Wymiana doświadczeń pomiędzy genealogami, dyskusje ogólne na tematy genealogiczne i historyczne, dane dotyczące parafii, archiwów, ciekawych stron, itd
Odpowiedz

zamawianie mikrofilmów famili search- jak to zrobić???

25 kwi 2015, 17:37

Mam problem z zamówieniem mikrofilmu u Mormonów.Chciałam zamówić mikrofilm we Wrocławiu. Założyłam konto na family search. Odszukałam interesujący mnie nr mikrofilmu, założyłam konto w Paypal aby dokonać płatności.... Jakoś nie wychodziło mi to zamówienie więc zadzwoniłam do Wrocławia z prośbą o podpowiedź. Miły Pan dyżurujący przysłał mi mailla z podpowiedzią (krok po kroku) jak mam to zrobić. Wszystko szło gładko do pewnego momentu. Wybierając z listy interesujący mnie nr mikrofilmu powinna wyskoczyć cena 15 zł. Nie dość ze wyskakuje 24 zł to powinien pokazać się komunikat ADD TO CART następnie wybrać PROCEED TO CHECKOUT i powinny pokazać się moje dane klikając cONTINUE. Wybrać sposób płatności PAYPAL- CONTINUE. Jestem przekierowana do Paypal.
Wszystko ładnie jest napisane, stosowałam się do wskazówek ale stoję w momencie ukazania sie kwoty bo nie pokazuje się komunikat ADD TO CART. Próbowałam na wszystkie sposoby i NIC. Dalej nie idzie!!! :? :(
Kochani! co robię źle! jak mam zamówić ten mikrofilm?? Wstyd mi znowu dzwonić do Wrocławia. Pojechać tylko zeby ktoś mi pokazał co źle robię to trochę za daleko. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie jest tak łatwo podpowiedzieć w poście ale może ktoś z Was zamawiał mikrofilmy i ma doswiadczenie jak o zrobić. Pomocy!!!

Re: zamawianie mikrofilmów famili search- jak to zrobić???

25 kwi 2015, 17:54

Ja zawsze placilem przez karte. Na stronie family search jest takze filmik jak zamowic mikrofilm

https://familysearch.org/learningcenter ... ofilms/697

nie wszystkie mikrofilmy mozna zamowic. Niestety, te ktore ja zamawiam sa drozsze. Sproj zrobic tak jak to robia na filmiku. Ja tez nie mialem przy tych tanszych komunikatu ADD TO CARD.

Re: zamawianie mikrofilmów famili search- jak to zrobić???

25 kwi 2015, 18:11

Sprobuj zrobic to wg nastepujacego schematu:

1. Zaloguj sie.
2. Wybierz mikrofilm.
3. Add to card
4. Proceed to checkout
5. Billing information to Twoj adres, klikasz continue
6. Payment, wybierasz PayPal
7. Order Review, klikasz I agree i Place order
8. Pay wirh my Paypal account logujesz swoje konto
9. Pay Now
i to byloby wszystko, tak mi sie wydaje :-)
Powodzenia.

Re: zamawianie mikrofilmów famili search- jak to zrobić???

25 kwi 2015, 18:46

Obejrzałam film i przedtem robiłam prawidłowo. Tak jak pisałam wcześniej "zacinam się" w momencie ukazania się ceny bo nie mam komendy ADD TO CART i nie mogę kontynuować zamówienia.
Przyszło mi teraz do glowy że może jak nie mam karty tylko konto to tak jest??

Re: zamawianie mikrofilmów famili search- jak to zrobić???

25 kwi 2015, 18:58

A dokladnie do ktorego momentu doszlas? Czy zalogowalas sie przez FamilySearch na Paypal?
Calkiem mozliwe, ze bez karty jest trudniej zalogowac sie na paypala, chociaz nie wiem jak to jest w Polsce. Paypal chyba nie wymaga posiadania karty, tylko powiazania z kontem.
Ostatnio edytowano 25 kwi 2015, 19:03 przez Adam91, łącznie edytowano 1 raz

Re: zamawianie mikrofilmów famili search- jak to zrobić???

25 kwi 2015, 19:03

Adaś! już wiem gdzie popełniłam błąd! nie zaznaczyłam miejsca gdzie chcę dostać mikrofilm. Po zaznaczeniu Polska, wyskoczył mi Wrocław i jest :D :D
Dziękuję za filmik, jest super. Adaś, jesteś WIELKI :wink: Dzięki

Re: zamawianie mikrofilmów famili search- jak to zrobić???

25 kwi 2015, 19:03

Ciesze sie, ze sie udalo :-)
Odpowiedz