Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 08:59

Witam serdecznie.
Mam prośbę do osób, które mogłyby odwiedzić stary cmentarz parafii Zmartwychwstania Pańskiego przy ulicy Smutnej. Chodzi o sprawdzenie, czy zachował się nagrobek mojego pradziadka i ewentualne zrobienie zdjęcia nagrobka lub miejsca w którym się znajdował. dzięki Pani Janinie Król i jej indeksacji tego cmentarza znam dokładne jego usytuowanie.
Pozdrawiam :D
Andrzej Dobkiewicz
Świdnica

Re: Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 09:56

Andrzeju,
jeśli chodzi o cmentarz przy ul. Samotnej to będzie to chyba karkołomne zadanie. Próbowałam tam poszukać grobu jednego z członków mojej rodziny również dzięki Jance znając usytuowanie grobu. Daremny trud, bowiem cmentarz ten wygląda mniej więcej tak:
http://www.wtg-gniazdo.org/gallery_phot ... entarz.JPG
http://www.wtg-gniazdo.org/gallery_phot ... entarz.JPG
W ubiegłym roku zrobiliśmy sobie wycieczkę śladami bohaterki naszej ulubionej książki. Nieco więcej zdjęć z cmentarza i kilka słów o nim samym, znajdziesz pod adresem:
http://www.wtg-gniazdo.org/wiki.php?page=Spotkanie7

Re: Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 11:40

Dzięki Asiu za odpowiedź, no cóż zawsze trzeba mieć nadzieję i w coś wierzyć. A nuż się uda. A przy okazji przeczytałem w Waszej relacji z wycieczki, że otrzymaliście plan cmentarza. Czy były tam zaznaczone poszczególne pola? Czy możesz mi ten plan przesłać na e-maila w wersji elektronicznej (jpg, bmp)?
pozdrawiam
Andrzej

Re: Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 11:48

Niestety Andrzeju nie mam planu ale może wciąż ma go Janeczka lub ktoś z naszych ówczesnych wycieczkowiczów. Mnie bowiem wtedy niestety nie było :(
Sama chętnie bym na niego zerknęła.

Re: Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 13:13

A czy możesz podać mi jakiegoś e-maila do Pani Joanny?

Re: Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 14:30

mam od Janki plan cmentarza na Samotnej, więc jeśli ktoś chce bym podesłał to proszę o adres mailowy

Re: Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 14:37

Wielkie dzięki!!!
Podaje mój e-mail:
ando66@interia.pl
Pozdrawiam
Andrzej Dobkiewicz

Re: Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 16:54

Witam!
I ja proszę o ten plan. Mój e -mail
Z góry dziękuję.
Ostatnio edytowano 05 gru 2008, 22:05 przez Genowefa, łącznie edytowano 1 raz

Re: Prośba o zdjęcie z cemntarza

05 gru 2008, 22:04

Serdecznie dziękuję Genoan za przesłany plan. Od dawna usiłuję się dowiedzieć, gdzie przeniesiono mogiły moich dziadków-bo ponoć cmentarz na którym spoczywali zlikwidowano jak powstała Malta. Dlatego szukam wszędzie. Na Samotnej też jest kilka osób z mojej rodziny, a ponieważ wybieram się tam to pomyslałam,że ten plan może mi pomóc. Jak dowiem się czegos istotnego, napiszę. Domniemywam, że jestes z Łodzi pod Poznaniem, a nie tej Łodzi centralnej, gdzie ja mieszkam.
Pozdrowienia
Odpowiedz