Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Program do tworzenia strony internetowej

24 paź 2012, 21:35

Czy ktoś z Was ma doświadczenie w zakresie tworzenia strony internetowej poprzez poniżej wymieniony program?

http://lythgoes.net/genealogy/software.php

Pozdrawiam
Jarek

Re: Program do tworzenia strony internetowej

24 paź 2012, 22:17

Witam.
Mam zakupiony podany przez Ciebie program w najnowszej wersji 9. Używam go do testów już od ok. 7 lat - od wersji 4. Uściślij jakie informacje Ciebie interesują. Ewentualnie kontakt na priv.

Re: Program do tworzenia strony internetowej

24 paź 2012, 23:20

Witam !!!!!!
Od pewnego czasu, myślę nad utworzeniem własnej strony www odnośnie dziejów, historii ludzi noszących moje nazwisko.
Z różnych względów chciałabym ją opracować sama, duzo elementów ( np grafika, program DGII ) mam opracowane lecz nie potrawię tego w budować w www.
W czasopismie PC Format od czasu do czasu można znaleść bezpłatne programy do tworzenia stron www. W nr 6/2012 był załączony program Web Plus x5. Moje umiejętności okazały się mierne
I moje pytanie : Czy znalazłby się Ktoś z Forum o podobnym „zacięciu”do zbudowania takiej strony?
Wspólnie krok po kroku przez internet, telefon zaprojektować własne strony http://www.!!!!!
Accch to byłby sukces nie lada.
Pozdrawiam z Poznania małgośka_ Klewen

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 00:29

Jak widać, Małgosiu, mamy podobne marzenie.Też chciałabym mieć swoją stronę www. ale nie "z gotowca" , ale tak graficznie "ozdobioną" jak lubię. Tylko to marzenie nie wydaje mi się możliwe do zrealizowania... bo nic nie potrafię :(

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 00:35

Do Pana Jarka

Od 3 lat używamy tego programu ,zresztą niedrogiego -z wielkim powodzeniem .
Po prostu nie było wyjścia ,gdyż innych o takich zadaniach nie ma .
Wielokrotnie także pisaliśmy o tym programie .

Opinia nasza ,gdyż używa go kilka rodzin jest jak najbardziej pozytywna .
Twórcą polskiej wersji językowej jest Pan Kielak i spolszczenia są bardzo dobre .
W Polsce używa go kilkadziesiąt rodzin ,szczególnie tych mających spore drzewa .

Pomysł użycia tego programu poddał nam Heritage "cudując" i potwierdzając podstawową opinię zgodną z Zasadą Brzytwy Ockhama jako pierwszą konsekwencję tej zasady ...


...chcesz liczyć-licz na siebie .

Życzymy wszystkim poważnie tworzącymi genealogie i poważne drzewa -aby mieli i używali TNG.
Pozdrawiam

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 00:46

Bożenko !!! Jesteśmy już dwie - może jakaś " bystrzejsza dusza " do nas dołączy i kursik zaczynamy. Marzenia staną się realne
Dobrego dnia. Pozdrawiam małgośka

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 07:24

Osobiście do strony http://kulwicki.org używam joomla (wymaga bazy SQL na serwerze, ale to już powoli standard) a do prywatnego drzewa całej rodziny - webtree.
Jak tak pobieżnie przyjrzałem się temu TNG 9 to wygląda całkiem nieźle - pod względem wyglądu dla użytkownika nawet lepiej niż webtree. 32$ to cena dla której warto się nad nim pochylić. Poczekam na wasze opinie i doświadczenie to może sam się na niego zdecyduję :roll:
W związku ze specyfiką projektu na kulwickifamily sam szukam teraz jakiegoś systemu, który pozwoliłby na publikację na www jakiś 200 małych osobnych drzew i potem na łączenie ich w całość.

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 10:34

Do Małgosi i Bożeny.
Witam
Chcąc umieścić swoja stronę w sieci musicie liczyć się z tym, że należy wykupić miejsce na serwerze (są serwery darmowe ale nie polecam) i domenę (adres i nazwę dla strony).
Mogę spróbować Wam pomóc (choć nie obiecuję rewelacji :) :?: ). Proszę o bliższe dane (jak byście chciały aby Wasze strony wyglądały, co mają zawierać itp) na PW.

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 12:11

Myślę o domenie regionalnej i miejscu na serwerze http://www.hekko.pl/hosting_www.html
Interesują mnie poszczególne etapy postępowania z programem TNG 9.0.4

Pozdrawiam
Jarek

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 12:25

Pawle, na razie dziękuję za chęć pomocy. Muszę sobie wszystko dokładnie przemyśleć, by przejść do konkretów. O płatnościach na serwerze wiem.
Pozdrawiam Bożena

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 12:42

Wykupując program TNG otrzymujesz na maila dane dostępowe do strony, z której ściągasz program. Wgrywasz go na serwer i uruchamiasz instalator poprzez poprzez wpisanie w przeglądarce adresu strony gdzie wgrałeś instalator TNG (musisz wcześniej założyć sobie bazę MySQL na serwerze i zapamiętać jej nazwę login i hasło). Skrypty można instalować prawie automatycznie. Po zainstalowaniu możesz uruchomić panel administratora i tam już wszystko sobie ustawiasz łącznie z językami strony. Jeśli masz jeszcze pytania to pisz.
Serwerów Hekko nie znam. Ja używam serwerów eHost i jestem b. zadowolony.

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 14:14

paweluk55 napisał(a):Wykupując program TNG otrzymujesz na maila dane dostępowe do strony, z której ściągasz program. Wgrywasz go na serwer i uruchamiasz instalator poprzez poprzez wpisanie w przeglądarce adresu strony gdzie wgrałeś instalator TNG (musisz wcześniej założyć sobie bazę MySQL na serwerze i zapamiętać jej nazwę login i hasło). Skrypty można instalować prawie automatycznie. Po zainstalowaniu możesz uruchomić panel administratora i tam już wszystko sobie ustawiasz łącznie z językami strony. Jeśli masz jeszcze pytania to pisz.
Serwerów Hekko nie znam. Ja używam serwerów eHost i jestem b. zadowolony.


Czyli rozumiem, że przed zakupem programu muszę mieć już domenę i miejsce na serwerze. Czym jest baza MySQL? Czy to baza z danymi z pliku gedcom? Muszę zapoznać się jeszcze z tym, co oferuje eHost.

Pozdrawiam
Jarek

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 14:22

Jarek napisał(a):
paweluk55 napisał(a):Wykupując program TNG otrzymujesz na maila dane dostępowe do strony, z której ściągasz program. Wgrywasz go na serwer i uruchamiasz instalator poprzez poprzez wpisanie w przeglądarce adresu strony gdzie wgrałeś instalator TNG (musisz wcześniej założyć sobie bazę MySQL na serwerze i zapamiętać jej nazwę login i hasło). Skrypty można instalować prawie automatycznie. Po zainstalowaniu możesz uruchomić panel administratora i tam już wszystko sobie ustawiasz łącznie z językami strony. Jeśli masz jeszcze pytania to pisz.
Serwerów Hekko nie znam. Ja używam serwerów eHost i jestem b. zadowolony.


Czyli rozumiem, że przed zakupem programu muszę mieć już domenę i miejsce na serwerze. Czym jest baza MySQL? Czy to baza z danymi z pliku gedcom? Muszę zapoznać się jeszcze z tym, co oferuje eHost.

Pozdrawiam
Jarek


http://pl.wikipedia.org/wiki/SQL
- gedcom to zwykły plik tekstowy o ustalonej strukturze służący do zapisywania danych genealogicznych
który potem jest przez program przechowywany w bazie MySQL (oprócz tego programy przechowują tam też inne dany np. konfigurację, uzytkowników itp)

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 14:35

JarekK napisał(a):
Jarek napisał(a):
paweluk55 napisał(a):Wykupując program TNG otrzymujesz na maila dane dostępowe do strony, z której ściągasz program. Wgrywasz go na serwer i uruchamiasz instalator poprzez poprzez wpisanie w przeglądarce adresu strony gdzie wgrałeś instalator TNG (musisz wcześniej założyć sobie bazę MySQL na serwerze i zapamiętać jej nazwę login i hasło). Skrypty można instalować prawie automatycznie. Po zainstalowaniu możesz uruchomić panel administratora i tam już wszystko sobie ustawiasz łącznie z językami strony. Jeśli masz jeszcze pytania to pisz.
Serwerów Hekko nie znam. Ja używam serwerów eHost i jestem b. zadowolony.


Czyli rozumiem, że przed zakupem programu muszę mieć już domenę i miejsce na serwerze. Czym jest baza MySQL? Czy to baza z danymi z pliku gedcom? Muszę zapoznać się jeszcze z tym, co oferuje eHost.

Pozdrawiam
Jarek


http://pl.wikipedia.org/wiki/SQL
- gedcom to zwykły plik tekstowy o ustalonej strukturze służący do zapisywania danych genealogicznych
który potem jest przez program przechowywany w bazie MySQL (oprócz tego programy przechowują tam też inne dany np. konfigurację, uzytkowników itp)


Dzięki za wyjaśnienie.

Jarek

Re: Program do tworzenia strony internetowej

25 paź 2012, 18:22

Aby nie było tak pięknie program wcale nie jest łatwy .Oczywiście linuksowcom nie będzie wydawał się trudny .

Muszę także powiedzieć iż napotkaliśmy w praktyce dość poważne problemy ze strony hostingu .
Chodzi o ilość zapytań do bazy .
Oczywiście chodzi o ściąganie bazy w postaci geda .
Przy genealogiach wielkości od 30 tys dusz są poważne problemy ze sciąganiem geda .
Inne poważne problemy są ze specyfikacją do wersji używanego przez program wersji ged .
Mieliśmy dość poważne problemy z unifikacją stosowanych zapisów w drzewie .
Oczywiście trzeba bardzo ostrożnie wpisywać wielkie i małe litery jak w Linuxie .
W programie jest cała masa raportów błędów i trzeba te raporty uważnie przeglądać i stosować się do nich gdyż inaczej ściągnięcie bazy ged staje się niemożliwe .
Wystarczą często niewielkie błędy ,intuicyjnie nieważne aby import się nie powiódł.
Często zdarza się ,iż program na skutek błędnie zapisanej daty czy innego szczegółu generuje tysiące zapytań do bazy zapętlając sie niemiłosiernie .

Rozwiązaliśmy to dublując program w postaci wirtualnego serwera .
Inaczej się nie dało.
Wszystko zależy jakie duże mają być drzewa .

Są jeszcze inne problemy i wymagają poważnego administrowania a szczególnie zarządzanie poważnymi bazami dokumentów .
A mamy jakieś 6 tysięcy metryk -w programie to się nazywają media .
Istotne jest kodowanie polskich liter.


reasumując :

To jest program dla ludzi mających wsparcie administracyjne kogoś ,kto wiele lat pracuje z bazami a wielokrotnie korzystaliśmy ze wsparcia technicznego polskich współpracowników ,o których pisałem.

Pozdrawiam

Re: Program do tworzenia strony internetowej

30 gru 2012, 01:37

Witam serdecznie.
Magia bliskiego Nowego Roku 2013 jest również magia dla mnie . To jest mój 100 post.
Ale do rzeczy. Chodziłam po domu i marudziłam że nie umiem zrobić tej swojej strony www, to gwiazdor pod choinkę przyniósł mi książkę:
Jomla ! 1.6 Prosty przepis na własną stronę www (moje dzieciaki odbiły piłeczkę dalej)
I tu podbijam swoje dawne pytanie : Czy jest tu Ktoś na forum chętny do takiej zabawy !
W książce piszą: znajdziesz informacje na temat tego, jak zabrać się do tworzenia własnej strony.
Nauczysz się rozplanowywać poszczególne elementy, umieszczać na stronie odnośniki, wstawiać interesującą grafikę, krótko mówiąc odkryjesz jak zaprojektować funkcjonalną i przyjemną w odbiorze strone internetową.
pozdrawiam z Poznania małgośka_ Klewen

Re: Program do tworzenia strony internetowej

30 gru 2012, 12:08

małgośka_ Klewen napisał(a):Witam serdecznie.
Magia bliskiego Nowego Roku 2013 jest również magia dla mnie . To jest mój 100 post.
Ale do rzeczy. Chodziłam po domu i marudziłam że nie umiem zrobić tej swojej strony www, to gwiazdor pod choinkę przyniósł mi książkę:
Jomla ! 1.6 Prosty przepis na własną stronę www (moje dzieciaki odbiły piłeczkę dalej)
I tu podbijam swoje dawne pytanie : Czy jest tu Ktoś na forum chętny do takiej zabawy !
W książce piszą: znajdziesz informacje na temat tego, jak zabrać się do tworzenia własnej strony.
Nauczysz się rozplanowywać poszczególne elementy, umieszczać na stronie odnośniki, wstawiać interesującą grafikę, krótko mówiąc odkryjesz jak zaprojektować funkcjonalną i przyjemną w odbiorze strone internetową.
pozdrawiam z Poznania małgośka_ Klewen

mała uwaga: joomla 1.6 nie jest juz wspierana - dlatego radzę używać wersji 2.5

Re: Program do tworzenia strony internetowej

06 lut 2014, 13:13

Szanowni Państwo, czy ktoś z Was używa programu webtree? Potrzebuje pomocy w skopiowaniu gałęzi w obrębie jednego drzewa.
Pozdrawiam DD
Odpowiedz