Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Zaginiony przodek

31 paź 2008, 00:53

Brat mojego dziadka wyruszyl 1ego wrzesnia 1939 na wojne, z ktorej juz nie wrocil. Do 2007 roku wszyscy mysleli iz zostal on wziety do niewoli w czasie kampanii wrzesniowej i zostal zabbity w stalagu przez Niemcow. Przynajmniej tak nam mowiono. Po smierci mojej babci, moj tata zaczal przegladac wszystkie dokumenty. Wiele dokumentow ktore znalazl moj tata stwozrylo wiecej pytan, raczej niz dac jakies odpowiedzi. Okazalo sie tez iz brat dziadka nie zostal zabity. Owszem dostal sie do niewoli, ale zostal wyslany na roboty przymusowe na role do jakiejs Niemki, z ktora po wojnie sie ozenil. W Polsce zostawil zone i dwojke dzieci. Dbal o nich; przysylal im pieniadze w latach 50tych nawet samochod. Niestety oni nie zyja i jego adres zabrali ze soba.

Czy ktos wie jak moge odnalesc jakiekolwiek info na jego temat. Nie chodzi mi nawet o poznanie jego rodziny ale chce wiedziec gdzie jest pochowany. Nie wiem tylko czy nie zmienil nazwiska. Jakies rady?

Pozdrawiam

Maciej

Re: Zaginiony przodek

31 paź 2008, 10:40

Można próbować szukać nazwiska w książce telefonicznej http://www.dastelefonbuch.de/
Ewentualnie skorygować pisownię na niemiecką

Re: Zaginiony przodek

02 lis 2008, 01:28

Niestety to nie pomoze. Juz tego probowalem. Obawiam sie ze mogl on zmienic nazwisko.

Re: Zaginiony przodek

02 lis 2008, 22:40

Witaj
Proponuję skorzystać z tego adresu www.its-arolsen.org
jest to adres strony gdzie znajdziesz kontakt i możliwość zapytania o osobę i jej losy w czasie wojny.Należy wypełnić formularz ,podstawowe dane i wysłać.Ja otrzymałam odpowiez za ok 2 miesiace w języku polskim i ksero karty rejestracyjnej.
Pozdrawiam Halina E
Odpowiedz