Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Program genealogiczny - GRAMPS

07 kwi 2008, 13:51

Witam,

Program był prezentowany na spotkaniu na Szyndzielni. Niedawno pojawiła się kolejna wersja (tym razem 3.0.0), która jest już w pełni spolszczona. Niestety, instalacja nadal jest nieco skomplikowana, jako że trzeba zainstalować kilka pomocniczych programów. Dla chętnych podaję link do strony z instrukcją instalacji:

http://www.gramps-project.org/wiki/inde ... staller/pl

Program jest darmowy i ma dużo większe możliwości od PAF-a. Polecam.

Pozdrawiam
Maciej

07 kwi 2008, 15:51

I jak twierdzili słuchacze na prezentacji jest bardzo przejrzysty i czytelny :)
Kolejna przewaga nad PAFem, to ciągłe rozwijanie i ulepszenia wprowadzane do aplikacji.

Piotrek

10 kwi 2008, 11:45

skała napisał(a):I jak twierdzili słuchacze na prezentacji jest bardzo przejrzysty i czytelny :)
Kolejna przewaga nad PAFem, to ciągłe rozwijanie i ulepszenia wprowadzane do aplikacji.


Racja, program jest ciągle rozwijany, z wersji na wersję widać kolejne zmiany.
Ciekaw jestem opinii tych, którzy zdecydowali się na instalację i przetestowanie.

Pozdrawiam
Maciej

Re: Program genealogiczny - GRAMPS

29 mar 2010, 11:31

Witam,
program GRAMPS okazał się być moim faworytem i chciałabym wprowadzić oraz uporządkować zebrane do tej pory dane. Nie chcę jednak popełnić błędu na samym początku i mam (trochę banalne) pytanie do ekspertów:-)
W typach zdarzeń funkcjonują dwie nazwy: "małżeństwo" i "zawarcie małżeństwa", natomiast przy chrzcie jako atrybut jest tylko opcja "Świadek". Jak rozróżnić ślub cywilny od kościelnego i podać chrzestnych przy chrzcie a nie tylko świadków? Jak postępujecie? Jeżeli chodzi o nazwy typów zdarzeń, to można je zmienić, ale czy można zmienić także nazwę atrybutów lub dodać nowe?

edit: teraz dopiero zauważyłam, że można jednak zmienić nazwę atrybutów. Czy można także dodać odwołanie do konkretnej osoby w atrybutach? Tzn. np. świadkiem jest wujek, który też ma swój profil w moim drzewie i chciałabym to zaznaczyć w atrybutach za pomocą odwołania. Nie mogę doszukać się tej funkcji.
Czy wszystkie te zmienione nazwy np. typów zdarzeń będą prawidłowo przetwarzane w formacie GEDCOM?
Pozdrawiam,
Magda

Re: Program genealogiczny - GRAMPS

29 mar 2010, 12:18

Dużą zaletą jest również dostępność GRAMP'sa w repozytoriach Ubuntu, ostatnio właśnie przesiadłem się na ten system i przy wolnej chwili przetestuję jak się sprawuje na tej platformie.
Marcin

Re: Program genealogiczny - GRAMPS

29 mar 2010, 13:05

Ja także mam zainstalowany GRAMPS na Ubuntu i jestem bardzo zadowolona:-)
Pozdrawiam,
Magda

Re: Program genealogiczny - GRAMPS

26 kwi 2014, 09:53

Nie wiem jak zabrać się do wydrukowania drzewa w programie Gramps.
Do tej pory miałam drzewo w serwisie krewniaki ale mi go zamknęli.
Musiałam gdzieś przenieść moich przodków no i wybrałam Grampsa.
Proszę o pomoc.

Re: Program genealogiczny - GRAMPS

30 kwi 2014, 20:55

Ponawiam swoje pytanie/prośbę.
Nie chcę powielać tego samego tematu j.w w dziale potrzebuję pomocy.
Jest może ktoś kto mi pomoże rozwikłać problem :)

mirella48 napisał(a):Nie wiem jak zabrać się do wydrukowania drzewa w programie Gramps.
Do tej pory miałam drzewo w serwisie krewniaki ale mi go zamknęli.
Musiałam gdzieś przenieść moich przodków no i wybrałam Grampsa.
Proszę o pomoc.
Odpowiedz