Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Teki Dworzaczka i Windows 7

27 maja 2011, 21:00

Witam. Chciałbym zapytać czy komuś z użytkowników udało się zainstalować Teki Dworzaczka na PC z Windows 7? Mnie się nie udało. Miłego weekendu. J.

Re: Teki Dworzaczka i Windows 7

27 maja 2011, 23:32

Niestety tez nie dziala. Jeszcze chodzil mnie CD na XP.

Re: Teki Dworzaczka i Windows 7

28 maja 2011, 07:07

Niestety! Chyba jest to nie możliwe przy standardowej instalacji i trzeba by się bawić w wirtualność. Szkoda zachodu. Jak widać "postęp" nie zawsze przynosi korzyść. Na XP Teki były zainstalowane na dysku i chodziły bez najmniejszych kłopotów. Miłego weekendu. J.

Re: Teki Dworzaczka i Windows 7

28 maja 2011, 11:57

Pozwólcie, że spytam, bo nie rozumiem. Teki Dworzaczka opublikowała na swoich stronach Biblioteka Kórnicka ( http://www.teki.bkpan.poznan.pl/ ). Czy są jakieś inne Teki Dworzaczka ?

Re: Teki Dworzaczka i Windows 7

28 maja 2011, 13:24

Mariuszu chodzi o te same Teki ale na CD. Ja bardzo lubilem ten CD gdyz wyszukiwarka dawala wszystkie wyniki, ktore moglem sobie wydrukowac bez zabaw kopiuj wpisuj. Moze to kwestia przyzwyczajenia. Ja Teki na CD mialem wkrotce po ich ukazaniu sie.

Re: Teki Dworzaczka i Windows 7

28 maja 2011, 14:38

Dziękuję Krzysztofie, teraz już rozumiem :)

Re: Teki Dworzaczka i Windows 7

30 maja 2011, 15:25

Witam,

udało mi się uruchomić Teki Dworzaczka na Windows 7.

Obrazek

1. po włożeniu płyty do napędu nie uruchamiamy instalatora, tylko otwieramy zawartość folderu CD (u mnie G:). Klikamy prawym przyciskiem myszy na pliku oznaczonym jako "Aplikacja" (TD.EXE). Wybieramy z listy Właściwości i następnie zakładkę Zgodność.
2. Zacznaczamy "Uruchom ten program w trybie zgodności z:"
3. Wybieramy "Windows 98 / Windows Me"
4. Zaznaczamy "Uruchom ten program jako administrator" - to ważne, bo daje nam możliwość zapisywania danych w folderach systemowych C:\WINDOWS i C:\WINDOWS\SYSTEM
5. OK i uruchamiamy aplikację instalatora poprzez dwukrotne kliknięcie na TD.

Re: Teki Dworzaczka i Windows 7

30 maja 2011, 22:13

Macku dodales nadzieji i nic z tego. Mam 64 bit i wlasnie taka uwaga mnie sie pojawia :(:(

Re: Teki Dworzaczka i Windows 7

30 maja 2011, 22:18

Nie testowałem Tek Dworzaczka, bo nie posiadam tego wydawnictwa, ale jeśli komuś nie działa podany przez Macieja sposób, to w grę wchodzi jeszcze Windows Virtual PC. Sporo z tym zachodu, ale na tym już musi działać.. :)

Pozdrawiam
Piotr
Odpowiedz