Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

wycieczka po Poznaniu - ciekawe niebanalne miejsca

25 lut 2011, 09:08

Zwracam się do Was z prośbą o podpowiedź, co warto pokazać przyjezdnym i poznaniakom w naszym mieście. Najważniejsze, by nie były to banalnie oczywiste punkty na mapie Poznania. Najlepiej, aby były to takie "perełki", których nie widać na pierwszy rzut oka, a często są na wyciągnięcie ręki. Sama wybrałam m. in. ukryty na podwórku kirkut, pozostałości pierwszego w Polsce pomnika A. Mickiewicza, czy kościół Najświętszej Krwi Pana Jezusa. To zadziwiające ilu poznaniaków nie ma pojęcia o ich istnieniu... Mogą to być także różne ciekawostki, jak np. kłódki zakochanych zawieszane od jakiegoś czasu na Moście Jordana.
Bardzo liczę na Waszą inwencję i pomoc!

Re: wycieczka po Poznaniu - ciekawe niebanalne miejsca

26 lut 2011, 18:32

Bardzo dobry pomysł. Ja też mam taki kłopot. Niedługo przyjeżdzą do mnie kuzyn z Niemiec z narzeczoną, kolegą i jego dziewczyną. Chcieliby zwiedzić Poznań, a ja nie mam pomysłu co im pokazać, co by ich zainteresowało. Nie znam dobrze niemieckiego, także komunikujemy się trochę po niemiecku, trochę po angielsku i trochę na migi, więc odpadają takie miejsca, o których głównie sie opowiada. Co byście mi polecali?

Re: wycieczka po Poznaniu - ciekawe niebanalne miejsca

26 lut 2011, 21:15

Witam
Jeśli chcesz zapoznać gości z historią Poznania w ciekawy sposób - proponuję obejrzenie spektaklu w podziemiach klasztoru oo. Franciszkanów wejście od ul. Ludgardy. Polecam przede wszystkim Makietę dawnego Poznania, która była pierwszą. Komentarz w różnych językach.
Pozdrawiam
Barbara
Odpowiedz