Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Zjazd Górskich - czerwiec 2011 r.

31 mar 2011, 21:41

Witam!

W dniach 25-26 czerwca 2011 r. współorganizuję Zjazd Rodowy Potomków Józefa Górskiego i Jego Żony Marianny z Pytlińskich Górskich.
Gdyby wśród Was byli Potomkowie Ich Dzieci - Wiktora Górskiego i Marianny Nalazek, Jakóba Górskiego i Anny Banaszkiewicz, Wincentego Górskiego i Ksawery Zwolińskiej, Jana Górskiego i Karoliny Borowińskiej, Martyny Górskiej i Józefa Chałkowskiego, Ewy Górskiej i Maksymiliana Gościnieckiego, Anny Górskiej i Jakóba Króla, Florentyny Górskiej ur. w 1844 r., Wiktorii Górskiej (brak innych danych), to proszę o kontakt. Szczegóły prześlę na maila.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Zjazd Górskich - czerwiec 2011 r.

26 kwi 2011, 14:12

Panie Jarku

W korespondencji Franciszki Szołdrskiej wojewodziny inowrocławskiej, występuje niejaki "ekonom Gurski", który upatrzył sobie w Holendrach (Olędry) opuszczone miejsce" (w dobrach Szołdrskiej)(nie wiem o jakie Olędry chodzi, może gdzieś koło Pniew) i chciał tam zamieszkać - rekomendował go wojewodzinie (dzierżawca, administrator) Karol Brudzewski w 1763.
Ciekaw jestem, czy może wie Pan coś o nim więcej (choć oczywiście może to być z innych niż Pańskich Górskich), w każdym razie ja nic więcej o nim nie wiem.

Re: Zjazd Górskich - czerwiec 2011 r.

26 kwi 2011, 16:14

Witam!

Dzięki za informację. Jednak nie potrafię powiązać tego Gurskiego z moimi przodkami. Gdybym wiedział coś więcej, to byłoby prościej. Podczas mojej wizyty w AAP zajrzę do metryk z Pniew.

Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz