Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Zapal znicz...

12 paź 2010, 23:18

nie wiem czy tu i czy teraz...
Wielu z nas mieszka wiele kilometrów od grobów naszych Przodków. Wielu zmaga się z licznymi przeszkodami stojącymi na drodze do miejsca spoczynku naszych bliskich...
Może w tym wątku będziemy mogli prosić forumowiczów, siebie wzajemnie, by zapalili znicz na grobach naszych bliskich, nie jednokrotnie znajdujących się wiele kilometrów od nas...

Re: zapal znicz...

12 paź 2010, 23:20

Zapraszam także do udziału w akcji Radia Merkury - ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI - 17 października...

Zapal znicz pamięci - pod tym hasłem odbędzie w najbliższą niedzielę akcja upamiętnienia pomordowanych przez Niemców przedstawicieli polskich elit. Według szacunków Instytutu Pamięci Narodowej do końca 1939 roku w samej Wielkopolsce naziści wymordowali 10 tysięcy osób.

Więcej na: http://www.radiomerkury.pl/informacje/p ... rnika.html

Re: zapal znicz...

13 paź 2010, 02:18

Jacol - dziekuje za linka. Napewno zapale wirtualny znicz za dwoch braci mojego dziadka /PW/, ktorzy byli Powstancami Wielkopolskimi i byli zaangazowani w dzialanosc polityczna a zamordowani byli przez Niemcow we wrzesniu 1939.
Trzeba pamietac o tych, ktorzy poswiecli swoje mlode jeszcze zycie dla wolnosci.
Uwazam, ze taki Wirtualny Znicz jest super pomyslem tymbardziej dla mnie, ktora jestem tak daleko od grobow rodzinnych.

Re: zapal znicz...

13 paź 2010, 05:50

Jacku! To bardzo dobry pomysł, gdyż jak napisałeś nie każdy może być na grobach swoich bliskich. Z miłą chęcią włączę się w ta pomoc i zachęcam wszystkich to zgłaszania swoich niemożliwych do odwiedzenia grobów.
Również akcje Radia Merkury jak najbardziej popieram.
Wojtek

Re: zapal znicz...

13 paź 2010, 06:20

Witajcie!
Jest to znakomity pomysł.
Również włączam się w ta akcię.. :) Pozdrawam Was.

Re: zapal znicz...

13 paź 2010, 08:41

Chętnie zapalę za kogoś znicz na cmentarzach: na Poznańskim Górczynie, w Przeźmierowie i Chodzieży.
Co roku razem z moją rodziną staramy się zapalać znicze na nieodwiedzanych przez nikogo mogiłach.

Re: zapal znicz...

13 paź 2010, 14:16

O takie miejsca właśnie chodzi:

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001, ... salka.html

Re: Zapal znicz...

13 paź 2010, 23:15

Dzięki za miły oddźwięk :)
oczywiście chętnie zapalę znicze na nekropoliach Gminy Duszniki, także tych zapomnianych - symbolicznie. Myślę, iż imienne prośby będziemy kierowali do siebie na prywacie, chyba że ktoś skieruję się do szerszej grupy Forumowiczów -tutaj.
Miło będzie, jeśli każdy zdeklarował by się gdzie ewentualne znicze mógłby zapalić (na jakich cmentarzach / miejscowościach...). Ewentualne kwestie finansowe sugeruję także uzgadniać na prywacie.
Ostatnio edytowano 13 paź 2010, 23:23 przez JacoL, łącznie edytowano 1 raz

Re: Zapal znicz...

13 paź 2010, 23:20

Dla jasności, powyższe posty zamieściłem w szczególności z myślą o świętach 1 i 2 listopada, ale myślę, że PAMIĘĆ o naszych krewnych - temat będzie aktualny przez cały rok!

Tak Basiu, w niedzielnej akcji Radia Merkury właśnie o takie miejsca chodzi - zachęcam do włączenia się w akcje.
TMZD Duszniki oczywiście już się zdeklarowało ;)

Re: Zapal znicz...

14 paź 2010, 15:16

Ja deklaruje się zapalić znicz w Krotoszynie

Re: Zapal znicz...

15 paź 2010, 09:57

Witam,
Jestem w stanie zapalić znicz na grobach w Szczecinie lub Gryfinie. Wiem, że to nie Wielkopolska ale może właśnie dlatego ktoś nie będzie mógł zrobić tego sam.
Pozdrawiam
Agnieszka

Re: Zapal znicz...

15 paź 2010, 14:43

Witam!

Mogę zapalić znicze na cmentarzach we Wrześni, jeśli będę znał przybliżoną lokalizację grobów.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Zapal znicz...

16 paź 2010, 09:09

Witam! Na cmentarzu w Kępnie w jednym grobowcu spoczywa mój krewniak Jan Kuropatwiński (zm.w 1970r.), jego żona Aniela,oraz ich córka Maria. Tam już nikogo z rodziny nie ma. Jeśliby ktoś z Forumowiczów zapaliłby na tej mogile znicz, - byłbym wdzięczny.
Zrewanżowac się mogę w podobny sposób w rejonie Bydgoszczy,-proszę o podanie lokalizacji.

Pozdrawiam - hentomal@senior
__________________________
Zaś z poza Kujaw i Pomorza poszukuje osób o nazwisku Kuropatwiński.

Re: Zapal znicz...

17 paź 2010, 00:22

Hentomal Senior - podaje Tobie link to wspanialej stronki prowadzonej przez mlodych ludzi z pasja, zdazylam poznac :)
www.kepnosocjum.pl
Tam jest najwiekszym tematem sprawa cmentarzy. Jesli sie zarejestrujesz i podasz swoja prosbe na tamtejszym Forum to napewno ktos sie znajdzie kto chetnie pojedzie i zapali lampke na grobie.
Powodzenia.

Re: Zapal znicz...

17 paź 2010, 00:26

przypominam o akcji "Zapal znicz - 17 października"; - zapalcie znicze na mogiłach poległych, godz. 12!
- info powyżej...

Re: Zapal znicz...

17 paź 2010, 08:48

Hallo,
od wielu juz lat odwiedzam 2 cmentarze w Braunschweigu, na ktorych spoczywaja ofiary II wojny, a wsrod nich wielu Polakow. Byc moze sa wsrod nich rowniez Wielkopolanie. Dzisiaj rowniez tam pojade, aby zapalic znicze pamieci.
Wiecej na temat tych cmentarzy ( a takze zdjecia pomnikow z nazwiskami) na mojej stronie
http://www.theresemichalski.republika.p ... eciBS.html

W Braunschweigu przygotowywana jest ksiega wszystkich obcokrajowcow, ofiar II WS, tj.ok. 5 tys osob. Ksiega ta wylozona bedzie do stalego wgladu w Kaplicy Pokoju, na cmentarzu gdzie znajduje sie kwatera zmarlych robotnikow przymusowych. Oczywiscie kiedy juz to nastapi powiadomie na Forum, moze uda sie nam wspolnie znalezc zaginionych krewnych.

Pozdrawiam, Teresa

Re: Zapal znicz...

17 paź 2010, 19:58

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję Znicz pamięci serdecznie dziękuje.
Zachęcam abyście przesłali fotki (o ile takie robiliście) do Radia Merkury na adres: znicz@radiomerkury.pl będą publikowane na ich stronie http://www.radiomerkury.pl/znicz-2010.html

Re: Zapal znicz...

17 paź 2010, 20:55

Znicz pamięci 2010...
z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Ziemii Dusznickiej do akcji włączyła się Gmina Duszniki.
Znicze zapłonęły:
- przy Pomniku Walk i Męczeństwa w Dusznikach:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/56b ... 30bc9.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa8 ... f3326.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66d ... e7dd9.html

- pod pomnikiem "Grzebienisko las", upamiętniającym (ok) 72 pomordowanych w 1939r.:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec9 ... df3b2.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/065 ... 5c513.html

- przy tablicy upamiętniającej Kazimierza Baranieckiego - pedagoga i dyrektora Szkoły w Podrzewiu, uprowadzonego i zamordowanego w 1940 r.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c64 ... d856d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c3c ... f407b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9b4 ... d02df.html

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

Re: Zapal znicz...

17 paź 2010, 21:14

Jacku - jestem bardzo wzruszona Twoja postawa i Twoich kolegow oraz ludzi, ktorych widze na fotkach. Piekna akcja.
Bardzo mi sie podobaja na ludowo ubrane panie z Podrzewia i Ty taki elegancki jak przystalo w takich sytuacjach.
Dziekuje za mozliwosc odwiedzenia wirtualnego tych miejsc pamieci.

Re: Zapal znicz...

18 paź 2010, 06:06

Witam!

Fotorelacja jest wspaniała. Szkoda że nie mogłem być z wami.
Siła Wyższa...
Pozdrawiam Was serdecznie!.

Re: Zapal znicz...

19 paź 2010, 02:11

Hentomal@Senior - ogloszenie puscilam na stronce kepinskiej.

Re: Zapal znicz...

20 paź 2010, 22:02

Witaj Haniu! Pragne Tobie pieknie podziekowac za Twoj bezinteresowny szlachetny gest.
I tu na Forum chce podziekowac Kolezance >> Sirena32 << z kepnosocjum.pl, ktora wyrazila chec zapalenia znicza na grobowcu moich krewniakow spoczywajacych w Kepnie.
Symbolicznie moge sie zrewanzowac na grobie,gdzie nie bedzie zadnej lampki,ani tez sladu,ze ktos odwiedzil ta mogile. Pieknie dziekuje i pozdrawiam!.

hentomal@senior
_________________________________________________________
{ Zas z poza Kujaw i Pomorza poszukuje osob o nazwisku Kuropatwiński }

Re: Zapal znicz...

20 paź 2010, 23:10

Haniu, dziękuje za miłe słowa - musiałem włączyć się w tą akcje! - za Twoją, moją, Ich = NASZĄ WOLNOŚĆ!!! ...

Re: Zapal znicz...

28 paź 2010, 21:50

Mam pytanie i zarazem gorącą prośbę do osób, które być może będą na Wszystkich Świętych w Bydgoszczy.
Znalazłam w wyszukiwarce cmentarnej informację, że na Cmentarzu Bohaterów istnieje grób Michała Bernarda, ukochanego wujka mojej babci. Był Powstańcem Wielkopolskim, który zginął zamordowany prze gestapo w listopadzie 1939 r. Wyszukiwarka podaje tylko nr grobu 13.
Może ktoś z Was mógłby zapalić w moim imieniu symboliczne światło na tym grobie?

Re: Zapal znicz...

30 paź 2010, 17:23

Witaj Magda ! Jeszcze gdybyś podała nazwe ulicy,przy której znajduje się ten cmentarz?
Bo cmentarzy,gdzie spoczywają pomordowani z lat okupacji jest kilka w Bydgoszczy.
Jeśli będę znał nazwe ulicy,- nie będzie to stanowiło dla mnie problemu. Wolałbym zapalic
większy znicz już jutro, bo w Święto Zmarłych zwali mi się rodzina i będziemy odwiedzac groby najbliższych.
Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Zapal znicz...

30 paź 2010, 17:41

Henryku, bardzo dziękuję za odzew na moją prośbę :)
Myślę, że chodzi o TEN cmentarz.
Czy przy okazji mógłbyś zrobić zdjęcie tego grobu? Bardzo chciałabym go pokazać mojej babci, która często wspomina swojego wujka.

Re: Zapal znicz...

30 paź 2010, 18:05

Nie ma sprawy. Znajdę - będzie znicz i bydzie fotka!
Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Zapal znicz...

30 paź 2010, 19:01

Akcja "Zapal znicz" w moim życiu trwa od dzieciństwa. Wpojono mi, że zaniedbany, przez nikogo nie odwiedzany grób należy uporządkować i zapalić znicz. Dzis opuszczałam jeden z cmentarzy z poczuciem winy że za mało czasu, za mało zniczy.... :(
Takich grobów jest wiele

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Re: Zapal znicz...

31 paź 2010, 01:58

Witam - ja bylam dzisiaj na cmentarzu pomodlic sie nad grobami. Niestety nie bylo mowy o postawieniu i zapaleniu znicza bo byl bardzo silny wiatr.
Poszukiwalam takze grobu dla kogos w Polsce, nie odszukalam ale zrobilam przypadkowa fotke.
Zycze wszystkim ladnej, slonecznej i suchej pogody we Wszystkich Swietych.
Pozdrowienia
Obrazek
Ostatnio edytowano 31 paź 2010, 03:13 przez Hania, łącznie edytowano 1 raz

Re: Zapal znicz...

31 paź 2010, 02:57

Paryz, cmentarz w Montmartre jest pieknym miejscem z wieloma polskimi grobami. Juliusz Slowacki lezy jak pamietam w sekcji 6. Ciekawa strona o innych polskich grobach: http://www.mabpz.org/apel.htm

Re: Zapal znicz...

31 paź 2010, 08:51

Zapal znicz...
...przy "krzyżu cholerycznym" w Pleszewie, kilkorgu z moich

Re: Zapal znicz...

31 paź 2010, 08:59

Haniu, znicz u Dziadka pod tabkicą pamiątkową Powstańców płonie.

Re: Zapal znicz...

31 paź 2010, 15:33

Bogdan - dzieki wielkie :!: :)

Re: Zapal znicz...

31 paź 2010, 18:47

Halo Magdo ,- wujek z Bydgoszczy informuje , że odnalazł grób Twojego Krewniaka !
Michał Bernard ( 16.9.1890 - 11.1939 ) - [ nie ma dnia zgonu ] . Położyłem wiązankę kwiatów i na krzyżu zapaliłem znicz. Trzy fotki czekają na wysłanie. Podaj mi na priv swój adres e-mail.
_________________________
Pozdrawiam - hentomal@senior

Re: Zapal znicz...

01 lis 2010, 00:18

[*]
- dla Tych, o Których już nikt nie pamięta...

Re: Zapal znicz...

02 lis 2010, 17:02

Nie bardzo wiem gdzie umieścić tę informację. Dzisiaj mamy 2 listopada , dzień w którym wspominamy wszystkich zmarłych.
Okazją do bliższego zapoznania się z wykazem znanych osób pochowanych na cm. Górczyńskim jest publikacja wydana nakładem Wydawnictwa Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu w setną rocznicę jego funkcjonowania.
"Zabytkowy Cmentarz Górczyński parafii Matki Bolesnej w Poznaniu 1910-2010" - cena 10 zł.
Publikacja liczy 63 str. z mi planem cmentarza z 1929 oraz zawiera zdjęcia najciekawszych pomników.
Serdeczności
krysia

Informacje dla Hani i Młynarki oraz wszystkich zainteresowanych książką "Zabytkowy cmentarz..."
Haniu, w dniu dzisiejszym byłam na cmentarzu górczyńskim i pozostawiłam informację na mogile cioci Teofili z prośbą o kontakt z Tobą. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu odezwie z opiekujących się tym grobem. Życzę powodzenia

Lilu,wymieniona publikacja w roku ubiegłym została wyprzedana w ciągu trzech dni. Według informacji Zarządcy Cmentarza w chwili obecnej trwa dodruk aby można było tę książkę zakupić w Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zadyszny. Sprzedawana będzie na cmentarzu.
Postaram się ją Tobie zakupić.

Pozdrawiam
krysia
Ostatnio edytowano 17 paź 2011, 19:05 przez krysia, łącznie edytowano 1 raz

Re: Zapal znicz...

03 lis 2010, 07:47

Krysiu Ty to zawsze coś wynajdziesz :D
Gdzie to można nabyć?


pozdrawiam:)

Re: Zapal znicz...

03 lis 2010, 10:34

Beatko ja tę publikację zakupiłam na cmentarzu w Dniu Wszystkich Świętych. Ale przypuszczam , że opracowanie to jest do nabycia w Biurze cmentarnym i w parafii pw Matki Boskiej Bolesnej.

Pozdrawiam
krysia

Re: Zapal znicz...

07 lis 2010, 16:17

Heniu sprawdz swoja skrzynke mailowa :)

Re: Zapal znicz...

17 paź 2011, 19:24

krysia napisał(a):Nie bardzo wiem gdzie umieścić tę informację. Dzisiaj mamy 2 listopada , dzień w którym wspominamy wszystkich zmarłych.
Okazją do bliższego zapoznania się z wykazem znanych osób pochowanych na cm. Górczyńskim jest publikacja wydana nakładem Wydawnictwa Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu w setną rocznicę jego funkcjonowania.
"Zabytkowy Cmentarz Górczyński parafii Matki Bolesnej w Poznaniu 1910-2010" - cena 10 zł.
Publikacja liczy 63 str. z mi planem cmentarza z 1929 oraz zawiera zdjęcia najciekawszych pomników.
Serdeczności
krysia

Informacje dla Hani i Młynarki oraz wszystkich zainteresowanych książką "Zabytkowy cmentarz..."
Haniu, w dniu dzisiejszym byłam na cmentarzu górczyńskim i pozostawiłam informację na mogile cioci Teofili z prośbą o kontakt z Tobą. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu odezwie z opiekujących się tym grobem. Życzę powodzenia

Lilu,wymieniona publikacja w roku ubiegłym została wyprzedana w ciągu trzech dni. Według informacji Zarządcy Cmentarza w chwili obecnej trwa dodruk aby można było tę książkę zakupić w Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zadyszny. Sprzedawana będzie na cmentarzu.
Postaram się ją Tobie zakupić.

Pozdrawiam
krysia

Re: Zapal znicz...

17 paź 2011, 19:31

krysia napisał(a):Lilu,wymieniona publikacja w roku ubiegłym została wyprzedana w ciągu trzech dni. Według informacji Zarządcy Cmentarza w chwili obecnej trwa dodruk aby można było tę książkę zakupić w Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zadyszny. Sprzedawana będzie na cmentarzu.
Postaram się ją Tobie zakupić.
Wspaniale Krysiu, bo już myślałam, że jej nie będzie.
Baaardzo dziękuję :D

Re: Zapal znicz...

17 paź 2011, 19:43

Nie bardzo wiem gdzie umieścić tę informację. Dzisiaj mamy 2 listopada , dzień w którym wspominamy wszystkich zmarłych.
Okazją do bliższego zapoznania się z wykazem znanych osób pochowanych na cm. Górczyńskim jest publikacja wydana nakładem Wydawnictwa Parafii Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu w setną rocznicę jego funkcjonowania.
"Zabytkowy Cmentarz Górczyński parafii Matki Bolesnej w Poznaniu 1910-2010" - cena 10 zł.
Publikacja liczy 63 str. z mi planem cmentarza z 1929 oraz zawiera zdjęcia najciekawszych pomników.
Serdeczności
krysia

Informacje dla Hani i Młynarki oraz wszystkich zainteresowanych książką "Zabytkowy cmentarz..."Haniu[/b][/i], w dniu dzisiejszym byłam na cmentarzu górczyńskim i pozostawiłam informację na mogile cioci Teofili z prośbą o kontakt z Tobą. Mam nadzieję, że ktoś się w końcu odezwie z opiekujących się tym grobem. Życzę powodzenia

Lilu,[/b][/i]wymieniona publikacja w roku ubiegłym została wyprzedana w ciągu trzech dni. Według informacji Zarządcy Cmentarza w chwili obecnej trwa dodruk aby można było tę książkę zakupić w Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Sprzedawana będzie na cmentarzu.
Postaram się ją Tobie zakupić.

Pozdrawiam
krysia

Re: Zapal znicz...

17 paź 2011, 22:38

W najbliższą niedziele (23.10.br.), godz. 12 - ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI 2011 - DOŁĄCZ DO NAS!

Ku pamięci...

Nauczycielka Cecylia Grubówna-Handkiewicz była w ciąży, gdy w szkolnym ogródku w Charbowie 9 września 1939 roku zastrzelili ją dwaj niemieccy żołnierze.

Wanda z Potworowskich Chłapowska jednego dnia dowiedziała się o śmierci męża - Mieczysława Chłapowskiego - i brata Edwarda Potworowskiego. Obu publicznie rozstrzelali Niemcy, obaj zginęli na rynku – pierwszy w Kościanie, drugi w Gostyniu.

Z białą flagą parlamentariusza ks. mjr Mateusz Zabłocki przedzierał się 10 września przez oddziały niemieckie, aby poddać obrońców Gniezna. Gdy jego samochód został obrzucony granatami, został ciężko ranny. Zginął rozstrzelany miesiąc później.

To tylko kilka postaci z długiej listy Wielkopolan, których chcemy przypomnieć podczas III już akcji „ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI”. Zapalając znicze w wielkopolskich miejscach egzekucji i pamięci narodowej w południe 23 października 2011 roku, przypominamy sobie i innym, że warunki okupacji niemieckiej w latach 1939-45 na terenie Warthegau były znacznie gorsze niż w Generalnym Gubernatorstwie, że ludzie ginęli tu tylko za to, że byli Polakami, patriotami, społecznikami, częścią elity kraju. Celem tej medialnej i edukacyjnej akcji jest także przypomnienie udziału Wielkopolan w tajnym nauczaniu, w powstaniu warszawskim czy podziemnych oddziałach polskiej armii nie tylko w tzw. Kraju Warty, ale i w GG.
Akcja organizowana jest przez publiczną rozgłośnię Merkury Polskie Radio w Poznaniu i poznańskie Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego Marka Woźniaka. Rok temu marszałek Woźniak mówił: „Chciałbym, by ta piękna akcja stała się trwałym elementem naszej pamięci. To kolejna cegiełka w budowaniu tożsamości Wielkopolan. Ta pamięć powinna być wieczna”.
Lista miejsc kaźni znajdzie się na stronie internetowej http://www.radiomerkury.pl wraz ze zdjęciami z przebiegu akcji nadesłanymi przez słuchaczy. Przesyłanie fotografii jest częścią akcji.
- materiał udostępniony przez Radio Merkury.
Zapalcie z nami ZNICZE PAMIĘCI ...

Re: Zapal znicz...

17 paź 2011, 22:50

W Braunschweigu przygotowywana jest ksiega wszystkich obcokrajowcow, ofiar II WS, tj.ok. 5 tys osob. Ksiega ta wylozona bedzie do stalego wgladu w Kaplicy Pokoju, na cmentarzu gdzie znajduje sie kwatera zmarlych robotnikow przymusowych. Oczywiscie kiedy juz to nastapi powiadomie na Forum, moze uda sie nam wspolnie znalezc zaginionych krewnych.

Rok temu pisalam o pracach nad ksiega zmarlych i dzisiaj moge poinformowac ze zostala ona juz wylozona w Kaplicy Pokoju. Wprawdzie oficjalna prezentacja przewidziana jest na 18 listopada, ale zauwazylam ze juz dzisiaj jest dostepna rowniez w internecie. Wstep napisany jest w kilku jezykach, rowniez w polskim a calosc obejmuje 3 tomy. Zmarli wypisani sa w kolejnosci alfabetycznej, a wiec nie ma trudnosci w poszukiwaniu konkretnych osob.
Tom 1, A-H http://issuu.com/gedenkstaette-friedens ... h---din-a4
Tom 2, I-P http://issuu.com/gedenkstaette-friedens ... p---din-a4
Tom 3, Q-Z http://issuu.com/gedenkstaette-friedens ... z---din-a4
Jezeli ktos odnajdzie swojego bliskiego prosze napisac, jezeli grob istnieje postaram sie odnalezc i przesle zdjecie.
Pozdrawiam, Teresa
Obrazek

Re: Zapal znicz...

18 paź 2011, 01:56

Droga Krysiu - dziekuje serdecznie za wizyte na grobie mojej cioci i zostawienie wiadomosci i fotki. Tez mam nadzieje, ze moze teraz ktos sie odezwie, oby.
Pozdrowienia.

Re: Zapal znicz...

21 paź 2011, 11:00

Warszawa pamieta o bohaterach IIws w Poznaniu.
23.10 w parafii Wniebowstapienia na Ursynowie w Wwie odbedzie sie spektakl grupy Krolewskie Dzieci pt. Tacy sami jak my o blogoslawionych mlodych meczennikach z Poznania: Czeslawie Jozwiaku,Edwardzie Kazimirskim,Franciszku Kesy, Edwardzie Kliniku, Jargoniewie Wojciechowskim - scietymi na gilotynie przez Niemcow 24.08.1942 r.
Wiecej na sronie www.tacysami.kd.waw.pl
Pozdrawiam,
Mania / warszawianka ale urodzona w Poznaniu /

Re: Zapal znicz...

23 paź 2011, 21:41

Zapaliliśmy znicze pamięci ...
- pod artykułem można zobaczyć zdjęcia -> http://www.radiomerkury.pl/informacje/p ... miEci.html
Na terenie Gminy Duszniki znicze zapłonęły w: Dusznikach - pod pomnikiem Walk i Męczeństwa, Podrzewiu - pod tablicą upamiętniającą Kazimierza Baranieckiego (powstańca wielkopolskiego, kierownika szkoły w latach 1922-39), zamordowanego w Katyniu, oraz w lesie nieopodal miejscowości Grzebienisko, pod pomnikiem (tzw Grzebienisko Las), gdzie na początku II wojny światowej zamordowano ponad 72 osoby z okolicznych wsi.
Akcje zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Dusznickiej (TMZD).
CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Re: Zapal znicz...

23 paź 2011, 21:51

We Wrześni-Dębinie też zapłonął znicz pamięci.

Re: Zapal znicz...

24 paź 2011, 10:16

Zapalam znicz na Jego grobie...
http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef ... C5%9Bnicki

Re: Zapal znicz...

01 lis 2016, 13:38

Jutro Dzien Zaduszny, zawsze mozna zapalic jeszcze znicz dla kogos.
Odpowiedz