Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

History of Photography in Posen

10 wrz 2013, 22:31

Koleżanki i Koledzy !
Otrzymałem od znajomej z Australii maila z prośbą o rozwikłanie historii fotografii/fotografowania w Poznaniu.
Jeśli ktoś z Was będzie w stanie udzielić pomocy - z góry dziękuję.

Jerzy

Oto treść maila:
Dear Jerzy !€“
Where would I look to get the date that photographic studios were first available in Posen and what type of photography method they used? I have come across some portraits believed to have been taken in Posen before Oct 1846 (before the ‘Heloise’ sailed) but have now been told that if they were taken at that time they would have been Daguerreotypes (direct positive images on silvered copper plates) as there were not images on paper until the mid 1850’s.

Thank you

Pat

Re: History of Photography in Posen

11 wrz 2013, 09:07

Nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania ukazała się w 2011 roku "Kronika Miasta Poznania 3/11 - Fotografia. Nie jestem pewna ale chyba można ja nabyć w przez internet za 20 PLN. W pierwszych stronach jest artykuł Roberta Szalow - Fotografia poznańska 1839-1914. Na dalszych stronach jest wykaz zakładów fotograficznych działajacych w Poznaniu (s.399-409). Ja tę Kronikę posiadam. Nie wiem jak bym miała pomóc. Nie znam angielskiego :( .

Pozdrawiam
krysia

Re: History of Photography in Posen

12 wrz 2013, 09:50

Ponawiam swoją propozycję, chętnie pomogę !
krysia
Odpowiedz