Problem WBC

29 sie 2010, 19:08

Genowefo nie martw się WBC; pisałam już 13 sierpnia (pech???) w Wymianie doświadczeń - (Królewskie seminarium...) że coś się dzieje i nie otwierają się strony w wbc, - potem samo się naprawiło, i znów przez dzień nie otwierało ale wczoraj już znów wszystko działało. Wsparł mnie dobrą radą Roman Szynka którego pozdrawiam, bo wtedy też się denerwowałam że wbc nie działa tak jak powinien. Nie wiadomo czy wbc tak źle działa tylko nam ludziom z forum Gniazda czy innym też i czy to wbc zawiesza się czy ktoś "grzebie" w naszych komputerach. Zobaczysz jutro wbc znów sie zgłosi a pojutrze znów nie. Pozdrawiam serdecznie -Izabella.

Re: Problem WBC

29 sie 2010, 22:09

Tak się ucieszyłam ,że działa -a tu dzisiaj znowu KLOPS-po wybraniu strony
gazety ma komunikat Error.Click for detalis

Może to wina oprogramowania mojego komputera- Vista.
Ciągle mam komunikaty o zagrożeniu otwarcia strony itp.

Co robić??

pozdrawiam

Re: Problem WBC

30 sie 2010, 10:13

Co do malejącej liczby trafień w wyszukiwaniu danego hasła- w moim przypadku zauważyłem że szukane słowo/fraza zostaje ograniczone wyłącznie do słów kluczowych. Wydaje się więc iż baza haseł, które nie były swoimi kluczowymi została albo uszkodzona a może wycofana. Trwa to rzeczywiście od około 2 m-cy i ani razu nie zdarzyło mi się aby zostało to naprawione. Co więcej, około 2 tyg. temu dodane zostały istotne dla mnie nowe pozycje czasopisma, które było przeszukiwane przez wyszukiwarkę (zwracało mi kilka wyników) ale trwało to przez tydzień/////.
Nie wiem co się dzieje z "baza trafień wyszukiwania"?
Pozdrawiam
Daniel

Re: Problem WBC

13 wrz 2010, 14:56

Nie chcialem tworzyc nowego watku. Ostatnio zalozylem sobie Google Chrome. Niestety nie dziala tam DJVU z WBC. Czy ktos ma ten sam problem? Jak moge to naprawic?

Re: Problem WBC

13 wrz 2010, 16:30

Witaj
Ja też mam Google Chrom i DJVU i wszystko działa. Zainstaluj może jeszcze raz DJVU.
Pozdrawiam
Renata

Re: Problem WBC

13 wrz 2010, 19:47

Renata dziekuje za rade. Poszedlem za nia. I nadal nici. EI dziala Chrome nie. Pyta sie czy chce zaladowac plik ja naciskam tak. Otwiera sie dodatkowe okienko i nici. Nie ma sprawy bede ogladal w EI ale w internecie jest dosyc duzo postow nawiazujacych do tego problemu. Moze postudiuje je i czegos sie dowiem. Co dziwne inne biblioteki moge czytac z tym, ze wyskakuje mnie Jawa. A WBC ni czorta.

Re: Problem WBC

12 gru 2010, 11:21

kadi13 napisał(a):Witam!

Mam pytanie do osób korzystających z Wielkopolskiej Biblioteki Cyfrowej czy mają problemy z otwieraniem się stron np.na czasopismach i gazetach lub innych pozycji.
Nie mogę spisywać nekrologów z gazet ponieważ po otwarciu się 1-szej strony otwarcie następnej albo wcale się nie dokonuje,ewentualnie zawiesza się komputer a już nie ma mowy o powiększeniu strony celem przeczytania jej.
Strona się zawiesi i nie idzie przesunąć ani w dół ani w gorę.
Może ktoś da mi mądrą radę , może coś żle robię :( ę????


Witm, :(
od dwóch dni (11 i 12.12.10) mam ten sam problem co kadi13. Czy ktoś inny również próbował korzystać z wbc i nie może otwierzyć stron ?
Pozdrawiam
krysia

Re: Problem WBC

12 gru 2010, 11:29

Cały czas mam problemy z WBC. Od momentu wprowadzenia nowej wersji. Osobiście uważam, że nowa wersja jest gorsza.Straciłam już cierpliwość .........

Re: Problem WBC

12 gru 2010, 12:08

Całymi dniami przy uzupełnianiu danych do księży wielkopolskich korzystam z zasobów WBC i nie mam żadnych problemów.

Re: Problem WBC

12 gru 2010, 13:41

Też mam problem z otwieraniem zasobów WBC przez IE / wersja 8/, natomiast bez problemu przeglądam w Firefoxie. Może wystarczy zmienić przeglądarkę .

Pozdrawiam
Ewa

Re: Problem WBC

12 gru 2010, 19:53

Mam Mozille, mam odpowiednie programy i...jednak mam problemy z WBC.Nie mam problemów z żadną z innych bibliotek cyfrowych.

Re: Problem WBC

12 gru 2010, 20:02

Probowalem przez EI 8 i faktycznie nie dizla. Ale Chrome wyswietla bez problemu przy zainstalowanym Jawa.

Re: Problem WBC

12 gru 2010, 20:43

ewac napisał(a):Też mam problem z otwieraniem zasobów WBC przez IE / wersja 8/, natomiast bez problemu przeglądam w Firefoxie. Może wystarczy zmienić przeglądarkę .

Pozdrawiam
Ewa


nadal kiepsko (bardzo wolno otwieraja sie strony), ale działa wbc po kliknięciu " Pozostaw obsługę przeglądarce" - DjVu.
Z innymi bibloptekami np kpbc nie ma problemu.
Pozdrawiam
krysia
Odpowiedz