Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

WBC Poznań

27 sie 2012, 17:37

W bibliotece znajdują się publikacje do których nie mam dostępu z różnych powodów.
1.Aby uzyskać dostęp do żądanych zasobów wybierz serwis, w którym masz konto
założyłam konto ale i tak nic to nie pomogło mimo aktywacji
2.Udostępnianie wyłącznie w sieci komputerowej UAM
jakie warunki trzeba spełnić by poprzez sieć UAM móc korzystać z zasobów biblioteki opatrzonych ową adnotacją?
3. Brak wymaganego oprogramowania!
wskazania-pobierz Jawę. Mam Jawę i nadal jest ten komunikat.
Windows XP.Korzystam z Mozilli , próbowałam z Explorera-nic.
Proszę o pomoc, poradźcie co robić.

Re: WBC Poznań

27 sie 2012, 18:40

Z mojego doświadczenia:
ad. 1 Może za duże obciążenie serwera, może przerwy techniczne (konserwacja). Dwa razy zdarzyło mi się nie mieć dostępu, napisałam do administratora(czy działu technicznego - dokładnie nie pamiętam). Ale na stronie głównej można znaleźć info do kogo pisac w razie problemów.
ad. 2 Trzeba być studentem lub pracownikiem
ad. 3 może trzeba zaktualizować javę? Czasami te samą publikację można obejrzeć w dlibra(rozszerzenie djvu). Dużo lepsza jakość i więcej możliwości.

Re: WBC Poznań

27 sie 2012, 19:49

Bożeno,

Genowefa napisał(a):2.Udostępnianie wyłącznie w sieci komputerowej UAM
jakie warunki trzeba spełnić by poprzez sieć UAM móc korzystać z zasobów biblioteki opatrzonych ową adnotacją?
Jak sądzę nic nie zmieniło się od tego czasu:
viewtopic.php?p=40141#p40141

Genowefa napisał(a):3. Brak wymaganego oprogramowania!
wskazania-pobierz Jawę. Mam Jawę i nadal jest ten komunikat.
Windows XP.Korzystam z Mozilli , próbowałam z Explorera-nic.
Proponuję ściągnąć i zainstalować na nowo (lub naprawić instalację) wtyczki DjVu z tej strony:
http://www.djvu.com.pl/download.php
bezpośredni link do pobrania wtyczki to:
http://www.djvu.com.pl/download/DjVuBro ... r27351.msi
U mnie działa tak pod IE9 jak i Firefox 14.0.1

Wygląda też na to że masz wybraną opcję przeglądania dokumentów DjVu via Java - jak to zmienić spróbuję sprawdzić.

Re: WBC Poznań

27 sie 2012, 20:06

Tomku, dziękuję. Javę zaktualizowałam Zainstalowałam teraz wtyczkę, którą podałeś. Nic . Sprawdziłam też jedno-w tej chwili bowiem pomyślałam, że te trudności jakie mam dotyczą tylko Kroniki Miasta Poznania-chyba tej właśnie ,która jest w UAM. Inne pliki się otwierają bez problemu i mogę pobrać jeśli potrzeba. A mozolę się z KMP 2006/1, 2004/1, 2007/2 i3, 2008/4. Bardzo potrzebuję tych numerów.

Re: WBC Poznań

27 sie 2012, 21:03

KMP, z tego co pamiętam jest niedostępne dla użytkowników z Internetu i można przeglądać tylko będąc w sieci UAM. Musiałabyś znaleźć kogoś, kto pracuje na UAM i kto by Ci zapisał całość do DJVU, albo wyeksportował do PDF.

Re: WBC Poznań

27 sie 2012, 21:21

Bożeno,

Niestety KMP nie są dostępne w WBC spoza sieci UAM - czyli np. czytelni biblioteki.
Ograniczenie jest decyzją wydawcy KMP czyli Wydawnictwa Miejskiego Posnania.
Jak zawsze problemem są prawa autorskie.

Przynajmniej 2 poszukiwane numery KMP możesz kupić bezpośrednio z wydawnictwa tutaj:
http://allegro.pl/listing/user.php?stri ... d=24084176

Zmiana sposobu wyświetlania plików DjVu w przeglądarce możliwa jest na stronach WBC przez kliknięcie na 'Opcje wyświetlania' po lewej stronie kiedy po prawej stronie widać obrazek rozłożonej książki z żółtą strzałką i napisem 'Pokaż treść!'

mac napisał(a):KMP, z tego co pamiętam jest niedostępne dla użytkowników z Internetu i można przeglądać tylko będąc w sieci UAM. Musiałabyś znaleźć kogoś, kto pracuje na UAM i kto by Ci zapisał całość do DJVU, albo wyeksportował do PDF.
Istnieje też wersja 'hardcore' którą przerabiałem. W czytelni UAM drukujemy interesujące nas strony z KMP na papierze a potem w domu skanujemy.
Wtedy interesujący mnie numer KMP był do kupienia na wiodącym polskim portalu aukcyjnym za jakieś 150 zł a Wydawnictwo Posnania ze wznowieniami spało snem zimowym.
Odpowiedz