Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

parafia Wałków jaki USC i jakie Archiwum Państwowe

02 lut 2011, 13:14

Witam,

Chciałabym wystąpić o kopię aktu zgonu mojego prapradziadka zmarłego w Nowej Obrze (parafia Wałków). Zastanawiam się pod jaki pruski Urząd Stanu Cywilnego podlegała ta parafiia i w którym Archiwum Państwowym są przechowywane akta. Wpis w Poznań Project sugeruje AP w Poznaniu.
Czy zgodny i urodzenia z Rozdrażewa są przechowywane w tym samym miejscu? Chodzi mi akta z zakresu lat 1880-1900.

Re: parafia Wałków jaki USC i jakie Archiwum Państwowe

02 lut 2011, 13:32

Akty USC od 1874 r z Wałkowa i Rozdrażewa są na 100 % w Archiwum w Kaliszu

Ewa

Re: parafia Wałków jaki USC i jakie Archiwum Państwowe

02 lut 2011, 13:35

Jeszcze dodam-Wałków należał do USC Koźmin, a Nowa Obra, to nie wiem.
Ewa

Re: parafia Wałków jaki USC i jakie Archiwum Państwowe

02 lut 2011, 13:41

Archiwum Państwowe w Poznaniu, natomiast w drugim wypadku Archiwum Państwowe w Kaliszu

Re: parafia Wałków jaki USC i jakie Archiwum Państwowe

02 lut 2011, 14:53

Ośmielam się nie zgodzić z poprzednim postem, jest tak jak napisałam-też szukam w obrębie tych USC-są w Kaliszu.
Ewa

Re: parafia Wałków jaki USC i jakie Archiwum Państwowe

02 lut 2011, 16:58

Jeśli chodzi o metrykalne akta parafialne Wałkowa, to i owszem Poznań AP i Poznań AA – mikrofilmy.
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... scowosc=Wałków

Wg Skorowidza miejscowości w Zaborze Pruskim.

Jeśli mają to być dokumenty USC, to Wałków ( od str. Jarocina) należał i należy do Gminy Koźmin ( odległość około 5 km.)
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... scowosc=Koźmin

Rozdrażew natomiast należał do powiatu Krotoszyn. Do 1881 r. USC Grembów, później USC Rozdrażew
http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... osc=Rozdrażew

Ewa ma rację, akta USC to w obu przypadkach AP Kalisz, które również przeglądałam.

Jeśli chodzi o Nową Obrę, napisz Aniu o którą chodzi.
Wg Skorowidza, jedna leży pomiędzy Dobrzycą a Koźminem (w tej byłam), pow. Koźmin, a druga w powiecie Babimost.

Re: parafia Wałków jaki USC i jakie Archiwum Państwowe

02 lut 2011, 17:17

polaszea napisał(a):Wpis w Poznań Project sugeruje AP w Poznaniu.


Zapewne chodzi o opis parafii katolickiej w Wałkowie pojawiający się w wynikach wyszukiwania - tu Poznan Project odsyła do AP w Poznaniu, jak i do AAP - bo w obu tych archiwach są metrykalia z Wałkowa.

Natomiast w Poznan Project nie ma żadnych informacji, z których wynikałoby do jakiego USC należała taka, czy inna wieś. Nowa Obra należała do USC Koźmin, akta - jak już powyżej sporo osób to podało - w AP Kalisz.

Pozdrawiam,
Łukasz

Re: parafia Wałków jaki USC i jakie Archiwum Państwowe

02 lut 2011, 17:23

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Szukam dokumentów z USC, więc muszę się zwrócić do AP w Kaliszu.

Danusiu chodziło mi o Nową Obrę w parafii Wałków więc tą koło Koźmina.

Łukaszu masz rację Poznań Project odsyła do AP Poznań jako miejsca przechowywania metrykaliów. Moje przeoczenie.
Odpowiedz