Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Atelier Victoria Poznań

21 sty 2011, 19:03

Witam serdecznie!
W rodzinnych zbiorach natrafiłam na starą fotografię.Niestety, mogę jedynie przypuszczać kogo ona przedstawia-prawdopodobnie moją prababcię w młodości.W związku z tym zwracam się z pytaniem:czy ktoś z Was może udzielić mi informacji na temat zakładu fotograficznego działającego w Poznaniu na przełomie XIX i XX wieku -Atelier Victoria ul.Rycerska 13.Nie wiem gdzie szukać informacji na ten temat,a więc uprzejmie proszę o jakiekolwiek wskazówki.Interesuje mnie zwłaszcza w jakich latach dokładnie warsztat ten działał.
pozdrawiam
Edyta

Re: Atelier Victoria Poznań

21 sty 2011, 19:27

Zajrzyj do tematu Stare zdjęcia.
Chyba coś tam było o Victorii

viewtopic.php?f=5&t=1109&start=0&hilit=atelierhyba cos tam było w tym temacie

Re: Atelier Victoria Poznań

21 sty 2011, 19:45

Bardzo dziękuję za błyskawiczną odpowiedź,wg.leksykonu fotografów,interesujący mnie warsztat działał pod wymienionym adresem w latach 1907-1917.
pozdrawiam
Edyta

Re: Atelier Victoria Poznań

21 sty 2011, 19:56

Witam!
W WBC w "Kronice Miasta Poznania" NR 1/2 z 1991r. od str.77 jest obszerny artykuł Elwiry Modlibowskiej pod tyt."Poznańskie warsztaty fotograficzne w latach 1844-1914".
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/publication?id=141976&tab=3
Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz

Re: Atelier Victoria Poznań

21 sty 2011, 19:59

Witaj Jolu!
Bardzo ciekawe,dziękuję :D
Bogdanie,wysłałam wiadomość na pw.
pozdrawiam
Edyta

Re: Atelier Victoria Poznań

21 sty 2011, 20:54

Jedna z naszych koleżanek Danka Połomska zaproponowała wykłady (lub wykład) swojej koleżanki, wybitnej znawczyni starej fotografii, jej historii i powstawania w Polsce. Mam nadzieję, że spotkanie majowe będzie do tego znakomita okazją.
Polecam zajrzeć na stronę: www.fotorevers.eu

Wojtek
Odpowiedz