Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Wklejanie zdjęć

24 sie 2012, 17:16

Dlaczego nie mogę wkleić zdjęcia , tylko link na www.fotosik?

Re: Wklejanie zdjęć

24 sie 2012, 17:54

Jeśli dobrze widzę, na forum brak możliwości wklejania fotek bezpośrednio na server forum.
Ale z fotosika można, trzeba tylko odpowiedni link wybrać:
np
Obrazek
"Tech. Sierż. Bartek Bachleda, 54-go Dywizjonu Powietrznych Tankowców, z Altus Air Force Base, Oklahoma.
KC-135 Stratotanker"
tłum. moje
:mrgreen:

Re: Wklejanie zdjęć

24 sie 2012, 21:35

Lilu,

Twoje pytanie jest trochę niejasne. Pytasz, dlaczego nie można umieszczać zdjęć bezpośrednio na forum, czy masz problem z fotosikiem?
Jeśli to pierwsze to powody są co najmniej dwa:
1. Miejsce na serwerze - mamy je ograniczone, a zdjęcia w setkach postów mogą zająć sporo miejsca.
2. Problem z ewentualnym prawami autorskimi. Nie jesteśmy w stanie wyegzekwować od wszystkich członków forum poszanowania praw autorskich zdjęć - niektórzy mogą wklejać zdjęcia, do których dystrybucji nie mają praw, a WTG nie może wziąć odpowiedzialności za ewentualne naruszenia praw majątkowych osób i organizacji, które mogłyby nas oskarżyć o nadużycia.
Jeśli zaś chodzi o techniczne aspekty takich serwisów jak fotosik - częściowo zawarliśmy to w FAQ - często zadawanych pytaniach. W razie czego możemy pomóc w umieszczeniu zdjęć.

Re: Wklejanie zdjęć

24 sie 2012, 21:48

Wszystko rozumiem:)) Z fotosikiem nie mam problemu, jeżeli tutaj na forum wklejam z niego link, natomiast pojawiały się tam nowe opcje wstawiania miniaturek bezpośrednio na forum, które po kliknięciu się powiększają, to mi się nie udaje. A widzę, ze niektórzy tak właśnie wklejają zdjęcia. Ale cóż, nie ma problemu, można przecież pozostać, przy linku do fotosika:)))

Re: Wklejanie zdjęć

25 sie 2012, 08:53

Jeśli chcesz wkleić link, to link do fotosika oznaczasz klikając na przycisk "[url]URL[/url]" dostępny przy pisaniu posta. Jeśli zaś chcesz, żeby obrazek znajdujący się pod tym linkiem bezpośrednio widać było w poście, to klikasz na przycisk "Img". To właściwie wszystko.
Odpowiedz