Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Biblioteka Kornicka PAN Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa

08 lut 2011, 16:42

dzień dobry,
czy wiadomo Wam coś o mejlu z BK PAN WBC o wzięciu udziału w badaniu ankietowym? Bezpieczny?
Brać udział?
Jola

Re: Biblioteka Kornicka PAN Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa

08 lut 2011, 18:53

Mail został wysłany chyba tylko do zarejestrowanych użytkowników WBC.
Też go otrzymałem.

Z założenia braku realnego wpływu takich działań na rzeczywistość gnam wszelkie podobne ankiety i badania do /dev/null czyli - śmietnika.
Tym razem jednak się złamałem i poświęciłem 10 minut na odpowiedź.

WBC jest największą na dzisiaj biblioteką cyfrową w Polsce a odwołania do materiałów w niej dostępnych co raz to pojawiają się tutaj na forum.

Mam dość nikłą, jednak nadzieję, że wyniki ankiety nie pozostaną tylko statystycznym opracowaniem w ramach jakiegoś projektu czy innego grantu a przełożą się na efekty i publikacje których ilości i jakości WBC dzisiaj tylko pogratulować.

Tak więc:
*) kwestionariusz dla studentów
http://ankieta-studenci.bkpan.poznan.pl/

**) kwestionariusz dla naukowców
http://ankieta-naukowcy.bkpan.poznan.pl/

***) kwestionariusz dla hobbystów
http://ankieta-hobbysci.bkpan.poznan.pl/

Aby wziąć udział w badaniu należy wybrać odpowiedni dla siebie kwestionariusz.
Kwestionariusze dostępne będą do dnia 7. marca 2011 roku.

Re: Biblioteka Kornicka PAN Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa

10 lut 2011, 14:40

TomekD napisał(a):Mail został wysłany chyba tylko do zarejestrowanych użytkowników WBC.
Też go otrzymałem....


i także się zabawiłem w jego wypełnienie - oczywiście jako hobbysta.
Oczekuję teraz od WBC na informację o wynikach ankiety i działaniach jakie WBC w oparciu o te wyniki podejmie.

Do udziału w ankiecie zaproszono zarejestrowanych użytkowników - tylko takich @-adresy posiada WBC.

Re: Biblioteka Kornicka PAN Wielkopolska Biblioteka Cyfrowa

23 lut 2011, 19:37

Oczywiście wpisuję się tutaj, ponieważ i ja takie "cóś' otrzymałem :)
Nie znam tak do końca powodów, dla jakich ta ankieta została opracowana a to, co wyczytałem nie do końca mnie przekonała jednak zabawiłem się i odpowiedziałem - jako hobbysta :)
W przeciwieństwie do kilku poprzednich głosów ja mam "WIELKĄ" nadzieję, że mój głos oraz jak widzę innych użytkowników również będzie miał realny wpływ na poszerzenie zasobów cyfrowych.
WBC rzeczywiście jest bardzo prężną komórką !!!!! Jako hobbysta wiele razy zaglądałem na tamtejsze strony by coś wyszukać i w zasadzie nigdy się nie zawiodłem. Nawet udało mi się odnaleźć kila "facjat" dość znanych Wielkopolan o które później w stosownym piśmie poprosiłem. Scany wraz ze stosownym pozwoleniem otrzymałem za każdym razem i tylko sposób publikowania był jasno i rzeczowo określony!!! W końcu są jeszcze jakieś przepisy - jednak dla celów domowych ten typ zasobów jest nieoceniony a naukowcy chyba również na tym korzystają

Pozdrawiam
Remigiusz
Odpowiedz