Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 mar 2024, 10:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 12 wrz 2013, 11:11 
Offline

Dołączył(a): 17 wrz 2012, 21:14
Posty: 15
Witam. Potrzebuję pomocy od osób , które bywają w Archiwum Poznańskim.
Poszukuję aktu ślubu moich pradziadków, który odbył się w Słupii pod Kępnem w latach około 1897-1901. Ich nazwiska to Franciszek Kubiak i Jadwiga Stajszczyk.
Prosiłabym o wszystkie dotyczące tego aktu informacje.
Dziękuję z góry za poświęcony czas.
Asia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 12 wrz 2013, 14:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Asiu,

jak chodzi o Słupię k. Kępna, w AA śluby są tylko do 1882 roku.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 12 wrz 2013, 21:37 
Offline

Dołączył(a): 17 wrz 2012, 21:14
Posty: 15
Dziękuję za odpowiedź.
Czyli akt ten mogłabym uzyskać tylko w parafii w Słupii?.
Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 12 wrz 2013, 22:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Prawdopodobnie tak, ale najpierw zadzwoniłabym do parafii aby się upewnić, czy mają księgi (mogły się np. nie zachować).
Można jeszcze ustalić USC i szukać cywilnego aktu ślubu.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 13 wrz 2013, 08:26 
Offline

Dołączył(a): 17 wrz 2012, 21:14
Posty: 15
Dzięki za odpowiedź.
USC to prawdopodobnie Baranów.

Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 18 wrz 2013, 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2010, 19:14
Posty: 42
Lokalizacja: Piła
Witam ! Mam na jutro 19.09.2013 r. zarezerwowany czytnik w AA w godz. 9-18 ale złapałam grypę. Jeżeli ktoś jest chętny aby skorzystać z czytnika za mnie to proszę o kontakt.
Marlena

_________________
Poszukiwania: Wylegała, Fręśko, Filoda, Kolasa,Grott, Pertek, Grzyl, Janas,Grzebieta, Draj,Góźdź, Kasior, Nawrot, Pawlik,Hutek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 wrz 2013, 16:10 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2011, 13:07
Posty: 209
Lokalizacja: Poznań
Witam,
w piątek będę pierwszy raz w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Mam już zarezerwowany czytnik. Związku z tym mam kilka pytań. Czy za korzystanie z czytnika pobierana jest opłata? Czy na miejscu dostępne są słowniki, czy trzeba wziąć takowy ze sobą? Ile czeka się na realizację rewersów? Z góry dziękuję za odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam!

Jakub Mizerny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 wrz 2013, 17:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 495
kubota75 napisał(a):
Witam,
w piątek będę pierwszy raz w Archiwum Archidiecezjalnym w Poznaniu. Mam już zarezerwowany czytnik. Związku z tym mam kilka pytań. Czy za korzystanie z czytnika pobierana jest opłata? Czy na miejscu dostępne są słowniki, czy trzeba wziąć takowy ze sobą? Ile czeka się na realizację rewersów? Z góry dziękuję za odpowiedź.


Jakubie w AAP jest płatność 5 zł za każdą godzinę własnych poszukiwań . Lecz jest jeszcze jednorazowa roczna opłaty za kartę archiwalną , która wynosi 15 zł . Jednorazowo można zamówić i posiadać maksymalnie 5 mikrofilmów. Lecz nie trzeba zdawać jednocześnie wszystkich mikrofilmów . Lecz można w zależności od potrzeb oddać 1 czy 3 i wziąć nowe 1 czy 3 rolki filmowe zależnie od naszych potrzeb . Nie ma ograniczeń co do ilości takich uzupełnień . W archiwum są dostępne słowniki , lecz nie zaszkodzi też mieć swoje podręczne żródło . Realizacja rewersów odbywa się na bieżąco w ciągu dnia zgodnie z tą procedurą
http://aap.poznan.pl/udostepnianie/zama ... ealizacja/
Wybierając się do AAP dobrze jest zajrzeć tutaj
http://bazy.aap.poznan.pl/ksiegi.php
Aby mieć lepszą orientacji w poszukiwanych parafiach i interesujących nas aktach na danej rolce mikrofilmowej . Masz tutaj pozycję "Sygnatura zamówienia" jest to numer mkr. który nas interesuje z "naszą" parafią i "naszymi" interesującymi nas aktami , a dalej "Pozycja na mikrofilmie" jest to pozycja na rolce . Bowiem na jednej jest kilka parafii lub też kilka przedziałów metryk z jednej parafii i aby bez trudu trafić na właściwą ( nas interesującą ) liczymy od początku rolki .

Pracownicy AAP zawsze służą uprzejmą pomocą . Szczególnie dla tych początkujących w pracy w archiwum .

Przy archiwum można zaparkować samochód . Jest też część socjalna w archiwum gdzie trzeba pozostawić torbę , kurtkę i można tam w przerwie posilić się przyniesionym przez siebie prowiantem .

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 wrz 2013, 18:29 
Offline

Dołączył(a): 23 paź 2011, 13:07
Posty: 209
Lokalizacja: Poznań
Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź.

_________________
Pozdrawiam!

Jakub Mizerny


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 29 paź 2013, 17:30 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2009, 15:43
Posty: 953
Lokalizacja: Duszniki Wlkp.
Witam.

Ponawiam prośbę. :)
Poszukuję aktu chrztu Andrzeja Kołdyki (ok. 1809r.) - parafia Wilczyna.
Ślub zawarł z Marianną Mikołajczak - Duszniki, 1836 r.

_________________
pozdrawiam,
Jacek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 paź 2013, 15:24 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witam serdecznie!

W związku,że już dawno nie korzystałam z czytnika mikrofilmów w AAP, uprzejmie proszę o informację/wyjaśnienie - czy aktualnie nie obowiązuje zasada, tak jak kiedyś ,że AAP podawało na swojej stronie termin rezerwacji czytników, np. na dwa kolejne miesiące ?

Na stronie AAP w zakładce: udostępnianie podano w tabeli status rezerwacji czytników mikrofilmów, lecz w rubryce rok: podano 2012r. (czy faktycznie ta informacja dotyczy 2012r. ?).

Czy wiadomo już, od kiedy będzie obowiązywała rezerwacja czytników na styczeń i dalsze miesiące w 2013r.?

pozdrawiam

Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 paź 2013, 15:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Najlepiej zadzwonić i zapytać u źródła.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 paź 2013, 16:12 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witam

Dodzwonić jest się bardzo trudno - czyżby kolega nie korzystał z rezerwacji czytników ?

I n f o rm a c j a t a b y ł a b y p r z y d a t n a n i e t y l k o d l a m n i e.
Mam nadzieję, że ktoś z AAP odezwie sie w tej sprawie - i wyjaśnie definitywnie aktualny sposób rezerwacji czytników!

pozdrawiam

Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 paź 2013, 17:54 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
halina9 napisał(a):
Witam

Dodzwonić jest się bardzo trudno -


Przeraszam, ale zaprzeczę. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy dzwoniłem kilknaście razy do AAP (dziś dwukrotnie) i nigdy nie miałem problemów z dodzwonieniem się.

A jednocześnie uwaga: naprawdę jeśli nie można się dodzwonić to pisze się mail i go wysyła. Odpowiedzi dostawałem najpóźniej następnego dnia (oczywiście jesli nie dotyczyło to np kwerendy ;))

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 paź 2013, 20:01 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witam!

Widocznie nie miałam szczęścia z dodzwonieniem się do AAP.

Ale tak czy i inaczej, wszyscy powinni mieć możliwość zaznajomienia się z aktualnymi zasadami rezerwowania czytników w AAP.

Najlepiej,gdyby to było podane na stronie AAP - wóczas nikt nie potrzebował by dzwonić w takiej podstawowej sprawie - jakim jest rezerwacja czytników!!!

Forum - jest chyba po to aby podawać nie znane innym forumowiczom znane sprawy,zagadnienia dotyczące poszukiwań genealogicznych, a nie odsyłać do źródła, które niestety już dawno powinno było podać zasady rezerwacji czytników, a nie robić z tego tajemnicę, o której można dowiedzieć dopiero dzwoniąc do AAP.

z poważaniem
Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 paź 2013, 20:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Przepraszam ale nie bardzo rozumiem.
O jakie zasady rezerwacji pytasz Halino?
Po prostu się dzwoni do AA, pyta o najbliższy wolny termin, godzinę etc. a brat Zbigniew spogląda w kalendarz i zapisuje (albo i nie, jak termin zajęty). Tego przecież nie trzeba zamieszczać na stronie i nie jest to żadna tajemnica. I tak trzeba tam zadzwonić żeby się umówić, przy okazji możesz dopytać o szczegóły.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 30 paź 2013, 20:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Ja wiem, że to nie opcja dla każdego, ale generalnie polecam dowiadywanie się po 12 każdego dnia, czy są wolne czytniki. Prawie codziennie jakiś jest, a czasem prawie wszystkie. Dużo osób rezerwuje cały dostępny dzień, a wychodzą po 3-4 h.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 08:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
halina9 napisał(a):
Witam!

Widocznie nie miałam szczęścia z dodzwonieniem się do AAP.

Ale tak czy i inaczej, wszyscy powinni mieć możliwość zaznajomienia się z aktualnymi zasadami rezerwowania czytników w AAP.

Najlepiej,gdyby to było podane na stronie AAP - wóczas nikt nie potrzebował by dzwonić w takiej podstawowej sprawie - jakim jest rezerwacja czytników!!!

Forum - jest chyba po to aby podawać nie znane innym forumowiczom znane sprawy,zagadnienia dotyczące poszukiwań genealogicznych, a nie odsyłać do źródła, które niestety już dawno powinno było podać zasady rezerwacji czytników, a nie robić z tego tajemnicę, o której można dowiedzieć dopiero dzwoniąc do AAP.

z poważaniem
Halina 9


Tu jest przecież informacja Halino!
http://aap.poznan.pl/udostepnianie/zama ... ealizacja/

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 11:30 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witaj Barbaro!

tego nie zaprzeczam -bo sama powołałam się na ten link (zakładkę na stronie AAP) , jest tylko jedno ale- nie wiadomo czy informacja ta dotyczy 2012r. (skoro 2012r. wpisano w rubryce rok).

Wiadomo jest wszystkim, że jeżeli jest podany nr telefonu do AAP to oczywiście można prędzej czy po kilku próbach dodzwonić się do AAP - a l e dobrze byłoby aby wpisano wyrażnie na stronie AAP jakie aktualnie obowiązują zasady rezerwacji czytników, uniknięto by niepotrzebnego wydzwaniania i zajmowania czasu pracownikom AAP (którzy muszą to samo za każdym razem powtarzać -informując zainteresowanego zarezerwowaniem czytnika).

Ponownie mam wielką nadzieję,że ktoś z AAP uzupełni stronę AAP o zapis informujący jednoznacznie o zasadach rezerwacji czytników, aby uniknąć problemów jw., tym bardziej,że nie wszyscy dysponują w pracy wolnym czasem na wydzwanianie w niesłużbowych sprawach, oraz niepotrzebnych niedomówień!!!

Bardzo liczę na wyrozumiałość i Poznańską solidność i organizację w AAP.

z wyrazami szacunku i poważania

Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 11:47 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Nie wiem jak inni, ale ja odnoszę wrażenie, że piszesz w niewłasciwym miejscu.
Forum WTG to nie miejsce do pisania do AA - pryznajmniej tak mi sie wydaje. Pracownicy Archiwu też nie mają obowiazku czytania co się pisze gdzie indziej na temat ich instytucji.

Jesli nie możesz się dodzwonić do AA to zawsze możesz wysłać mail. Możesz też poskarżyć się ("zgłosić konstruktywne wnioski") do instytucji prowadzącej AA czyli do Archidiecezji.

Użytkownicy forum nie maja raczej mozliwości na wpływanie na Archidiecezję.
Wiem, że każdy chciałby być "piękny i bogaty" ale ....

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 12:54 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witam

Ja uważam,że piszę we właściwym miejscu, bo w tym przypadku nie chodzi o to aby forum WTG było miejcem utyskiwania na działalność instytucji (AAP).

Pracownicy AAP nie mają wg Ciebie obowiązku czytania forum WTG (a skąd to ma być wiadome wszystkim - jeżeli nie jednokrotnie zabierali głos na forum WTG w sprawach dot.AAP).

Odnoszę wrażenie,że zabierający głos w tej sprawie forumowicze zamiast podzielić sie wiedzą o zasadach panujących w AAP w sprawie zasad rezerwacji czytników - stają się adwokatami AAP.Jeżeli się mylę to bardzo przepraszam!

Zgodnie z Twoją sugestią za chwilę wyślę e-mail do AAP informujący o dyskusji na forum WTG w sprawie nowych zasad rezerwacji czytników.

z poważaniem

Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 13:25 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witaj Marku!

E-mail informujący,że na forum WTG trwa dyskusja w sprawie jednoznacznych zasad rezerwacji czytników -wysłałam przed chwilą do AAP.

Niestety nie powierdziło się Twoje stwierdzenie,że pracownicy AAP nie mają obowiązku czytania forum WTG w sprawach ich dotyczących.
Potwierdzeniem tego jest fakt,że w trakcie naszej dyskusji ,z zakładki "udostępnianie" na stronie AAP zniknęła tabela,
z której można było się dowiedzieć,że w miesiącach X-XII w 2012r.? (czy miało być ,że w 2013r) wszystkie czytniki są zarezerwowane.

z poważaniem

Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 13:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3715
Halino,

Jeśli wszyscy radzą Ci, że najlepiej zrobisz, jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z Archiwum w celu uzyskania szczegółowej odpowiedzi u źródła, to chyba najlepiej to zrobić,a cała dodatkowa dyskusja wokół tej kwestii jest zbędna. Nawet, jesli ks. Jan z AAP nieraz wypowiada się na Forum, to nie ma podstaw oczekiwać, że zawsze ma na to czas i z pewnością śledzenie wątków na Forum, nawet jeśli mają w tytule AAP, nie należy do jego obowiązków i trudno mieć o to do kogokolwiek pretensje. W dodatku rezerwacją czytników zajmują się w AAP inne osoby, z którymi kontakt jest jedynie pod numerem telefonu podanym na stronie. Nie wiem, co jeszcze można w tym temacie napisać.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 13:51 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Łukasz, absolutnie zgadzam się z Tobą. Wszystko zostało juz powiedziane.

Komuś można pomóc jesli jest on tym zainteresowany. W tym wypadku widzę, że nie. Stosowane argumenty przypominają "specjalistów" słynnej komisji.

Ba jak komuś wytłumaczyć róznice między "nia mają obowiązku" a korzystaniem z własnej woli?

I swoją drogą jak widać zamiast "konstruktywnej krytyki" mamy rzecz typu "a w Ameryce biją murzynów".

Pozdrawiam Wszystkich
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 14:29 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witam

Wszystko może zostało powiedziane - ale to powinno być napisane na stronie AAP -tak jak kiedyś informowano w zakładce "aktualności", że od danego dnia zaczyna się rezerwacja czytników na dwa kolejne miesiące.

Przepraszam,ale forum nie jest miejscem do obrażania kogoś.

Ja występuję w słusznej sprawie,aby zgodnie z Poznańską troską o dobrą organizację - zamieszczano na stronie AAP - jednoznaczne zasady rezerwacji czytników.

"Dziękuję" takiemu adwokatowi - który nie widzi w dobrej organizacji coś dobrego, tylko się naigrywa i
odwołuje się do niegodnych specjalistów słynnej komisji.
Chyba kolega zapomniał (albo nie czytał) regulaminu WTG.
z poważaniem
Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 14:51 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Po pierwsze umieszczę pewien cytat:

"Wszystko co napiszesz o kimś publicznie - po pierwsze świadczy o tobie.
Słowo ma wielką moc! Kto nie docenia słów ten nie docenia mocy!"


Po drugie, kolejny raz powtórzę (kilka osób już Ci to tłumaczyło, ale jak widać nie dociera): Jedynym miejscem do zgłaszania uwag co do AA jest SAMO AA!

Tutaj możesz zgłaszać uwagi do WTG. Do działalnosci WTG, dodziałalnosci forum na WTG itd. Natomiast uwagi odnośnie konkretnych instytucji należy kierować do kierownictwa tych instytucji lub do zwierzchników tych instytucji. Tego naprawdę uczą w szkole podstawowej.
Możesz tutaj 1000 razy napisać, że nie ma czegoś na stronie AA, ale to tak jak "pisanie na Berdyczów". Tak jak tam była szansa, że ktoś może pojawi sie na najsłynniejszych wtedy jarmarkach, tak tutaj można liczyć, że MOŻE (zwracam uwagę na tryb warunkowy) zauważy jakiś wpis.
Naprawdę ludzie pracujący w AA biorą wynagrodzenie za konkretna pracę, a nie za czytanie forów.

Pozdrawiam
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 16:32 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witaj Marku!
Nie zamierzam dłużej dyskutować z kimś,kto nie wie o czym pisze ( bo nie zaznajomił sie dokladnie z wszystkimi moimi wpisami w tej sprawie, m.in. z informacją,że wysłałam e-mail do AAP w tej sprawie).
Słowa mają faktycznie wielką moc - tym bardziej gdy są obraźliwe.
Kiedyś AAP informowało na pierwszej stronie o terminie rezerwacji czytników na dwa kolejne miesiące - i właśnie dlatego,że rownież mnie udało się skończć szkołę podstawową ( o czy mi przypomniałeś) - zwrócę sie drogą e-mailową z prośbą o przywrócenie takiego sposobu informowania genealogów o dokonywaniu zapisów na czytniki - na poszczególne miesiące. W czasach demokracji taki jednoznaczny wpis na stronie AAP nikomu nie zaszkodzi - a wręcz przeciwnie okaże się zbawienny.

Nic chyba by się nie stało gdybyś Ty i inni genealodzy poparli tą inicjatywę - chyba,że nikt nie chce się narażać, albo psuć sobie dobrych stosunków z AAP.

Ps.dopiero co napisalem e-maila do AAP, a już Ty i Łukasz przesądzacie ( robicie larum),że nie odczyta go Ksiądz Dyrektor i nie wyda odpowiednich dyspozycji. E-mail ten spowodował,że usunięto tabelę informującą o braku wolnych czytników w 2012r. (miało chyba być w 2013r.). Czyli reakacja była natychmiastowa

Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 17:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2006, 11:47
Posty: 1411
Lokalizacja: Poznań
Halino,

pozwolę sobie zacytować kilka Twoich wpisów:

halina9 napisał(a):
Ja uważam,że piszę we właściwym miejscu, bo w tym przypadku nie chodzi o to aby forum WTG było miejcem utyskiwania na działalność instytucji (AAP).


A ja odnoszę wrażenie, że i miejsce jest niewłaściwe i ta dyskusja przybiera formę utyskiwań. Po przeczytaniu Twoich wpisów, inaczej tego nazwać nie można. Rozumiem, że chcesz aby były informacje na stronie, ale kieruj swoją prośbę do AA.

halina9 napisał(a):
Pracownicy AAP nie mają wg Ciebie obowiązku czytania forum WTG (a skąd to ma być wiadome wszystkim - jeżeli nie jednokrotnie zabierali głos na forum WTG w sprawach dot.AAP).


Nie słyszałam by czytanie list dyskusyjnych było obowiązkiem pracowników archiwów. To, że czasem odpisuje tu ks. Jan, nie oznacza, że to leży w zakresie jego obowiązków. Czym innym jest przymus, a czym innym dobra wola.

halina9 napisał(a):
Odnoszę wrażenie,że zabierający głos w tej sprawie forumowicze zamiast podzielić sie wiedzą o zasadach panujących w AAP w sprawie zasad rezerwacji czytników - stają się adwokatami AAP.Jeżeli się mylę to bardzo przepraszam!


Zobacz w powyższych postach ile osób próbowało Ci pomóc i odpowiedzieć. A Ty nie przyjmujesz tego do wiadomości i dalej trwasz przy swoim stanowisku. Zastanowiłabym się w takim przypadku, czy inni nie mają jednak racji, skoro jestem odosobniona w swojej reakcji.

halina9 napisał(a):
Zgodnie z Twoją sugestią za chwilę wyślę e-mail do AAP informujący o dyskusji na forum WTG w sprawie nowych zasad rezerwacji czytników.


I to będzie najlepsze rozwiązanie.

halina9 napisał(a):
Niestety nie powierdziło się Twoje stwierdzenie,że pracownicy AAP nie mają obowiązku czytania forum WTG w sprawach ich dotyczących.


Myślę, że gdyby tak było i temat zostałby przeczytany przez ks. Jana, odezwałby się tu na forum.

halina9 napisał(a):
Nic chyba by się nie stało gdybyś Ty i inni genealodzy poparli tą inicjatywę - chyba,że nikt nie chce się narażać, albo psuć sobie dobrych stosunków z AAP.


Większość z nas korzysta od lat z zasobów AA i nie słyszałam aby były problemy z rezerwowaniem. Zdarza się, że telefon jest zajęty, ale do AA dzwoni wiele osób w różnych sprawach, nie powinno to więc dziwić. Co tu więc popierać? Jeśli masz uwagi do braku informacji na stronie, napisz maila i po sprawie. Tu nie chodzi o narażanie się, tylko o to, że dla większości z nas, zasady są znane i nie widzimy problemu. A przynajmniej ja.

Proponuję zakończyć tę jałową dyskusję, która niczego nie wnosi.

_________________
Asiek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 18:24 
Offline

Dołączył(a): 29 maja 2013, 13:27
Posty: 528
Pozwolę sobie ostatni raz zabrać głos w tej jałowej "dyskusji".

Pamiętam z erystyki, że dyskutować należy o problemie i w dyskusji nie wolno uzywac argumentuf ad persona.

Odzywam się gdyż zarzucasz mi osoboście, że nie wiem o czym piszę, że nie zaznajomiłem się itd... Zabieram głos w takich sprawach TYLKO po szczegółowym zapoznaniu się z problemem. Naprawdę zapoznałem się ze WSZYSTKIM co pisałaś od 3 lat.

A całą resztę chyba szczegółowo wyjasniła Asia.

Pozdrawiam WSZYSTKICH serdecznie
Marek Szymański


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 31 paź 2013, 20:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 kwi 2009, 20:13
Posty: 1052
Lokalizacja: Poznań
Podbiję to co napisała Asia:
Asiek napisał(a):
Nie słyszałam by czytanie list dyskusyjnych było obowiązkiem pracowników archiwów. To, że czasem odpisuje tu ks. Jan, nie oznacza, że to leży w zakresie jego obowiązków. Czym innym jest przymus, a czym innym dobra wola.
Przypomnę że prócz obecnego z nami od lat x.Jana z AAP jakiś czas temu mogliśmy liczyć, tutaj na forum, na informacje 'od strony kuchni' z APP.
Skończyło się...
Trudno powiedzieć czemu - może dlatego że łatwiej zrazić przyjaciół wpisami na forum niż ich pozyskać...

Też sądzę, jak Asiek, że jeżeli na forum WTG piszą osoby pracujące zawodowo w Archiwach wynika to tylko z ich sympatii do nas a nie ich obowiązków.

Uszanujmy to - pytajmy do woli na forum o kuchnię konkretnego Archiwum, jednak zastrzeżenie co działania samej instytucji kierujmy do niej oficjalnie - pisząc, dzwoniąc czy jakkolwiek inaczej.
Żadne z Archiwów nie ma bowiem chyba na forum WTG swojego oficjalnego konta...

_________________
pozdrawiam, Tomek
Odoliński , Odaliński, Oduliński - jeżeli spotkasz się z tymi nazwiskami gdziekolwiek napisz do mnie koniecznie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 lis 2013, 15:34 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Mam pytanie do znawców tematu-
jak zamówić metryki urodzenia z AA.w Poznaniu.
Bardzo dawno nie korzystałam z ich strony internetowej
i po zmianach nie wiem gdzie pod jakim linkiem
szukać inf,o zamówieniach na odpis.
Bardzo proszę o wiadomość.

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 lis 2013, 16:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwi 2011, 19:26
Posty: 406
Lokalizacja: Świebodzin
Należy napisać na adres sekretariat@aap.poznan.pl przedstawiając swoją sprawę. W odpowiedzi przyjdzie e-mail ze szczegółowymi informacjami:)

_________________
Pozdrawiam,
Jurek Kołpowski

Poszukuję aktów urodzenia: Jan ANTONIEWSKI alias DANKOWSKI (ok.1769)
Joanna PRZEZDZIECKA (ok. 1771)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 lis 2013, 16:08 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2008, 00:36
Posty: 651
Lokalizacja: Poznań
Jerzy!
O bardzo dziękuję za wiadomość.

_________________
Hanka

Poszukuje informacji Sępiński Piotr Paweł ,Kubaczewski/a ,Guza Augustyn, Malczewscy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 06 lis 2013, 17:42 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 510
Lokalizacja: Poznań
halina9 napisał(a):
...
Kiedyś AAP informowało na pierwszej stronie o terminie rezerwacji czytników na dwa kolejne miesiące ... zwrócę się drogą e-mailową z prośbą o przywrócenie takiego sposobu informowania genealogów o dokonywaniu zapisów na czytniki - na poszczególne miesiące. W czasach demokracji taki jednoznaczny wpis na stronie AAP nikomu nie zaszkodzi - a wręcz przeciwnie okaże się zbawienny.

Nic chyba by się nie stało gdybyś Ty i inni genealodzy poparli tą inicjatywę - chyba,że nikt nie chce się narażać, albo psuć sobie dobrych stosunków z AAP.

Ps.dopiero co napisalem e-maila do AAP, a już Ty i Łukasz przesądzacie ( robicie larum),że nie odczyta go Ksiądz Dyrektor i nie wyda odpowiednich dyspozycji. E-mail ten spowodował,że usunięto tabelę informującą o braku wolnych czytników w 2012r. (miało chyba być w 2013r.). Czyli reakacja była natychmiastowa

Halina 9


Kiedyś AAP informowało na swojej stronie o zamknięciu rezerwacji na konkretne miesiące, aby w ten sposób usprawnić sam proces rezerwacji. Wynikało to z tego, że z powodu dużego zainteresowania dostępem do czytników zaistniała potrzeba dokonywania rezerwacji z niewielkim wyprzedzeniem. Skutkiem tego było, że po rozpoczęciu rezerwowania na kolejne dwa miesiące po kilku dniach wszystkie terminy były zajęte. Obecnie, istnieje możliwość rezerwowania czytników niemal na bieżąco i dlatego nie ma powodu do informowania o zakończeniu rezerwacji na określony miesiąc, jeśli pojawi się taki powód - nie będzie wolnych terminów na dwa miesiące do przodu, to taka informacja się pojawi. Fakt, że dawno nieaktualna informacja o zakończeniu przyjmowania rezerwacji w roku 2012 niepotrzebnie zalegała na naszej stronie i gdy powołano się na nią jako nieaktualna została usunięta.
Jak napisała Asia:

Asiek napisał(a):
Po prostu się dzwoni do AA, pyta o najbliższy wolny termin, godzinę etc. a brat Zbigniew spogląda w kalendarz i zapisuje (albo i nie, jak termin zajęty). ...


TomekD napisał(a):
...
Żadne z Archiwów nie ma bowiem chyba na forum WTG swojego oficjalnego konta...

W pewnym sensie moje konto na forum WTG jest oficjalnym kontem Archiwum.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 07 lis 2013, 20:19 
Offline

Dołączył(a): 25 mar 2011, 23:30
Posty: 279
Lokalizacja: Poznań
Witam!

Serdecznie dziękuję Księdzu za wyjaśnienie, odnośnie aktualnie obowiązujących zasad rezerwacji czytników w AAP, które będzie przydatne rownież innym osobom.

serdeczne Bóg zapłać

z wyrazami szacunku i poważania

Halina 9


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 lis 2013, 12:17 
Offline

Dołączył(a): 20 lis 2013, 15:02
Posty: 49
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Witam!
Czy mógłbym prosić o sprawdzenie:

Parafia katolicka Głuszyna [Gluschin], wpis 2 / 1883
* Ludovicus Furmanek (26 lat)
* Justina Heigelman (18 lat)

Z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam,
Jakub


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 26 lis 2013, 18:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2012, 11:34
Posty: 589
Lokalizacja: Mieszków Jarocin
Bardzo proszę osoby odwiedzające AA Poznań a w szczególności przeglądające parafię Jutrosin o sprawdzenie i spisanie danych aktu:
Parafia katolicka Jutrosin [Jutroschin], wpis 8 / 1871

Martinus Malinowski (24 lat)
Paulina Bötcher (25 lat) , a także oodszukanie aktu urodzenia Pauliny ( Apoloni) Bötcher
czyli ok roru 1846

_________________
Pozdrawiam
Krzysztof
Nazwiska:Chudak,Robak,Zawisła(Wilkowyja,Kadziak,Paruchów) Staszak(Mieszków)Kościelniak,Stefański(Jarocin)Malinowski(Bruczków)Antoniewicz(Panienka)Heidner,Taterka ,Wyduba,Malecha,Grzesiński,Grabas,(Mokronos)Bötcher(Jutrosin)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 07 lut 2014, 11:54 
Offline

Dołączył(a): 07 lut 2014, 10:48
Posty: 2
w parafii Targowa Górka (obecnie powiat Września) w latach 1841-1857 wieli śluby:Marcin,Maciej,Antonina,Marianna Radziejewscy wszyscy byli dziećmi Jana i Franciszki. Może ktoś będzie wiedział gdzie się oni urodzili i coś o ich rodzicach Janie i Franciszce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 07 lut 2014, 14:06 
Offline

Dołączył(a): 29 sty 2014, 14:17
Posty: 42
Bardzo proszę osobę, która będzie w AAP Poznań o sprawdzenie wpisu nr 3/1803 w Parafii Lutogniew:

Parafia katolicka Lutogniew [Margarethendorf], wpis 3 / 1803

Michael Gniazdorek alias Gniazdowski (65 lat)
Francisca Kasprzanka (18 lat)

Chodzi mi dokładnie o wiek Pana Młodego - czy mogło dojść do jakiejś pomyłki?

pozdrawiam
Tomasz Gniazdowski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 01 mar 2014, 18:59 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2009, 10:52
Posty: 153
Wielka prośba do osoby będącej w AA.
Chodzi mi o rodziców Agnieszki Marciniak i Jana Nowackiego którzy w 1914 roku w Ostrowie Wielkopolskim zawarli małżeństwo.Bardzo proszę o pomoc.
Stefan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 mar 2014, 14:22 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 510
Lokalizacja: Poznań
Marszycki napisał(a):
Wielka prośba do osoby będącej w AA.
Chodzi mi o rodziców Agnieszki Marciniak i Jana Nowackiego którzy w 1914 roku w Ostrowie Wielkopolskim zawarli małżeństwo.Bardzo proszę o pomoc.
Stefan

Archiwum posiada księgi zaślubionych z Ostrowa do roku 1909. Późniejsze księgi znajdują się w parafii.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 mar 2014, 17:01 
Offline

Dołączył(a): 12 maja 2009, 10:52
Posty: 153
W Pradziadzie jest ze w AA.Błąd?????
rodzaj aktu: małżeństwa
daty: 1755-1809, 1879-1909, 1898-1939
Stefan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 12 mar 2014, 10:27 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2014, 11:03
Posty: 92
Proszę osobę mającą dostęp do akt w AA o sprawdzenie aktu małżeństwa nr 9/1834 z parafii Cerekwica k. Jarocina. Wpis dotyczy ślubu Stanisława Witczaka i Józefy Kubianki. Interesują mnie szczegóły wpisu a dokładnie informacje o rodzicach państwa młodych.
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Irena


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 15 mar 2014, 15:34 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2007, 13:59
Posty: 94
Lokalizacja: Łódź
Bardzo proszę o pomoc osoby odwiedzające AA w Poznaniu. Poszukuję Aktu zgonu Wiktorii Pogorzelskiej,żony Antoniego,zmarłej w Łopuchowie p.Długa Goślina /mam nadzieję,że dobrze wytypowałam parafię :( /.
Wg.Akt ślubów jej synów, zmarła po 20 II 1831, a przed 24 VII 1832r.
Byłabym wdzięczna też za odszukanie Aktu urodzenia Felicjana Pogorzelskiego syna w/w Antoniego i Wiktorii, urodzonego w mieście Śmigiel około 1809r.
Z góry pięknie dziękuję.

Gorąco pozdrawiam
Grażyna


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 15 mar 2014, 22:09 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2014, 16:51
Posty: 149
Witam bardzo ale to bardzo proszę osobę która w najbliższym czasie odwiedzi Archiwum Archidiecezji Poznańskiej o odszukanie aktu chrztu Michała Bączyka urodzonego w 1858 roku i odczytanie imion i nazwisk rodziców prawdopodobnie będzie to księga o sygnaturze PM 292/27 lata krańcowe 1851-1865.

Z góry bardzo dziękuje za okazaną życzliwość i pomoc

_________________
Pozdrawiam
Łukasz R.


Poszukuję Nowiccy z Popowa (powiat Oborniki),Bączyków z Gałowa.Smiłowa, Lembiczów z Gałowa, Przyborowa,Jankowskich z Baborowa,Feliksiak z Wymysłowa,Jadamscy z Lidzbarka oraz Dzierzgonia,Dąbrowscy okolice Wrocek.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 17 mar 2014, 10:49 
Offline

Dołączył(a): 20 lut 2014, 11:03
Posty: 92
Proszę o pomoc osoby mające dostęp do akt Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu o sprawdzenie aktu zgonu na nazwisko Wincenty Bugdański nr aktu 28/1861 Parafia Pępowo.
Interesowałyby mnie też szczegóły aktów małżeństwa:
- nr 18/1809 z dnia 22.11.1809 - Witalis Musidłowski i Jadwiga Jackowianka
- nr 38/1943 - Ignacy Bogdański i Małgorzata Bartkowiak

Byłabym wdzięczna za przesłanie (o ile to możliwe) skanów. Jeżeli nie to byłabym wdzięczna za informacje co zawierają te wpisy

podaję mój adres: irenka9@poczta.onet.pl

z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Irena

------------------------------------------------------------------
poszukuję informacji o rodzinach: Gaszyków, Krzyżyńskich, Bogdańskich i Czerwińskich z gminy Pępowo i okolic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 kwi 2014, 09:59 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2010, 17:40
Posty: 48
Prośba
Gdzie mogę znaleźć numer konta Archiwum Archidiecezjalne w Poznaniu
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 kwi 2014, 10:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
viewtopic.php?f=2&t=618&p=43625&hilit=numer+konta#p43625

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 kwi 2014, 10:53 
Offline

Dołączył(a): 03 lis 2012, 19:09
Posty: 34
Witam, czy istnieje możliwość wypożyczenia mikrofilmów z AAP do Archiwum Państwowego? Paweł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 kwi 2014, 11:15 
Offline

Dołączył(a): 14 lut 2010, 17:40
Posty: 48
Dziękuję Pani Basiu
Marian


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 933 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL