Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Nazwiska przez wieki.

14 lut 2011, 16:32

Otrzymałam ostatnio parę maili na temat nazwisk w moim drzewie. O Nowakach z parafii Objezierze, Nowaczykach z Szamotuł, Lwówka i Duszników, o Rogalskich z Ceradza Kościelnego. Za każdym razem musiałam przebiec parę dobrych stron w PAF’ie oraz sprawdzać na mapie, gdzie znajdują się wymienione miejscowości. I porównać i poskładać daty pytających z datami w moim drzewie.
Postanowilam sobie to ułatwiec. Szkoda tylko, że nie potrafię tego nanieść na mapę.
Obrazek

Re: Nazwiska przez wieki.

14 lut 2011, 21:06

Bardzo interesujące, przejrzyste zobrazowanie tematu !!! Moim zdaniem rewelacja i to bez rzucania tego na mapę (podejrzewam, że taki zabieg mógłby zaciemnić obraz).
Zauważyłem w Twoim drzewie nazwisko KOPEREK.
Mój prapradziadek, Michał Budziński, zawarł w 1873 roku w Objezierzu związek małżeński z Katarzyną Koperek (lat 21), córką Marcina i Jadwigi ( z domu Jendryka, Jędryka?, ur. w Baborowie). Czy te osoby są może też w Twoim drzewie?

Pozdrawiam

Re: Nazwiska przez wieki.

14 lut 2011, 21:15

A nazwisko Kaczmarek z Góra Żnin co prawda to powiat Żnin ale blisko Wągrowieckiego
to co ustaliłem dla linii żony.
Antoni Kaczmarek & Marianna Kaczmarek d. Różańska
05.11.1826 Góra Żnin Góra Żnin on 30 lat wdowiec ona 16 panna

Re: Nazwiska przez wieki.

14 lut 2011, 22:05

Michał Zieliński II napisał(a):Mój prapradziadek, Michał Budziński, zawarł w 1873 roku w Objezierzu związek małżeński z Katarzyną Koperek (lat 21), córką Marcina i Jadwigi ( z domu Jendryka, Jędryka?, ur. w Baborowie). Czy te osoby są może też w Twoim drzewie?

:shock:

Mam w drzewie Marcina Koperka, ktory urodzil sie w Pamiatkowie w 1808 roku, ktory moglby byc jej dziadkiem, ew. ojcem! Nie mam nic o nim, ani zony any dzieci. Jest przyrodnim bratem mojej praprababki, z pierwszego malzenstwa jej ojca Marcina Andrzeja.
Trzeba poszukac Marcina Koperka ojca. Czy masz jego dane? Gdzie urodzila sie Katarzyna Koperek?

Malgorzata

Re: Nazwiska przez wieki.

14 lut 2011, 22:28

Witam,


Małgorzato - świetny pomysł z tymi nazwiskami!! Czy mogłabyś podzielić się informacją, w jaki sposób wykonałaś to dzieło? Przy pomocy jakiego programu?

Pozdrawiam

Artur

Re: Nazwiska przez wieki.

14 lut 2011, 22:51

Artur_Kin napisał(a):Małgorzato - świetny pomysł z tymi nazwiskami!! Czy mogłabyś podzielić się informacją, w jaki sposób wykonałaś to dzieło? Przy pomocy jakiego programu?


Dwie godziny pracy w PowerPoint, przedtem 10 minut z olowkiem w rece! :D

Re: Nazwiska przez wieki.

14 lut 2011, 23:17

malgorzata napisał(a):
Michał Zieliński II napisał(a):Mój prapradziadek, Michał Budziński, zawarł w 1873 roku w Objezierzu związek małżeński z Katarzyną Koperek (lat 21), córką Marcina i Jadwigi ( z domu Jendryka, Jędryka?, ur. w Baborowie). Czy te osoby są może też w Twoim drzewie?

:shock:

Mam w drzewie Marcina Koperka, ktory urodzil sie w Pamiatkowie w 1808 roku, ktory moglby byc jej dziadkiem, ew. ojcem! Nie mam nic o nim, ani zony any dzieci. Jest przyrodnim bratem mojej praprababki, z pierwszego malzenstwa jej ojca Marcina Andrzeja.
Trzeba poszukac Marcina Koperka ojca. Czy masz jego dane? Gdzie urodzila sie Katarzyna Koperek?

Malgorzata


Na pytania,które postawiłaś, szukam właśnie odpowiedzi...
"Twój" Marcin Koperek, ur.1808, może być moim, gdyż w akcie zgonu Jadwigi, żony tegoż, jest zawarta informacja, że zmarła mając lat 80. Co prawda biorę poprawkę, że może to być informacja bardzo myląca, ale przyjmując, że to jest zgodne z prawdą, to Jadwiga urodziłaby się ok. roku 1815. Mogliby zatem być małżeństwem.
Jutro jestem w AAP i mam nadzieję coś w tym temacie wyjaśnić.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.
Oczywiście, jeżeli potwierdzą się powyższe przypuszczenia, to wszystkie uzyskane informacje przekażę.

Re: Nazwiska przez wieki.

15 lut 2011, 00:06

Michał Zieliński II napisał(a):Oczywiście, jeżeli potwierdzą się powyższe przypuszczenia, to wszystkie uzyskane informacje przekażę.


Jezeli powyzsze przypuszczenia sie sprawdza, to bedziemy rodzina! :D

Re: Nazwiska przez wieki.

15 lut 2011, 03:01

kabat napisał(a):A nazwisko Kaczmarek z Góra Żnin co prawda to powiat Żnin ale blisko Wągrowieckiego
to co ustaliłem dla linii żony.
Antoni Kaczmarek & Marianna Kaczmarek d. Różańska
05.11.1826 Góra Żnin Góra Żnin on 30 lat wdowiec ona 16 panna


W moim drzewie nazwisko Kaczmarek nalezy do matki mojej praprababki. Urodzila sie ok 1807 roku i zmarla 27.10.1857 w Gaju, parafia Ceradz Koscielny.

Pozdrawiam.
Malgorzata
Odpowiedz