Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Dzień po dniu w okupowanym Poznaniu - prośba

27 paź 2011, 22:04

Miałbym ogromną prośbę o sprawdzenie jednego nazwiska w książce "Dzień po dniu w okupowanym Poznaniu" Czesława Łuczaka.
Interesuje mnie Wojciech Gola, który wg indeksu wzmiankowany jest na stronie 447. Jeżeli ktoś jest w posiadaniu wymienionej publikacji będę wdzięczny za pomoc.

Re: Dzień po dniu w okupowanym Poznaniu - prośba

27 paź 2011, 22:19

Danielu, poniżej cytat ze strony 447, dotyczący wydarzeń z 5 kwietnia 1943 r.
"5 IV Powieszono Andrzeja Dudziaka, Wojciecha Golę z Jaraczewa i Antoniego Kamienicznego z Lasku pow. poznański.
Z miejscowego oddziału Wehrmachtu zbiegł sierżant Wilfried Rossbach".

Re: Dzień po dniu w okupowanym Poznaniu - prośba

28 paź 2011, 07:40

Magdo, dziękuję bardzo za pomoc! Dopytam jeszcze tylko o rzecz pewnie oczywistą - czy wymieniona egzekucja miała miejsce w Poznaniu czy może nie ma na ten temat więcej informacji?

Re: Dzień po dniu w okupowanym Poznaniu - prośba

28 paź 2011, 16:20

Zapis ogranicza się tylko do tej informacji, którą podałam, ale skoro tytuł książki brzmi "Dzień po dniu w okupowanym Poznaniu", to zapewne chodzi o Poznań :)

Re: Dzień po dniu w okupowanym Poznaniu - prośba

29 paź 2011, 12:53

Tak myślałem, ale nigdy nie wiadomo :) Szkoda, że nie ma precyzyjniejszych informacji ale to i tak sporo. Dziękuję pięknie :)
Odpowiedz