Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Tłumaczenie

16 wrz 2012, 18:33

Witam!
Ostatnio otrzymałem metrykę urodzenia mojej babci, w której występują jej dziadkowie ze strony matki(Joannis Stadnicki i jego żona Katarzyna Chić).
Moje zapytanie jest następujące: Czy ktoś z Państwa spotkał się z nazwiskiem Chić?
Są to lata około 1800, obszar Galicji (przemyskie).
Poszukiwałem jakiś informacji o tym nazwisku w internecie, ale nie przyniosło to żadnego efektu.
Prosiłbym o jakieś informacje!
Marian

Re: Tłumaczenie

16 wrz 2012, 20:00

"Chić" to może nie, ale "Chyc" to tak - w Zakopanem, jest rodzina Chyców, i "Chyców Potok" jako część Zakopanego (blisko stacji kolejowej) :-)
Tadeusz

emeryt napisał(a):Witam!
Ostatnio otrzymałem metrykę urodzenia mojej babci, w której występują jej dziadkowie ze strony matki(Joannis Stadnicki i jego żona Katarzyna Chić).
Moje zapytanie jest następujące: Czy ktoś z Państwa spotkał się z nazwiskiem Chić?
Są to lata około 1800, obszar Galicji (przemyskie).
Poszukiwałem jakiś informacji o tym nazwisku w internecie, ale nie przyniosło to żadnego efektu.
Prosiłbym o jakieś informacje!
Marian

Re: Tłumaczenie

17 wrz 2012, 12:54

Dziękuję za tą informację, ale nazwisko Chić występujące w metryce urodzenia
jest wyrażnie napisane /czytelne/.
Mam również potwierdzenie z Urzędu Stanu Cywilnego co do nazwiska Chić.
Przesyłam wycinek z tego atku.


http://i.imgbox.com/adwO27Xb.jpg

Marian

Re: Tłumaczenie

17 wrz 2012, 13:04

emeryt napisał(a):Dziękuję za tą informację, ale nazwisko Chić występujące w metryce urodzenia
jest wyrażnie napisane /czytelne/.
Mam również potwierdzenie z Urzędu Stanu Cywilnego co do nazwiska Chić.
Przesyłam wycinek z tego atku.


http://i.imgbox.com/adwO27Xb.jpg

Marian

a to, że jest czytelnie napisane wskazuje jedynie, że należy szukać Chyć, Chyc, Chic itd :mrgreen: a i tak może się okazać, że ojcem Chicia był Hyś :lol: nie takie rzeczy metryki widziały :-)
Odpowiedz