Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Jak dlugo sie czeka na kopie z archiwum w Kaliszu

03 lip 2011, 21:58

Prosze o informacje jak dlugo od zaplacenia na konto bankowe archiwum mozna oczekiwac, ze dostanie sie kopie metryki malzenstwa pradziadkow. Dostalam informacje z archiwum jaka sume mam przeslac na ich konto. Pieniadze zostaly wplacone 16 czerwca a do dzisiaj kopii nie dostalam. Przeslalam zapytanie do archiwum kiedy dostane kopie ale nie ma zadnej odpowiedzi. Czy to normalne, czy cos robie zle.
Prosze o informacje i rade co mam robic.
Z gory dziekuje,
Ela Pasternak

Re: Jak dlugo sie czeka na kopie z archiwum w Kaliszu

04 lip 2011, 06:42

Witaj.
Nigdy nie zamawiałem kopii z Kalisza, korzystałem natomiast z ich zasobów na miejscu.
Jest tam tak miła i sympatyczna obsługa, że nie doszukiwałbym się żadnych złośliwości, choć błędy i pomyłki zdażyć się mogą każdemu :)
Myślę, że wszelkie niejasności najszybciej wyjaśnisz telefonicznie, tel.: (62) 767 10 22.

Re: Jak dlugo sie czeka na kopie z archiwum w Kaliszu

04 lip 2011, 07:02

D-100 napisał(a):Witaj.
Nigdy nie zamawiałem kopii z Kalisza, korzystałem natomiast z ich zasobów na miejscu.
Jest tam tak miła i sympatyczna obsługa, że nie doszukiwałbym się żadnych złośliwości, choć błędy i pomyłki zdażyć się mogą każdemu :)
Myślę, że wszelkie niejasności najszybciej wyjaśnisz telefonicznie, tel.: (62) 767 10 22 .


Potwierdzam słowa Darka. !!!

Mogę dodać, że z AP w Kaliszu otrzymałam dziesiątki kserokopii akt USC, 200 stron akt sądowych, i zawsze zamówienia były zrealizowane. Oczekujących osób jest wiele, a zaczął się sezon urlopowy, więc pewnie bedzie mały poślizg w realizacji.
Od Twojej wpłaty upłyneło 2 tygodnie, zatem nie masz się czym denerwować, zapewniam Cię, że niebawem otrzymasz przesyłkę.

Re: Jak dlugo sie czeka na kopie z archiwum w Kaliszu

04 lip 2011, 07:26

Kopie dostawałem w ciągu tygodnia-dwóch. Jeśli chodzi o wysyłkę do Wrocławia, to tak powinno być.

A jeśli do San Diego, to gorzej, bo polskie archiwa mają wytyczne, aby w korespondencji z osobami fizycznymi stosować najtańszą taryfę pocztową, czyli za ocean wysyłają pocztą ekonomiczną, tzn. płynie to statkiem. Na ogół oznacza to doręczenie po 7-8 tygodniach. Do Australii - 2-3 miesiące.

Re: Jak dlugo sie czeka na kopie z archiwum w Kaliszu

04 lip 2011, 09:30

Witaj

Często korzystam z usług AP Kalisz poprzez pocztę elektroniczną. Zawsze po dokonaniu wpłaty na konto AP Kalisz wysyłam do nich potwierdzenie wpłaty (skan przelewu lub potwierdzenie elektroniczne z banku) Gdy przesyłka jest tradycyjną pocztą na nośniku CD trwa to około 2 tygodnie od wysłania potwierdzenia wpłaty, a jak poprzez pocztę elektroniczną to tydzień.
Zawsze otrzymałam wszystko co zamówiłam i za co zapłaciłam.

Pozdrawiam, Kasia

Re: Jak dlugo sie czeka na kopie z archiwum w Kaliszu

04 lip 2011, 11:29

Witam serdecznie,

Wpłacając pieniądze na konto AP Kalisz, "należy" przesłać im potwierdzenie tego przelewu. Tam księgowość ma kłopoty z przepływem informacji o naszych pieniądzach.

Miałem taki przypadek, i widzę, że nie tylko ja. Teraz już robię tak samo we wszystkich korespondencjach przesyłając potwierdzenie przelewu do komórki odpowiedzialnej za moje zlecenie, wtedy wiem, że oni wiedzą, że moje kasa nie utknęła w martwym punkcie.

Pozdrawiam Andrzej.
Odpowiedz