Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

23 lis 2014, 20:52

Mam przed sobą publikację M. Górny 'Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku. Analiza księgi status animarum'.
Jeśli to czyjś obszar poszukiwań, chętnie sprawdzę nazwiska :)

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

24 lis 2014, 11:09

Droga Ewo!
Chętnie skorzystam z Twojej propozycji. Interesują mnie takie nazwiska jak: Krzyżyński, Czerwiński, Bogdański. Interesują mnie też informacje (jeżeli oczywiście takie są) nt. ogrodnika w majątku Gębice. Miał na imię Paweł - niestety nazwiska nie znam.

pozdrawiam - Irena

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

24 lis 2014, 11:24

Ja bym również prosiła o sprawdzenie nazwisk: Szymański, Michalak.

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

24 lis 2014, 12:36

Podpowiem, że w tym status animarum jest - jak na wiek XVIII przystało - niewiele nazwisk. Jeśli szukamy przodka urodzonego w lub przed ostatnią ćwiartką XVIII wieku, należy znać imiona jego rodziców i miejsce zamieszkania. Samo nazwisko może nie wystarczyć.

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

24 lis 2014, 13:47

Dziękuję za dopowiedzenie. Dokładnie tak, wymienionych zostaje tylko około 120 nazwisk. Pomocne może się też okazać: status, miejsce zamieszkania, zawód, imiona rodziców i rodzeństwa.

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

02 gru 2015, 22:21

Witam serdecznie.
Interesuje mnie nazwisko Gajowczyk, jeśli posiada Pani jakieś informacje na ten temat oczekuję odpowiedzi.
Pozdrawiam
Dariusz Kołodziejczyk

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

04 gru 2015, 22:31

Witam serdecznie!
Zwracam się z uprzejmą prośbą o sprawdzenie czy w tym opracowaniu znajdują się nazwiska Kwiatkowski i Wiśniewski - bo mój prapradziadek zmarł w 1830r. w Pępowie, a nie wiem gdzie się urodził. Jego żoną była Katarzyna Wiśniewska.

pozdrawiam
Halina 9

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

05 gru 2015, 21:18

Witam serdecznie moja rodzina tagże wywodzi się z Pępocina
Najdalszy krewny to Walenty Durleczka ur około 1737 zona Małgorzata
córka Maryanna z męża Łysiak(ur około 1770) zam po ślubie Pępocin nr 8
synowie
Jan (ur okolo 1779)zam Kamien nr 5
Wojciech (ur okolo 1768-79)zam Pępocin nr 5
nazwisko obecnie to Durlak

pozdrawiam Mariusz

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

05 gru 2015, 23:07

Witam serdecznie moja rodzina także wywodzi się z Pępocina


Mariuszu Pępocin jest miejscowością w powiecie Słupca.
Natomiast Pępowo to miejscowość w powiecie Gostyń.
Pępowo było dawniej określane też jako Pempowo, Pępów, ale nigdy jako Pępocin!

Tak że to nie ten rejon.

Pozdrawiam,
Roman

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

12 sty 2016, 21:11

Proszę o sprawdzenie nazwisk Gość i Wojciechowski/a zamieszkałych w Pępowie.
Z góry dziękuję
Sylwia

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

13 sty 2016, 10:21

Witam serdecznie!
Uprzejmie proszę o sprawdzenie nazwisk Begale i Szczeszyński.
Z góry dziękuję za poświęcony czas.
Z poważaniem Andrzej.

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

14 sty 2016, 11:45

Andrzeju - jestem w posiadaniu tego opracowania. Nie ma w nim zbyt wielu nazwisk. Spis mieszkańców jest zrobiony głównie w oparciu o imiona. Odnalazłam w Chocieszewicach rodzinę Benediktusa vocitatus Szczech filius Simonis et Mariannae. Gdybyś był zainteresowany tym wpisem to proszę podaj swój adres e-mali to postaram się przesłać Ci ten fragment opracowania. O ile chodzi o Begalów to nie znalazłam takiego nazwiska w tym spisie. Wiem jednak, że takie nazwisko w XIXw pojawiało się w Babkowicach. Różnie było pisane np. Biegała. Gdybyś był zainteresowany tematem to daj znać postaram się w wolnej chwili poszperać w posiadanych publikacjach i jeżeli coś znajdę to mogę Ci przekazać.

pozdrawiam Irena

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

14 sty 2016, 13:49

Będę ogromnie wdzięczna za sprawdzenie nazwisk Pospiech i Giełda, zamieszkiwali głównie w Siedlcu.
Pozdrawiam bardzo serdecznie
Agata

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

15 sty 2016, 10:30

Agato!
Jeżeli podasz mi swój adres e-mail postaram się przesłać Tobie informacje o rodz. Giełda. Chociaż wg mojej wiedzy Giełda i Pospiech to chyba te same osoby.

pozdrawiam Irena

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

15 sty 2016, 14:00

Wielkie dzięki, już podaję na priva.
Agata

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

15 sty 2016, 20:02

Andrzeju,
w XVIII w. w Pępowie występuje ks.Paweł Szczeszyński i jest wymieniony w tej publikacji.Także wymienieni są dwaj muzycy dworscy:Jan Szczeszyński lat 29 i Sebastian lat 30,syn Benedykta Szczeszyńskiego i Brygidy oraz Anastazja lat 27,córka Benedykta i Brygidy, żona oberżysty w Siedlcu.

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

15 sty 2016, 21:25

Basiu!
Serdecznie dziękuję za zainteresowanie.
Irena była jednak szybsza.
Z poważaniem Andrzej.

Re: Mieszkańcy parafii pępowskiej w 1777 roku

30 lip 2016, 13:10

rodziny wojciechowskich i gościów do dziś mieszkają w pępowie i są bardzo liczne, begale także w pepowie do dziś mieszkają
Odpowiedz