Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Numer telefonu

27 paź 2012, 21:25

Kochani,
Mam w swoich zbiorach zdjęcie ( niestety nie potrafię go tu umieścić, więc opiszę), o którym wiem tylko od babci, że jest to restauracja wuja. Zdjęcie przedstawia wejście do restauracji z dużym napisem Alfons Stanke Bier-Lokal. Przed wejściem stoi personel w strojach może i z początku XXw. Jest też napis Fernsprecher Amt 6.5677. W moim rodzie jest Carl Stanke i ten mieszkał w Środzie. Ze względu na 4 cyfrowy nr. telefonu lokal nie mógł być w Środzie. Szukałam w księgach adresowych Poznania, Berlina i Wiednia i nic nie znalazłam. W Wiedniu znalazłam Ernsta Stanke Gastwirt., co rozumiem, że też był restauratorem. Jak po numerze telefonu mogę znaleźć miasto?
Pozdrawiam serdecznie
Agata

Re: Nr.telefonu

27 paź 2012, 23:53

Hallo Agato,
zajrzyj tu: http://forum.danzig.de/showthread.php?8 ... 791e4748a5
jest to wprawdzie Alfons Stahnke ...i do tego piekarz, ale moze to naprowadzi Cie na jakis slad
Pozdrawiam, Teresa

Re: Numer telefonu

28 paź 2012, 09:50

Wielkie dzięki, o Gdańsku w ogóle nie pomyślałam, a to przecież też wielkie niemieckojęzyczne miasto było. Ciekawe jest też to forum o Gdańsku. Pójdę w tym kierunku. Dzięki
Agata

Re: Numer telefonu

14 gru 2012, 19:49

Znalazłam!! Jest to jednak berliński numer. Jakoś wcześniej to przegapiłam w berlińskich książkach adresowych ( chyba przez te gotyckie litery).
Życzę wszystkim sukcesów w poszukiwaniach przodków.
Agata
Odpowiedz