Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 11:19

Witam,
Czy mógłby ktoś napisać co oznaczają poniższe oznaczenia na niemieckiej mapie...

1.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

2.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us



*Wojtek*

Re: Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 12:02

Linie ciągłe to drogi, a te "kółeczka" to chyba drzewa.

Re: Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 12:26

Witam,
Dokładnie to interesują mnie te kółeczka, ale według legend do map to nie są drzewa.

Pozdrawiam:
*Wojtek*

Re: Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 14:06

wojtek1425 napisał(a):Dokładnie to interesują mnie te kółeczka, ale według legend do map to nie są drzewa.

Dzień dobry,
w ten sposób oznaczany jest Laubwald - las liściasty...
Pozdrawiam serdecznie
Wojciech Derwich

Re: Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 14:06

wojtek1425 napisał(a):Witam,
Dokładnie to interesują mnie te kółeczka, ale według legend do map to nie są drzewa.

Pozdrawiam:
*Wojtek*

Wg mnie - niestety zdjęcie jest bardzo małe - może to być las liściasty (Laubwald).
Co zapisano w legendzie mapy? Zapewne wspólnymi siłami uda się to przetłumaczyć na forum...

Re: Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 15:32

Najprawdopodobniej małe drzewa owocowe lub krzewy owocowe ( plantacja ) . Podobne oznaczenie mają drzewa liściaste tylko bez bocznego ogonka .

pozdrowienia januszniewiem

Re: Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 16:49

januszniewiem napisał(a):Najprawdopodobniej małe drzewa owocowe lub krzewy owocowe ( plantacja ) . Podobne oznaczenie mają drzewa liściaste tylko bez bocznego ogonka .


Zgadzam się z twierdzeniem Pana Janusza, iż prawdopodobnie są to jakieś drzewa lub krzewy owocowe. Na fragmencie mapy (prawdopodobnie to ta sama), gdzie znajduję się moja miejscowość, także zaznaczono pewną parcelę takimi symbolami. Dowiedziałem się, że przed wojną był tam sad.

Re: Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 20:02

Powtórnie zamieszczam na forum legendy do map.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłej lektury.

Wojtku, na przyszłość zamieść dokładniejsze zdjęcia - poprostu większe - zapewne otrzymasz wówczas pewne odpowiedzi, a tak, wielu ma wątpliwości co przedstawia załącznik do pytania.

Re: Oznaczenie na mapie niemieckiej

27 sie 2011, 21:51

Witam Państwa,
Serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc i zainteresowanie. Przepraszam za wszelkie problemy z poprzednią wielkością mapy. Poniżej podaje mapę (po kliknięciu na obrazek pokazuje się mapa w nieco większym formacie).


Dziękuje i pozdrawiam:)
*Wojtek*


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedz