Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Akta miasta Koźmina w AP Poznań

26 gru 2010, 21:10

Witam,

pisałem w wątku o Lesznie, ale żeby nie umknęło założę też nowy wątek, tym bardziej, że jest wśród nas wielu zainteresowanych Koźminem. Na stronie WBC pojawiły się akta miasta Koźmina oraz akta cechowe. http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publica ... 2881&tab=3

Przy okazji, jeśli czyta nas ktoś z Archiwum Państwowego w Poznaniu mam pytanie - czy jest jakaś lista akt miast do digitalizacji? Czy koszty digitalizacji pokrywa miasto? (wielu z nas ma kontakty w różnych maistach i być może mogłoby lobbować za finansowaniem digitalizacji takich archiwaliów).

Re: Akta miasta Koźmina w AP Poznań

27 gru 2010, 12:52

Maciej, wielkie dzięki za link! Ja nie mam natury "szperacza" i nie ogarniam wszystkich nowości, które się pojawiają w sieci. Póki co dość pobieżnie przejrzałam Koźmin i już w tym pierwszym podejściu znalazłam inf. o moim przodku Franciszku Rajewskim, który był członkiem cechu młynarzy :)

Re: Akta miasta Koźmina w AP Poznań

27 gru 2010, 13:35

Hej,
ja też przypadkiem zajrzałem. Zobaczyłem temat o aktach miasta Leszna i mówię sobie - sprawdzę, jakie jeszcze są. Patrzę i oczom nie wierzę na ten Koźmin. Jeszcze tylko czekam teraz na Kostrzyn :)

Re: Akta miasta Koźmina w AP Poznań

01 sty 2011, 22:57

Dziękuję osobom, dzięki którym Akta Miasta Koźmina są w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej.Nie oglądałam nigdy akt tego typu w archiwum, ale w domu to jest rewelacja,
Dzięki
Pozdrawiam
Ewa :D

Re: Akta miasta Koźmina w AP Poznań

02 sty 2011, 00:53

Zgadzam się - rewelacja. Byle by więcej tego rodzaju akt było dostępnych....

Re: Akta miasta Koźmina w AP Poznań

02 sty 2011, 11:17

Dla osób zainteresowanych Akta te znajdują się również na płycie DVD ;)

Obrazek

pozdrawiam
Ania
Odpowiedz