Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Awatar - Jak wstawić własne zdjęcie na forum

14 lis 2008, 21:57

Witam!
Nie umiem wstawić swojego zdjęcia do profilu.Proszę o pomoc.
Genowefa

Re: Awatar

15 lis 2008, 01:59

Awatar wstawia się w "Panelu użytkownika". Musisz wejść w zakładkę "Profil" i następnie "Edytuj awatar". Tam możesz odszukać zdjęcie na swoim komputerze, lub podać link, jeśli jest ono dostępne w internecie.
Jeśli chodzi o zmniejszanie zdjęć, to Maciej już kiedyś o tym pisał:
viewtopic.php?p=6389#p6389

Pozdrawiam
Piotrek

Re: Awatar

15 lis 2008, 11:50

Witam!
Dziękuję , Piotrku, za podpowiedź, a Magdzie Koffnyt za zmianę wielkosci zdjęcia. Bożena

Re: Awatar

15 lis 2008, 12:16

O, widzę że pomogło, bo zdjęcie już jest. Miło Cię widzieć :)

Pozdrawiam
Piotrek

Re: Awatar - Jak wstawić własne zdjęcie na forum

23 paź 2009, 09:51

Przygotowałem krótki poradnik mówiący o tym, jak wykadrować i zmniejszyć zdjęcie (awatar) i zamieścić je na forum:

http://www.wtg-gniazdo.org/wiki.php?pag ... na%20forum

No, i przy okazji zmieniłem swoje zdjęcie na wersję jesienno - zimową.

Re: Awatar - Jak wstawić własne zdjęcie na forum

23 paź 2009, 10:11

mac napisał(a):No, i przy okazji zmieniłem swoje zdjęcie na wersję jesienno - zimową.

Ha, to zdjęcie mi się udało! :) (na Klimczoku 1117 m n.p.m.)

Piotr

Re: Awatar - Jak wstawić własne zdjęcie na forum

23 paź 2009, 11:03

Tak, tak, zdjęcie autorstwa Skały :)

Re: Awatar - Jak wstawić własne zdjęcie na forum

23 paź 2009, 12:03

Tak bardzo przyzwyczaiłam się do poprzedniej "latowej" wersji, że w pierwszej chwili Cię nie poznałam :)

Re: Awatar - Jak wstawić własne zdjęcie na forum

23 paź 2009, 12:18

No, i przy okazji zmieniłem swoje zdjęcie na wersję jesienno - zimową

A ja sie zastanawialm kto to zimnisko sprowadzil..no, teraz juz wiem :wink:
Oj, Macieju nie mogles z ta czapka jeszcze troche poczekac :D
Nie wywoluj zimy przed spotkaniem rocznicowym, pomysl o tych co dojada z daleka :D
Pozdrawia, Teresa

Re: Awatar - Jak wstawić własne zdjęcie na forum

23 paź 2009, 22:22

Zmniejszyłem obrazek do rozmiarów 70x100 pikseli , ale nadal ma ponad 10 kb . Co teraz zrobić??
Wojtek

Re: Awatar - Jak wstawić własne zdjęcie na forum

23 paź 2009, 22:55

Teresko, u Ciebie w tym Braunschweigu to pewnie piękne słońce świeci, a tu u nas pada, siąpi, kropi i wieje. Bez czapki musiałbym od razu przejść na aspirynę. Do tego świńska grypa szaleje. U mnie w domu co prawda w nieco innej postaci:
Obrazek
ale zawsze.

Wojtku, w ostatnim kroku opisanym na stronie - czyli w okienku "Zapisz jako" kliknij guzik "Opcje" i tam odszukaj suwak "Jakość". Ustawienie 85% powinno załatwić sprawę, ale możesz poeksperymentować i jeszcze zmniejszyć. Przy bardzo niskich ustawieniach jakości będziesz jednak wyglądał jak Prezes Pixel, a nie Prezes WTG, o czym lojalnie informuję ;)

Możesz też odznaczyć opcję "Zachowuj dane EXIF" i "Zachowuj dane IPTC" - to także powinno zmniejszyć rozmiar, a jest zupełnie zbędne.
Odpowiedz