Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

MyHeritage - Bliscy - Geni.om

12 lip 2011, 17:04

07.07.2011 --> Serwis MyHeritage przejął serwis bliscy.pl

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Od-czer ... 53942.html

http://e-biznes.pl/2011/06/myheritage-c ... -pl-od-wp/

http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... l___z.html

http://bliscy.pl/faq.html?ticaid=5ca62
Ostatnio edytowano 02 gru 2012, 13:37 przez Megabit, łącznie edytowano 1 raz

Re: MyHeritage - Bliscy.pl

12 lip 2011, 18:17

Kiedyś byłem zadowolony kiedy nazywało się to inaczej.
Pewna nowość, teraz dostaje setki nazwisk do porównań.
A niektórzy "zaradni" przepisują dane, zamieszczają "moje lub moich przodków" zdjęcia z tych co zamieszczam i piszą z rozbrajajacą szczerością, nie możesz być administratorem i modifikować/poprawiać dane.
Po licho taka genealogia.

Re: MyHeritage - Bliscy.pl

12 lip 2011, 19:49

Ja osobiście walczę adminami z Myheritage o sprawy ochrony danych , fotografii i przede wszystkim blokady możliwości kopiowania poprzez "zaradnych" poszczególnych części drzewa.
Nie ma nic piękniejszego , jak słyszy się od kogoś lub czyta się o osiągnięiach innych , na które zużyło się samemu mnóstwo czasu i energii.
Z drugiej strony: jeśli czyjaś rodzina rozjechała się po całym świecie i nieznający się ze sobą ludzie szukają wlasnych przodków, to przy coraz większej ilości użytkowników zwiększają się szanse na powodzenie własnego projektu.
Nie ma niestety konkurencji, serwis staje się monoplistą , a to nie wróży najlepiej.

Re: MyHeritage - Bliscy.pl

19 lip 2011, 18:43

Myślę,że przymierzają się tez do przejęcia "Krewniaków" bo tam już nie można umieszczać zdjęć w albumie i admin.nie odpowiada na posty.Elżbieta

Re: MyHeritage - Bliscy.pl

19 lip 2011, 21:52

Na naszym Forum WTG Gniazdo, kilkakrotnie „oberwałam” za to, że nie ma dostępu do mojego drzewa zamieszczonego na polskim serwerze Naszej Genealogii.
Na nic się zdały tłumaczenia, że dostęp do drzewa mają członkowie rodziny.
A wiecie kto się tego domaga – nasi Forowiczowie WTG !!!
Po co? – oto jest pytanie, na które myślę, że Wszyscy znamy odpowiedź.

Zatem, nie narzekajmy na Moich krewnych, Krewniaków czy Bliskich.
Są wśród nas również takie osoby, które gdyby miały dostęp i możliwość, to pewnie wszystko by również skopiowały.

Jak dotychczas, na Naszej Genealogii to ja decyduje, kto ma dostęp do danych i zdjęć. Kilka lat temu kupiłam licencjonowany program, opłacam stronę WWW,
i dotychczas nic nie słychać, aby te 170 drzew miało być przeniesione na niemieckie serwery.
Przysłowie mówi, że darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda, więc wolałam nie ryzykować, zapłaciłam, i nikt niepożądany nie kopiuje moich danych i zdjęć.
To co chce upublicznić, to zamieszczam na stronie startowej, reszta jest chroniona indywidualnymi loginami i hasłami dostępu. Dodatkowo stronę zabezpieczają statystyki.

Re: MyHeritage - Bliscy.pl

20 lip 2011, 06:27

Ja akurat nie widzę potrzeby wglądu do czyjegoś drzewa i nie mam pojęcia dlaczego tyle osób chciało by zobaczyć Twoje dane - nie wnikam.

Co do DGII i serwisu Nasza Genealogia to pewnie też można by się przyczepić do Regulaminu bo jak np. rozumiec par.5 pkt 2 - "Umieszczając materiały w Serwisie klient wyraża zgodę na ich nieodpłatną publikację na stronach Serwisu" ?

Decydując się na wstawienie drzewa, fotek, danych itp na jakichkolwiek serwerach trzeba się liczyć z tym że istnieje ryzyko upublicznienia tych danych (świadomie lub nie, z winy operatora lub włamania osób trzecich)

życzę wszystkim pogodnego choć deszczowego dnia

Re: MyHeritage - Bliscy.pl

16 paź 2012, 16:00

Witam,
czy ma ktoś z Was doświadczenie z portalem "myheritage" w zagadnieniu wyszukiwania, dostępu do tzw. rekordów. Opłata w postaci rocznej subskrycji wynosi miesięcznie 6,35$ lub jednorazowo (5600 kredytów na 180 dni).
Pozdrowienia

Re: MyHeritage - Bliscy.pl

29 lis 2012, 23:11

Kolejne już ósme przejęcie!
MyHeritage przejął Geni.com, portal geenealogiczny z Los Angeles.
Geni.com powstał w 2007 roku, posiada bardzo dużą bazę w postaci 7 milionów użytkowników z całego świata, dzięki którym powstało 135 milionów profili.
Obie sieci społeczne będą prowadzone oddzielnie, drzewa nie zostaną przeniesione, ale dzięki przejęciu użytkownicy ortzymają możliwość obustronnego dopasowania swoich drzew genealogicznych.
Pozdrowienia
Odpowiedz