Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Gościeszyn, Jabłonna.

27 paź 2011, 08:54

Witam
Mam pytanie , czy ktoś z Państwa ma dostęp do akt z parafii Gościeszyn lub Jabłonna z lat 1872-1873 ?
Chodzi mi o sprawdzenie, czy w wymienionych parafiach pod konkretną datą figurują wogóle akty chrztów dwojga dzieci. Szczegóły na pw.
Pozdrawiam Marianna.

Re: Gościeszyn, Jabłonna.

27 paź 2011, 09:19

Witam
Księga chrztów z lat 1872 - 73 parafii Gościeszyn znajduje się w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu - mkr 34/4, a Jabłonna należała do parafii Gnin - też w AAP mkr 10/2.
Mam czytnik w II poł. listopada. Jeśli nikt wcześniej nie sprawdzi, to wtedy zobaczę.

Re: Gościeszyn, Jabłonna.

27 paź 2011, 14:20

Dzień dobry!

Ja posiadam dostęp do akt metrykalnych parafii Gnin, do której przed wojną należała miejscowość Jabłonna. Proszę podać dane, najlepiej przez wiadomość prywatną, to postaram się pomoc.

Re: Gościeszyn, Jabłonna.

27 paź 2011, 18:03

Witam
Dziękuję za odpowiedzi na mój post, wiadomości wysłałam na pw.
Mam jeszcze jedno pytanie,może ktoś się orientuje do jakiej parafii należała miejscowość Narożniki w latach 1870- 1915. ?
Pozdrawiam Marianna.

Re: Gościeszyn, Jabłonna.

27 paź 2011, 18:09

Witam
W 1909 roku Narożnik Wielki i Narożnik Mały wg "Skorowidza W. Ks. Poznańskiego ...." należały do parafii Ruchocice
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/aresult ... F2CE75B-10

Re: Gościeszyn, Jabłonna.

10 lut 2013, 15:36

Witam
Mam pytanie , czy ktoś z Państwa ma dostęp do aktów małżeństw z lat 1894-1897 z parafii Jabłonna [ parafia Gnin? ] ?
Jeśli tak to uprzejmie proszę o sprawdzenie, czy w latach 1894-1897 w księdze małżeństw jest zapis ślubu małżeństwa Piotra Nowaka i Wiktorii Antkowiak [ lub Jantkowiak, Jankowiak ].
Pozdrawiam Marianna.
Odpowiedz