Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

USC miasta Poznania aktualnie

10 mar 2014, 21:53

Dzień dobry
szykuje się do korespondencji z USC w Poznaniu. Czy w tym urzędzie można bezproblemowo dostać kreso aktów małżeństwa z lat 20. XX wieku i aktów zgonu z lat 40., czy tez należy się nastawić na walkę u Wojewody?
Pozdrawiam
Marcin

Re: USC miasta Poznania aktualnie

11 mar 2014, 08:51

Marcinie !

Na podstawie moich doświadczeń, USC w Poznaniu nie wykonuje kserokopii dokumentów. Oficjalną drogą można wnioskować o wydanie odpisów akt dotyczących osób, z którymi bliski związek rodzinny jesteś w stanie udokumentować (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, ew. pradziadkowie).

Re: USC miasta Poznania aktualnie

11 mar 2014, 09:44

Ja uzyskałem kserokopię aktu zgonu moich bliskich z USC Poznań. Początkowo urzędnik nie wyrażał zgody. W którymś piśmie napisałem że kserokopia jest dla mnie istotna ze względu na podpis osoby zgłaszającej, który informuje mnie o charakterze jej pisma bodź też o analfabetyzmie. Przeszło :) Dokumenty dostałem. Warto spróbować może się uda. Dodam że było to półtora roku temu.

Re: USC miasta Poznania aktualnie

27 mar 2014, 15:10

dzień dobry
z USC w Grudziądzu wygrałem sprawę tego typu przed wojewodą kujawsko-pomorskim. O ile zatem zajdzie taka konieczność odwołam się.
Dziękuję za informacje i pozdrawiam
Marcin
Odpowiedz