Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Bendershof

23 lip 2011, 23:41

Gdzie była/jest miejscowość Bendershof? Czy w Niemczech, czy może to nazwa w czasie wojny jakiejś polskiej miejscowości?
Pozdrawiam

Re: Bendershof

24 lip 2011, 10:35

Witam.

Być może Bentershof, w pobliżu Wilhelmshaven (google translation)?

Bentershof
53°36' N 7°57' E
Germany
238.1 miles WNW of Berlin 52°31' N 13°24' E


Z poważaniem
Ursula

Re: Bendershof

24 lip 2011, 14:46

Witaj Bożeno,
to może być Bendershof, część wsi/gminy Schwachenwalde, czyli ob. Chłopowo w powiecie Arnswalde (ob. Choszczno)
Pod linkiem znajduje się informacja nt. mieszkańców Bendershof z lat 1925/1926
http://wiki-de.genealogy.net/Kreis_Arns ... Bendershof

Niestety, jeszcze nie udało mi się namierzyć mapy topograficznej z zaznaczonym Bendershofem, czyli "Dworem Bendera", ale jak się uda, podam link

pozdrawiam

Re: Bendershof

24 lip 2011, 15:13

Witaj Piotrze!
Wydaje mi się to bardzo prawdopodobne. Mój Tata był tam na robotach przymusowych w "majątku niemieckim" jak określił w życiorysie. Nie sądzę by to mogło być daleko od Poznania-tak bardzo jak miejscowość , którą sugeruje Joanna-bo Tata uciekł stamtąd szybko i powrócił do domu.
Pozdrawiam

Re: Bendershof

24 lip 2011, 17:08

Niestety - KARTENMEISTER nie pokazuje żadnej z tych miejscowości w zapisie podanym niżej.
Skoro ....uciekł stamtąd szybko i powrócił do domu. - jak szybko to było , czy mogło to być gdzieś w obecnych granicach RP ( może z okolic Choszczna)?
Jeśli "zagooglujemy" Benderhof - jest około 70 500 wyników ale to raczej nie ten trop...

Re: Bendershof

24 lip 2011, 17:34

Zatem sądzę, że Bendershof to niedaleko Poznania.
Ostatnio edytowano 24 kwi 2012, 22:03 przez Genowefa, łącznie edytowano 1 raz

Re: Bendershof

24 lip 2011, 18:24

Chłopowo leży ok. 120 km po prostej od Poznania, więc prawdopodobne, że to jest ta miejscowość
pozdrawiam
Odpowiedz