Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Jeńcy polscy we Francji w I WŚ

22 wrz 2012, 09:24

Pani Bożena Grupińska napisała do nas:

Szanowni Państwo.
Poszukując informacji o pobycie mego dziadka Jana Kajzderskiego w obozie jenieckim we Francji zapoznałam sie z zawartością biuletynu "Jeniec Polak", wydawanym od 01.10.1917 r. do 10.06.1919 r. przez Centralną Bratnią Pomoc Jeńców Polaków w Le Puy.
Poszukiwania moje zakończyły się pozytywnie, dzięki opublikowaniu przez Redakcję pisma ogłoszenia mego dziadka o treści: Jan Kajzderski z Saligny sur Roudon (Allier) poszukuje ...".
Wynotowałam z wszystkich numerów pisma opublikowane nazwiska jeńców wojennych narodowości polskiej. Z rezultatami mej pracy chciałabym podzielić się z osobami, podobnie jak ja poszukujących informacji o pobycie krewnych - jeńców Polaków. .
Z poważaniem



Bardzo dziękuję Bożenie za ogrom pracy która umożliwi wielu poszukującym odnalezienie swoich przodków. Dziękuję również za zgodę na zamieszczenie ich na naszej stronie.

Opracowane przez Bożenę spisy zostaną, po ich dopracowaniu, umieszczone w naszym dziale opracowania.

Wojtek
Odpowiedz