Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Oboz na Glownej w Poznaniu

23 sty 2011, 16:34

Witam - podaje link do bardzo ciekawego orzeczenia o umorzeniu sledztwa w sprawie zbrodni przeciwko ludzkosci i zbrodni wojennej, o Obozie na Glownej w Poznaniu. Bardzo cenne informacje o obozie, miedzy innymi podane nazwiska osob, ktore zmarly w tym obozie /nie wiem czy lista jest pelna/.
http://www.ipn.gov.pl/portal/pl/245/742 ... popel.html

Z wlasnego podworka dodam, ze jesli ktos bylby zainteresowany opisem tego obozu "z ust" mojego Sp.sasiada Eugeniusza Talejko opublikowanego w 1974 roku /Wydaw.Pozn./ w Jego wspomnieniach w ksiazce pt."Wysiedlenie i poniewierka 1939-1945" , ksiazce ze wspomnieniami Polakow wysiedlonych przez okupanta hitlerowskiego z ziem polskich "wcielonych" do Rzeszy, to moge wyslac na maila.

Re: Oboz na Glownej w Poznaniu

27 maja 2011, 20:50

Witam - jestem zainteresowany opisem tego obozu. Proszę o przysłanie tekstu na piotrjur@gmail.com
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Piotr Jurkowiecki

Re: Oboz na Glownej w Poznaniu

31 maja 2011, 02:06

Piotrze - wrocilam po 4 dniach z wyjazdu, daj mi troche czasu prosze, wysle napewno.
Odpowiedz