Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Parafia Opatówek

03 maja 2012, 06:55

Indeksowana parafia
Opatówek

Narodziny katolickie
Lata 1781-1893 i 12801 rekordów
śluby
Lata 1808-1811 i 1815-1893, w 2211 zapisy
Śmierć Strona katolicka
Lata 1808-1811 i 1815-1893, w 7917 zapisy

oto link do strony http://www.slupcagenealogy.com/
mariusz

Re: Parafia Opatówek

07 maja 2012, 19:59

Dziekuje za informacje, bardzo mi pomogla w dalszej pracy na moja rodzina.

Re: Parafia Opatówek

03 mar 2013, 19:00

Cześć Radek;
Szukam wszelkich informacji nt. parafii Opatówek, szczególnie wsi Trojanów i Bogumiłów. Szukam listy parafian biorących udział w budowie kościoła opatowskiego w latach 20-tych minionego wieku, ówczesnej rady parafialnej. Masz może jakieś informację, wskazówki - gdzie, co i jak ?
Pozdrawiam - Bogdan

Re: Parafia Opatówek

03 mar 2013, 21:47

kogdan napisał(a):Cześć Radek;
Szukam wszelkich informacji nt. parafii Opatówek, szczególnie wsi Trojanów i Bogumiłów. Szukam listy parafian biorących udział w budowie kościoła opatowskiego w latach 20-tych minionego wieku, ówczesnej rady parafialnej. Masz może jakieś informację, wskazówki - gdzie, co i jak ?
Pozdrawiam - Bogdan


Witam!
Co prawda to parafia Opatówko koło Wrześni, która jest w punkcie mojego zainteresowania. Mogę jednak podpowiedzieć, że informacje nt. remontu kościółka w Opatówku i składu dozoru kościelnego znalazłem w Aktach Konsystorza Jeneralnego Kurii Arcybiskupiej w Poznaniu w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Odszukałem tam mojego prapradziadka jako członka dozoru kościelnego, co było dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem.
Pozdrawiam
Jarek
Odpowiedz