Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

09 kwi 2011, 10:26

Witam,

jestem w posiadaniu wybiórczych aktów urodzeń z parafii Tulce pow. Środa Wlkp.
z lat 1830-1874.
Są to skany całych stron z niektórych lat XIX w. z ksiąg chrztów w/w/ parafii w sumie ok 300 pozycji. Otrzymałem je zamawiając interesujące mnie nazwiska.
Chętnie sprawdzę występowanie poszukiwanych nazwisk.
Przy ewentualnym zapytaniu proszę o podanie zakresu lat.

Pozdrawiam
Darek
Ostatnio edytowano 22 cze 2011, 22:34 przez Darek P, łącznie edytowano 1 raz

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

09 kwi 2011, 18:16

Interesuje mnie nazwisko Balwiński. Wiem o dwóch narodzinach w parafii Tulce:
Stanisław ur. 1871 oraz Michał ur. 1875
Jeśli możesz sprawdź czy w posiadanych dokumentach występuje to nazwisko i jeśli to możliwe prześlij mi te skany
Pozdrawiam - Andrzej Nowak

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

10 kwi 2011, 11:54

Andrzeju,

niestety w posiadnych przeze mnie skanach nie znalazłem nazwiska Balwiński. Dodam, że większość skanów mam z I połowy XIX w. ( głownie lata 1829-1845) a z lat 70-tych XIX nie mam żadnego :(

Pozdrawiam
Darek

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

11 kwi 2011, 15:48

Darku!
Dziękuję za sprawdzenie i szkoda że nic nie było
Pozdrawiam - Andrzej Nowak

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

13 kwi 2011, 17:15

Darku mialbym prosbe o sprawdzenie akt urodzin na nazwisko Prusakiewicz.Rocznikow raczej nie znam.
Pozdrawiam Ryszard

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

13 kwi 2011, 18:41

Witaj Darku !!!!!!
Proszę o sprawdzenia nazwiska Jachnik. Nie mieszkali co prawda w Tulcach ale należeli do tej parafii.
Z podziekowaniem
Paweł

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

15 kwi 2011, 08:56

Ryszardzie,

jedyny Prusakiewicz jakiego znalazłem:

wpis 23/1837 urodzona 13.04.1837 Tulce Katarzyna c. Józef Prusakiewicz i Magdalena Januszeska? ( nie wiem czy dobrze odczytałęm nazwisko matki).


Pawle,

niestety nazwisko Jachnik nie występuje na moich skanach :(

Pozdarwiam
Darek

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

17 kwi 2011, 20:29

Darku bardzo dziekuje Katarzyna Prusakiewicz jest prawdopodobnie siostra mojego pradziadka Maxsymiliana ktory sie urodzil 1826 albo 1828 z Jozefa i Magdaleny prawdopodobnie w Tulcach.Jak znajdziesz cos wiecej o Prusakiewiczach prosze dac znac bede bardzo wdzieczny.
Pozdrawiam Ryszard

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

17 kwi 2011, 21:23

Ryszardzie,

Maksymilian Prusakiewicz urodził się 11 października 1826 w Paczkowie par. Swarzędz. Który z jego synów był Twoim dziadkiem?

Pozdrawiam,
Łukasz

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

18 kwi 2011, 14:04

Dziekuje za wiadomosc o moi pradziadku Maxymilianie. Moim dziadkiem byl Tomasz o ktorym prawie nic nie wiem ,zginal w 1914 we Francji gdy moj ojciec Leon mial dwa lata.Wiem ze Maxymilian byl dwa raz zonaty i z drugiego malzenstwa mial dzieci o imieniach:
Katarzyna,Jan,Tomasz,Wojciech,Agnieszka.Za wszelkie wiadomosci z gory dziekuje.

Pozdrawiam Ryszard

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

21 cze 2011, 10:47

Darek P napisał(a):Witam,

Chętnie sprawdzę występowanie poszukiwanych nazwisk.
Darek
Witaj Darku
Może akurat masz w tych skanach informacje o nazwisku Roszak/ Roszyk?
Szczególnie interesują mnie:
ślub Andrzej Roszak i Małgorzata Waligóra 1838
oraz
akty urodzenia (Gowarzewo, parafia Tulce)
Józefa Roszyka/ Roszaka 1849
Marciana Roszak ok, 1845
Może w latach 1839-... inne dzieci tej pary?

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

22 cze 2011, 00:53

Witam!

Czy mógłbyś sprawdzić, czy w skanach nie ma aktu urodzenia Marcina Jarmusz(ż)kiewicza, ur. ok. 1829? Interesowałby mnie również akt urodzenia Anny Dębińskiej, ur. ok 1841. Daty potraktuj orientacyjnie, gdyż obliczyłem je na podstawie wieku państwa młodych podanego w Poznań Project.

Pozdrawiam,
Kuba

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

22 cze 2011, 08:02

Olga,

odpowiedź wysłałem na PW. Znalazłem 1 dziecko wspomnianych rodziców i jeszcze dwie osoby o podobnym nazwisku.

Pozdrawiam
Darek

Re: Aktu uorodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

22 cze 2011, 10:25

Kuba,

odpowiedź poszła na PW.
Niestety nie ma tego za wiele.

Pozdrawiam
Darek

Re: Aktu urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

22 cze 2011, 10:56

Wielkie dzięki, Paweł :)

Re: Aktu urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

22 cze 2011, 11:54

Witam:)

Czy mógłbyś sprawdzić dla mnie nazwisko Łęcki (Lacki). Wiem z Projektu o ślubie Andrzeja i Magdaleny Olejniczak w 1856, który odbył się w Tulcach.

Będę bardzo wdzięczna :)
Pozdrawiam
Basia

Re: Aktu urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

22 cze 2011, 12:05

Jeśli jesteś tak miły (dzięki!)- sprawdź, proszę czy znajdziesz Andrzej (Andreas) Kowalski ur. 1860r. (99,5%). Interesuje mnie dokładna data urodzenia oraz imiona rodziców i nazwisko rodowe matki. Z góry dziękuję i pozdrawiam: Bożena W.

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

23 cze 2011, 11:37

Basiu,

posiadam akty urodzin głownie z I poł. XIX. i w nich niestety nie znalazłem nazwiska Łęcki, Lacki :(



Bożena,

przesyłam dla Ciebie na PW 2 wpisy ale z lat 1830-tych. Może sie przyda?

Pozdrawiam
Darek

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

23 cze 2011, 16:42

Darku, dziękuję serdecznie. Chyba to nie moja gałązka ale zatrzymam sobie, bo kto wie czy kiedyś nie okaże się, że jednak należą do mojej rodziny.

Pozdrawiam:
Bożena W.

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

23 cze 2011, 20:59

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
Basia

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

17 kwi 2012, 07:40

Witam,

Czy na terenie tej parafii spotkał się ktoś z nazwiskiem Winnicki/a lub Lipiński/a ?
W akcie zgonu Wiktorii Jurowskiej zd.Winnickiej c.Wawrzyńca i Marianny z Lipińskich ur. ok 1781 znalazłem informację, że urodziła się w Wielkim Księstwie Poznańskim we wsi Gą[?]s[?]arzewo, najprawdopodobniej chodzi o Gowarzewo w parafii Tulce. Tutaj po numerem 456
znajduje się akt Wiktorii Winnickiej http://szukajwarchiwach.pl/72/160/0/-/2 ... m25kKIL6hg
Przed ewentualną kwerendą w archiwum chciałbym się upewnić czy to na pewno ta parafia ?
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

18 kwi 2012, 16:02

W gminie Sicienko znajduje się wieś o nazwie Goncarzewy, znana też jako Goncarzewo.

Dodam również, że w księgach metrykalnych parafii rzymsko-katolickiej w Ślesinie pojawia się zarówno nazwisko Wiernicki jak i Lipiński.

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

24 kwi 2012, 11:35

Witam i dziękuję za informację,

Bardzo możliwe że chodzi o tą parafię.

To nazwisko na tej parafii to Wiernicki czy Winnicki ?

Pozdrawiam
Rafał Jurowski

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

24 kwi 2012, 12:46

Wiernicki. Takie nazwisko podano w dokumencie, do skanu którego umieścił Pan odnośnik w swoim pierwszym poście.

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

24 kwi 2012, 18:25

Nazwisko : Grempka lub fonetycznie podobne.

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

25 kwi 2012, 08:24

Rafał Jurowski napisał(a):Witam,

Czy na terenie tej parafii spotkał się ktoś z nazwiskiem Winnicki/a lub Lipiński/a ?
W akcie zgonu Wiktorii Jurowskiej zd.Winnickiej c.Wawrzyńca i Marianny z Lipińskich ur. ok 1781 znalazłem informację, że urodziła się w Wielkim Księstwie Poznańskim we wsi Gą[?]s[?]arzewo, najprawdopodobniej chodzi o Gowarzewo w parafii Tulce. Tutaj po numerem 456
znajduje się akt Wiktorii Winnickiej http://szukajwarchiwach.pl/72/160/0/-/2 ... m25kKIL6hg
Przed ewentualną kwerendą w archiwum chciałbym się upewnić czy to na pewno ta parafia ?
Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam
Rafał Jurowski



Rafale,

w posiadanych przeze mnie skanach nie znalazłem w Gowarzewie tych nazwisk.
Jedyne zbieżne to:

wpis 57/1838 ur.29.09.1838 Hedvigis, c. Joannes Lipecki i Catharina Kuźliński(?)

Ponieważ mam w miarę reprezentatywny wykaz urodzeń z XIXw. myślę, że interesująca Cię miejscowość to raczej nie Gowarzewo parafia Tulce. :(
Chociaż w 100% wykluczyć nie można...

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań

Darek
Ostatnio edytowano 25 kwi 2012, 10:00 przez Darek P, łącznie edytowano 1 raz

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

25 kwi 2012, 09:36

Witam Rafale!

Skorowidz W. Ks. Poznańskiego z 1909 roku w Wielkopolskiej Bibliotece Cyfrowej podaje, że w parafii Ślesin jest miejscowość Gącerzewo.
Prawdopodobnie jest to poszukiwana przez Ciebie miejscowość - Damian potwierdza zamieszkiwanie w tej parafii osób o podanych nazwiskach.

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

04 maja 2012, 10:35

Witam.
Poszukuję kopii dokumentu akt urodzin mojego pradziadka tj. Andreas ( Andrzej ) Rozwadowski.
Prawdopodobnie urodził się w Tulcach ok 1846r.
Moja prababcia Apolonia Nita lub Wita,Nitta też prawdopodobnie urodziła się w Tulcach ok 1849r
Jeżeli posiada Pan kopie dokumentów z informacjami które mnie interesują proszę o wiadomość.
Pozdrawiam.
Piotr Rozwadowski.

Re: Akty urodzin parafia Tulce pow. średzki XIX w

05 maja 2012, 09:00

Witam,

Dziękuję Wszystkim za pomoc. Zacznę więc od parafii Ślesin.
Co do nazwiska, to znam je z różnych źródeł drukowanych (nekrolog) i nazwisko które tam występuje to Winnicka a nie Wiernicka. No chyba że doszło do jakiegoś celowego zniekształcenia.

PS. Czy jest ktoś na forum kto zajmował się tą parafią ?

Pozdrawiam
Rafał
Odpowiedz