Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 28 kwi 2024, 08:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 934 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 13 lip 2012, 15:11 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Dziś ostatni dzień pracy Archiwum przed planowanym urlopem, a ja chciałabym parę słów powiedzieć o mojej wczorajszej wizycie w AAP. Udało mi się zdobyć miejsce przy czytniku dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi Jakuba Bączyka - raz jeszcze ta drogą dziękuję :D
Jakież było moje zdziwienie, gdy o godzinie 9.15 zastałam pracownię pustą i mogłam sobie wybrać dowolny czytnik. Po pół godzinie zrobiło mi się nieswojo. Jak to, taka batalia o czytniki, zapisy, starania, czasem pretensje - a tu 4 czytniki stoją wolne. Pojedyncze, przypadkowe osoby (którym udało się "wstrzelić" w tę pustkę) poprawiły mi nieco nastrój. Dowiedziałam się, że tylko jedna osoba odwołała w ostatniej chwili swój przyjazd, a reszta?
Apeluję więc kochani, jeśli nie możecie skorzystać z czytników w AAP uprzedzajcie na naszym forum - z pewnością będzie wielu chętnych, aby skorzystać z takiej okazji. Wiem, że tak większość robi i chwała im, ale troszkę się wczoraj wstydziłam za tych, którym nie chciało się nawet zadzwonić...

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 15 lip 2012, 08:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2009, 22:40
Posty: 249
Wydaje się, że takie zdarzenia mają często miejsce, ja też byłam zupełnie przypadkiem w AAP i bez problemu mogłam korzystać z czytnika, oczywiście nic wcześniej nie zamówiłam, następnego dnia spróbowałam ponownie i znowu się udało.
Wnioskuję, że takie sytuacje zdarzają się bardzo często.
Szkoda, że nie ma innego rozwiązania, na pewno znaleźliby się chętni na dane dni.
Pozdrawiam
Genowefa
_______________________
Poszukuję: Schulz, Szulc (Urbanowo, Opalenica), Vogel (Troszczyn), Bartkowiak, Maik (Modrze)
Garczyński (Konarzewo) Adamczak (Opalenica)

_________________
Gdzie urodził się Walenty Schulz (ok 1769), który poślubił Katarzynę Jender / Jąder (?), ich syn to Michał Schulz (1811) (Potockie Olendry k. Opalenicy)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 15 lip 2012, 12:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 496
Ja sam będąc kiedyś w AAP widząć że są wolne czytniki dałem znać na forum w tym wątku o możliwości przyjścia i zajęcia czytnika .
Może to jest jakiś sposób . Może ks. Jan w przypadku dużej ilości wolnych czytników danego dnia mógłby dać znać na forum .
Ale co do wolnych czytników to prawda jest też taka że nie tylko formułowicze WTG korzystają z zasobów. I osoby te również mogą wchodzić w te "zwolnione" danego dnia czytniki jeżeli nie udało im się zamówić terminu w danym kwartale . A rezerwacja terminów jak wiemy rozchodzi się wciągu 2-3 dnii .
Wydaje mi się że sprawa rozwiązania kwesti wolnych czytników to jednak w dużej mierze jak napisała Basia problem nas formułowiczów WTG. A jest tak wielu którzy tylko czekają na zwolniony termin . Wiem bowiem sam kiedyś rezygnowałem to wiem jak natychmiast i ile dostawałem pw od chętnych.
A nie ma wiekszej przykrości gdy się jest i widzi smutne samotne czytniki obok czekajace na człowieka i pomyśli o kolejce chetnych do korzystania z zasobów AAP .
Genaelodzy jest WTG i telefon do AAP.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 22 lip 2012, 18:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2012, 08:46
Posty: 13
Ponawiam prośbę o sprawdzenie takiego wpisu (podejrzewam, że w CAAP):

Parafia katolicka Połajewo Oborniki, wpis 4 / 1868
Petrus Fietz (24)
Caecilia Bukowska (21)

Jeśli ktoś znalazłby minutę na spisanie danych z tego aktu, będę niezmiernie wdzięczna :)

Pozdrawiam.

_________________
Poszukuję: Fitz/Fietz (par. Ryczywół)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 23 lip 2012, 10:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2012, 11:41
Posty: 138
Lokalizacja: Krotoszyn Wielkopolska
Czy może ktoś z Państwa przy okazji swoich poszukiwań w archiwum mógłby sprawdzić powyższe akty małżeństwa? Chodzi mi o wszelkie ujęte tam dane.

Parafia katolicka Wielowieś, wpis 3 / 1870
Joseph Łakomiak
Martianna Opryszak

Parafia katolicka Lutogniew, wpis 14 / 1882
Joannes Majchrzak
Josepha Wojtaszek alias Wojtkowiak

Z góry dziękuje.

_________________
Pozdrawiam Ł.R.S Borówka

Pytany czemu szukam przodków odpowiadam że chce wiedzieć i myślę że oni też chcą bym wiedział.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 07 sie 2012, 22:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2011, 13:55
Posty: 110
Lokalizacja: Trójmiasto
Witam!

Proszę o sprawdzenie rodziców małżonków:

Parafia katolicka Zbąszyń (Bentshen), wpis 26/1869

Valentinus Grychta (28)
Marianna Raczkowska (23)

Walenty i Marianna już znajdują się w moim drzewie. Próbuję teraz połączyć Walentego Grychtę z wywodem rodu Grychtów z książki "Rody Ziemi Wolsztyńsko-Babimojskiej" Krzysztofa Raniowskiego. Być może ojciec pana młodego z powyższego aktu będzie łączącym ogniwem?

Z góry dziękuję za życzliwą pomoc!

_________________
Pozdrawiam, Grzegorz

----------------------------

Poszukiwane nazwiska: Koch (Wysogotowo, Wygoda, Cieśle, Paczkowo, Świerczewo, Komorniki, Wierzeja), Knoll (Glinno i okolice Nowego Tomyśla), Barthold (Wysogotowo), Trzciński (Szreniawa i Marienberg)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 18 sie 2012, 19:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Jarek napisał(a):
Witam!

Będę bardzo wdzięczny za pomoc przy odczytaniu informacji zawartych w poniższych aktach:

Parafia Białężyn, M, 1788-1824, mkr 2261, pozycja na mikrofilmie 7

Str. v34, dziecko Mathias Gorski??? zmarł w Szymankowie 14 lutego 1812 r., 37 lat???, pochowany na cmentarzu w Uchorowie.

Str. v37, owczarz Laurentius Gorski zmarł 21 sierpnia 1814 r. w Szymankowie w wieku 86 lat, pogrzeb 23 sierpnia 1814 r. na cmentarzu w Uchorowie. Interesują mnie pozostałe informacje, których nie mogłem doczytać.

Parafia Białężyn, B, 1825-1841, mkr 2261, pozycja na mikrofilmie 8

Str. v68-69, poz. 22, 6 maja 1838 r. urodziła się w Uchorowie Magdalena Wieczorek, córka owczarza Józefa Wieczorka i Marianny Mrowickiej,chrzest 22 maja, chrzestni - owczarz Jan Wieczorek i Weronika Gorska (córka czy żona owczarza?)

Pozdrawiam
Jarek


Ponawiam moją serdeczną prośbę.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 22 sie 2012, 15:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 sie 2011, 02:50
Posty: 1075
Lokalizacja: Poznań
Witam!

Uprzejmie prosiłabym osobę, która będzie w AAP i znajdzie chwilkę wolnego czasu o sprawdzenie aktu ślubu (nazwiska rodziców) moich prapradziadków:
Parafia katolicka Komorniki, wpis 7 / 1872
Casparus Mańczak (29)
Agnes Bernacik (19)

Z góry bardzo dziękuję.

_________________
Pozdrawiam
Izabela
Poszukuję:Mańczak Kacper+Agnieszka Bernacik/Bernad (Komorniki, Rudnicze), Zgoła (Lusowo, Luboń), Hadyniak Tomasz + Barbara Frąszczak (Wiry), Kozłowski Szczepan+Julianna Jakubiak (Żabikowo)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 28 sie 2012, 21:11 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2006, 10:38
Posty: 1309
Lokalizacja: Luboń
Kochani,
kilka powyższych postów to prośby o sprawdzanie danych o małżeństwach pozyskanych z ProjectPoznan. Ponieważ indeksowałam wiele parafii w tym projekcie, mam więc pewne doświadczenie i zapewniam, że jeśli nie są podani rodzice państwa młodych, to na 99% ich tam po prostu nie ma.
Należy więc inną drogą (bardziej żmudną!) zdobywać te informacje. :?

_________________
Pozdrawiam serdecznie, Basia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 29 sie 2012, 21:16 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 08:42
Posty: 90
Lokalizacja: LESZNO
Mam zarezerwowany czytnik na piątek 7 września w godz. 9-15 , lecz nie będę mógł skorzystać. Proszę o kontakt na pw.
W pierwszej kolejności preferowane osoby które chcą skorzystać , a nie mają żadnej rezerwacji w tym kwartale. A szczególnie osoby które jeszcze nie korzystały wcale z zasobów AA w Poznaniu .

_________________
Pozdrawiam Euzebiusz

_________________________________
SZUDRA - Sokołowo - Sokołowice, Charbielin, Dłużyna, Machcin, Kościan, Bukówiec Górny, Leszno SPŁAWSKA - Czacz, KOZICA - Czerwona Wieś,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 01 wrz 2012, 23:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
14 września mam zarezerwowany termin w AA. Nie bedę mogł skorzystać. Kto pierwszy ten lepszy. Pozdrawiam. Zbyszek

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 02 wrz 2012, 09:06 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2012, 20:56
Posty: 21
Lokalizacja: Śrem
Chętnie wezmę jeżeli można.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 02 wrz 2012, 17:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 kwi 2010, 20:59
Posty: 112
Lokalizacja: Wąsowo pow. Nowy Tomyśl
Podaj dane na PW . Zadzwonie do AA i zrobię zmianę. Pozdrawiam. z.

_________________
>Navigare necesse est<
Poszukuję: Przydrożny, Grześkowiak, Bryłka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 wrz 2012, 15:59 
Offline

Dołączył(a): 11 lut 2012, 23:19
Posty: 35
Lokalizacja: Polska
Oferta LAST Minute!
Mam na jutro 04.09 zarezerwowany czytnik. Niestety nie będę mogła iść. Czy jest ktoś chętny na zamianę na jakiś późniejszy termin?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 05 wrz 2012, 15:48 
Offline

Dołączył(a): 19 cze 2011, 15:57
Posty: 38
Witam.Wiem, że jestem kolejną osobą proszącą o pomoc w AA Poznań ale może znajdzie się życzliwa osoba i znajdzie akt urodzenia Katarzyny Werbińskiej urodzonej 12 kwietnia 1810 w Koźminie.Pozdrawiam Ewa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 06 wrz 2012, 16:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 paź 2011, 18:38
Posty: 69
Witam serdecznie.
Czy ktoś byłby na tyle życzliwy i poświęcił swój czas na odszukanie aktu urodzenia Józefa Czubka 1842r w Zielęcinie? Rodzicami byli Mateusz Czubek i Julianna.
Pozdrawiam Jakub Bączyk

_________________
Poszukuję: Bączyk (Tarnowo) Walter, Czubek (Łeki Wielkie), Krupka (Słupia) Klonecki, Jujka (Buk) Wojtasz, Rybarczyk (Lusowo) Buda, Dziurla, Kupczyk (Bukowiec) Chojnowski, Bubrzyk (Sadowne)
Pozdrawiam Jakub Bączyk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 08 wrz 2012, 14:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Mam zarezerwowany czytnik na 11 września (wtorek), godz. 9.00-15.00. Chętnie odstąpię ten termin zainteresowanej osobie. Proszę o zgłoszenie do niedzieli wieczorem. W poniedziałek zadzwonię do AAP i zgłoszę zamianę.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 08 wrz 2012, 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
Jarek napisał(a):
Mam zarezerwowany czytnik na 11 września (wtorek), godz. 9.00-15.00. Chętnie odstąpię ten termin zainteresowanej osobie. Proszę o zgłoszenie do niedzieli wieczorem. W poniedziałek zadzwonię do AAP i zgłoszę zamianę.

Pozdrawiam
Jarek


Informacja jest już nieaktualna. Znalazł się chętny.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 08 wrz 2012, 20:50 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 08:42
Posty: 90
Lokalizacja: LESZNO
Kuzynka ma zarezerwowany czytnik na piątek 14 września w godz. 9-15 , lecz nie będę mogła skorzystać. Proszę o kontakt na pw.

_________________
Pozdrawiam Euzebiusz

_________________________________
SZUDRA - Sokołowo - Sokołowice, Charbielin, Dłużyna, Machcin, Kościan, Bukówiec Górny, Leszno SPŁAWSKA - Czacz, KOZICA - Czerwona Wieś,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 16 wrz 2012, 15:44 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
witam
mam na jutro czytnik nie dam rady jednak przyjść, chętnie zamienię się na inny termin we wrzesniu lub innym miesiącu
prosze pw.

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 17 wrz 2012, 19:55 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Witam,
Na czwartek 20 września mam zarezerwowany czytnik od 9 - 18.
Niestety z powodów osobistych zmuszona jestem zrezygnować z tego terminu.
Zainteresowanych proszę o kontakt na pw.

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 18 wrz 2012, 09:06 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2011, 18:16
Posty: 120
Lokalizacja: Kórnik
Witam,
Temat już nieaktualny, chętny się znalazł.

_________________
Pozdrawiam
Basia
Poszukuję: Kowalski, Serwatkiewicz, Serwatka, Sowiński, Wesołek, Łęcki, Chmielewski, Heigelmann, Niklaus, Małecki, Grząślewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 18 wrz 2012, 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2007, 20:19
Posty: 170
Lokalizacja: Kostrzyn / Czachurki k. Pobiedzisk / Poznań
Witam,

nie chciałbym nadużywać niczyjej dobroci, ale czy ktoś z Forumowiczów korzystających z AAP mógłby sprawdzić dla mnie następujący akt ślubu:

Parafia katolicka Mosina [Moschin], wpis 4 / 1864
Stanislaus Łabędzki (22)
Romana Stefanowicz (26)

To może być brat mojego prapradziadka Jana Łabędzkiego. Stanisław z aktu ślubu na pewno był nauczycielem w Kórniku, zmarł w 1896 - akt zgonu USC dostępny w Basi, ale małżonka Stanisława nie znała imion rodziców :/ Jedyna zatem nadzieja na poznanie imion jego rodziców w akcie ślubu.

Pozdrawiam,
Kuba

_________________
Łabędzcy (Opatówko, Września, Kleszczewo, Kostrzyn), Wilkowscy (Kostrzyn, Poznań), Klimas (Iwno, Wiktorowo, Chorzałki), Wesołek (Krerowo, Mączniki, Czerlejno), Stacheccy (Kostrzyn, Pobiedziska), Nijaki, Dopiera, Dokowicz,Banach (powiat Grodzisk, Wolsztyn)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 19 wrz 2012, 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 496
Właśnie wróciłem z AAP i poza mną były tylko dwie osoby . Które pomimo tego ze miały być do 18 poszły około 13 i pozostałem sam w pracowni a nawet pracowniach :(
Już czas jakiś temu barbaraplewka poruszała ten temat . Koleżanki i koledzy troszeczkę więcej odpowiedzialności :oops:
Nie muszę chyba mówić jaki humor mieli pracownicy AAP . A mi było żal . Żal że przez brak powagi jednych osób inni dziś nie mogli usiąść przed czytnikami :(
A jest taka rzesza która czeka na wolny termin . Przecież wiadomo że są różne sytuacje awaryjne , ale jest telefon do AAP i jest też forum i zawsze ktoś chętny na termin się znajdzie .

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 19 wrz 2012, 21:26 
Offline

Dołączył(a): 16 gru 2006, 20:28
Posty: 796
Lokalizacja: Wolsztyn
Tak się składa, że byłem dziś w Archiwum od godziny 9-tej. Planowałem popracować do skutku. Co z tego jak dostałem uszkodzony czytnik, rolkę trzeba było rozwijać i zwijać ręcznie. Uszkodzony był posów korbką. Jak długo można siedzieć z podniesioną ręką a cofać film na stojąco. Pięć godzin to wystarczająco długo. A więc nie jest tak jak piszesz. Co do humoru pracowników to też jest nie tak, bo przepraszali za taki czytnik uszkodzony przez osoby takie jak my pracujące na nim. I ich miny może zobaczyłeś z tego powodu.

_________________
Pozdrawiam
Jacek Piętka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 19 wrz 2012, 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 496
Piętka_Jacek napisał(a):
Tak się składa, że byłem dziś w Archiwum od godziny 9-tej. Planowałem popracować do skutku. Co z tego jak dostałem uszkodzony czytnik, rolkę trzeba było rozwijać i zwijać ręcznie. Uszkodzony był posów korbką. Jak długo można siedzieć z podniesioną ręką a cofać film na stojąco. Pięć godzin to wystarczająco długo. A więc nie jest tak jak piszesz. Co do humoru pracowników to też jest nie tak, bo przepraszali za taki czytnik uszkodzony przez osoby takie jak my pracujące na nim. I ich miny może zobaczyłeś z tego powodu.

Tak Jacku racja byłeś i Ty i pracowałeś na uszkodzonym czytniku i Twoja zachowanie jest ok ja sam pewnie nie dał bym rady tak długo .
Pozostałe dwie osoby poszły zaraz po Tobie . Dlatego mówiłem o dwóch osobach , a nie trzech które poszły dużo przed czasem .
Tak dla informacji odwiedzających czytniki "pierwszy duży czytnik od drzwi wejściowych " to właśnie ten uszkodzony - dziś nie został jeszcze naprawiony .

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 24 wrz 2012, 20:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 496
Mam zarezerwowany czytnik na środę 26 września w god. 9-18 , lecz nie będę raczej mógł skorzystać .
Jeżeli jest ktoś chętny to odstąpię ten termin . W pierwszej kolejności promowane osoby które dawno nie korzystały z zasobów AAP.
Chętnych proszę o informację na pw.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 24 wrz 2012, 22:29 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 513
Lokalizacja: Poznań
stan napisał(a):
Piętka_Jacek napisał(a):
Tak się składa, że byłem dziś w Archiwum od godziny 9-tej. Planowałem popracować do skutku. Co z tego jak dostałem uszkodzony czytnik, rolkę trzeba było rozwijać i zwijać ręcznie. Uszkodzony był posów korbką. Jak długo można siedzieć z podniesioną ręką a cofać film na stojąco. Pięć godzin to wystarczająco długo. A więc nie jest tak jak piszesz. Co do humoru pracowników to też jest nie tak, bo przepraszali za taki czytnik uszkodzony przez osoby takie jak my pracujące na nim. I ich miny może zobaczyłeś z tego powodu.

Tak Jacku racja byłeś i Ty i pracowałeś na uszkodzonym czytniku i Twoja zachowanie jest ok ja sam pewnie nie dał bym rady tak długo .
Pozostałe dwie osoby poszły zaraz po Tobie . Dlatego mówiłem o dwóch osobach , a nie trzech które poszły dużo przed czasem .
Tak dla informacji odwiedzających czytniki "pierwszy duży czytnik od drzwi wejściowych " to właśnie ten uszkodzony - dziś nie został jeszcze naprawiony .


Dwie sprawy:

Po pierwsze - uszkodzony czytnik: We wspomnianym czytniku z powodu zmęczenia materiału uległa rozciągnięciu linka przenosząca obrót korbki na obrót szpulek. W efekcie, po gwałtownych ruchach korbki, szczególnie w te i z powrotem, linka ta spada z rolek i przestaje spełniać swoją rolę. Problem w tym, że rolki te są trudno dostępne i ponowne założenie linki nie jest proste.

Po drugie - niewykorzystane czytniki: Podczas zapisów istnieje swoiste szaleństwo. Po umieszczeniu na stronie Archiwum informacji o rozpoczęciu zapisów pierwszy telefon odzywa się mniej więcej po siedmiu minutach, a po dwóch, góra trzech dniach pozostają tylko strzępy. Niestety, systematycznie zdarza się, że ci, którzy tak walczyli o czytniki nie wykorzystują rezerwacji. Sytuacja ta jest podwójnie stresująca. Raz dla pracowników Archiwum, którzy muszą siedzieć, bo Archiwum jest czynne, mimo, że nie mają dla kogo. Dwa, dla genealogów, którzy chcieliby prowadzić badania, ale nie mogą, gdyż nie udało się im zarezerwować czytnika. Myślę, że warto byłoby zastanowić się przed dokonaniem rezerwacji, czy potrzebuję czytnika na cały dzień, a w sytuacji losowej powiadomić Archiwum. Można zadzwonić (napisać maila) "przyjdzie za mnie ..." albo "nie mogę skorzystać" i wówczas jest szansa, że czytnik nie będzie próżnował.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 wrz 2012, 17:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Wielebny Księże Janie,

Czy można by rozważyć limitowanie, zamiast liczby dni, w które można się zapisać, liczby godzin w ciągu miesiąca?

Wiem po sobie, że obecny system właściwie skłania użytkownika do rezerwowania sobie całości dostępnego czasu w ciągu tych dni, które miesięcznie "przysługują", tak na wszelki wypadek, a nuż się przydadzą. W praktyce, przynajmniej osoby mieszkające w Poznaniu i okolicy może lepiej wykorzystałyby zasoby AAP pracując np. częściej, ale po 2-3 godziny w ciągu danego dnia. Ja na przykład po tym czasie jestem nieraz zmęczony, albo np. okazuje się, iż z jakiegoś powodu nie ma już czego dalej szukać. Na kolejny dzień przemyślałbym plan poszukiwań i przygotowałbym sobie pracę na dalsze 2-3 godziny. Przyznam, że wolałbym nawet być w AAP np. 5 razy w miesiącu po 3h (15h w sumie), niż 3 razy w miesiącu po 6-9h (zależnie od dnia) czyli np. 21h w sumie. Do tej pory myślałem, że jak ktoś już przyjdzie, to siedzi te zamówione 6-9 godzin murem, ale skoro tak często jest inaczej, to może wprowadzić modyfikację?

Z poważaniem,

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 wrz 2012, 18:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2007, 10:19
Posty: 780
Lokalizacja: Września
W przypadku osób mieszkających poza Poznaniem, w moim przypadku jest to Września, a jestem czynny zawodowo i przysługuje mi tylko 26 dni urlopu w ciągu roku, każdy dzień urlopu jest ważny. Znaczną część urlopu przeznaczam na archiwa w Gnieźnie i w Poznaniu. Przyjeżdżanie do Poznania kilka razy w miesiącu, aby posiedzieć przy czytniku tylko 2-3 godziny, to marnotrawienie urlopu. Takie rozwiązanie może być dobre tylko dla tych, którzy nie pracują i mieszkają w Poznaniu i bliskiej okolicy.

Pozdrawiam
Jarek

_________________
Gdzie i kiedy, na Kujawach lub w Wielkopolsce, wzięli ślub Józef Górski i Marianna Pytlińska (ok. 1829 r.) oraz Wiktor Górski i Marianna Nalazek (ok. 1860 r.)? Gdzie ok. 1803 r. urodził się Józef Górski?

http://www.gorscy.org.pl/

haplogrupa: I-M253


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 wrz 2012, 18:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2009, 18:32
Posty: 739
Lokalizacja: Nowy Tomyśl\Łagwy
Rozwiązanie,które widziałby Łukasz mnie również nie pasuje i to z kilku powodów.Nie mieszkam w Poznaniu,więc każdy przyjazd do Poznania wiąże się z kosztami,muszę też zapewnić opiekę do dwójki dzieci.Podczas rezerwowania rezerwuję cały dzień i nie widzę możliwości przyjeżdżania na 3 godziny za to 5 razy w miesiącu.A w kwestii przygotowania się na więcej godzin nie mam z tym problemu,przeciwnie-nie zawsze starcza mi czasu na opracowanie.

_________________
Aga
Dyderski,Pierzyński-Opalenica,Grodzisk
Drzymała,Koza-Grodzisk,Bukowiec
Piotrowski-Granowo
Dota,Dotka-Modrze,Buk,Słupia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 wrz 2012, 19:12 
Offline

Dołączył(a): 10 kwi 2012, 20:56
Posty: 21
Lokalizacja: Śrem
Przychylam się do ostatnich dwóch wypowiedzi, ja również jestem z poza poznania i jest bez sensu jechać na godzinę czy dwie, bo przejazd to koło 1h.
Może zamiast rezerwować na 3 miesiące do przodu, zrobić rezerwacje maksymalnie na miesiąc i po jednym dniu w tygodniu. Bo zrobić plan na miesiąc do przodu jest prościej, niż na 3.
A dalej to już apelować o rozsądek, chociaż wierzę, że co do niektórych po prostu apele nie trafiają bo oni widzą tylko swój czubek nosa.

Mój tata podrzucił, jeszcze dobry pomysł, żeby płatność była za ilość zarezerwowanych godzin, a nie wykorzystanych, wtedy rezerwacje będą bardziej rozważne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 wrz 2012, 20:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2010, 21:25
Posty: 496
Potwierdzam opinie Jarka i Agi . Dla przyjeżdżających lepsza jest wersja 3 dni w miesiącu . A im dalej od Poznania tym wygodniej i to z wielu powodów . Sam należę do przyjezdnych .
Ale jest możliwość inna połączenie potrzeb "przyjezdnych " i propozycji Łukasza(nazwijmy ją dla miejscowych) - można zrobić 3 dni miesięcznie lub do wyboru 5-6 połówek dnia w danym miesiącu. Każdy by mógł wybrać sobie który z tych wariantów mu pasuje i podjął decyzje inwidualnie przy zapisach wedle swoich możliwości i potrzeb .
I wówczas każdy odpowiadał by za czas rezerwacji z karą finansową za ewentualne zmarnowane(niewykorzystane) godziny tylko z jego winy .
Co prawda wyobrażam sobie to zamieszanie przy zapisach . Ale decyzja ostateczna należy do AAP.

_________________
Pozdrawiam
Olgierd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 27 wrz 2012, 06:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
W piątek 28.9 mam zarezerwowany czytnik od 9-13. Z powodów rodzinnych wiem, że o 11 będę musiał wyjść. Może kogoś te 2 godziny (11-13) urządzą, a po 13 jest też zawsze szansa, że coś jeszcze się zwolni. Proszę o informację w tym wątku, kto miałby chęć skorzystać - zadzwonię do AAP jak zobaczę tu czyjś wpis.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 27 wrz 2012, 15:19 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Łukaszu.
Czy ta oferta jest jeszcze aktualna?

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 27 wrz 2012, 17:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2006, 16:07
Posty: 3726
Zadzwoniłem w tej sprawie do AAP więc proszę się dowiedzieć od razu rano.

_________________
Łukasz Bielecki

...et Marcus genuit Lucam. Lucas autem genuit Ignatium.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 27 wrz 2012, 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2010, 19:14
Posty: 42
Lokalizacja: Piła
Podobnie jak niektórzy moi poprzednicy jestem zdania, iż lepsza byłaby rezerwacja z miesięcznym wyprzedzeniem ponieważ rzeczywiście trudno jest przewidzieć co może nam się przydarzyć w ciągu trzech miesięcy.
Co do uszkodzonego czytnika to z tego co wiem nie będzie on już naprawiany gdyż nie ma już do niego części. Ponieważ z reguły jestem w archiwum jako ostatnia to kilka razy z rzędu pracowałam na tym uszkodzonym czytniku i uważam,że nie jest tak tragicznie. Poza tym dojeżdżam 100 km więc i tak nie mam wyboru.
Marlena

_________________
Poszukiwania: Wylegała, Fręśko, Filoda, Kolasa,Grott, Pertek, Grzyl, Janas,Grzebieta, Draj,Góźdź, Kasior, Nawrot, Pawlik,Hutek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 27 wrz 2012, 23:15 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 513
Lokalizacja: Poznań
Przeglądając Forum natrafiłem na dwie sugestie warte rozważenia:

piotrb111 napisał(a):
...
Mój tata podrzucił, jeszcze dobry pomysł, żeby płatność była za ilość zarezerwowanych godzin, a nie wykorzystanych, wtedy rezerwacje będą bardziej rozważne.


krzemykM napisał(a):
Podobnie jak niektórzy moi poprzednicy jestem zdania, iż lepsza byłaby rezerwacja z miesięcznym wyprzedzeniem ponieważ rzeczywiście trudno jest przewidzieć co może nam się przydarzyć w ciągu trzech miesięcy. ...
Marlena


Opłacanie godzin zarezerwowanych a niewykorzystanych bez wątpienia wpływałoby na rozważniejsze rezerwacje. Choć z drugiej strony większą motywacją powinno być nieblokowanie czytnika, jeśli go nie potrzebuję. Ale jeśli te kilka złotych może zmotywować do nieblokowania czytnika, to faktycznie pomysł jest super. Będę optował za jego wprowadzeniem.

Był czas, kiedy rezerwacje były przyjmowane na cały kalendarz. Był czas, kiedy przyjmowane były na miesiąc. Obecne, kwartalne rejestracje są wynikiem kompromisu. Nie znaczy to, że tak musi być. W tej sprawie chętnie wsłuchamy się w głos genealogów i znajdziemy nowy kompromis.

Pomysły na zasady rezerwacji czytałem na Forum, słyszałem w rozmowie z osobą będącą w Archiwum. Zbliżający się Dzień Genealoga będzie kolejną okazją do rozmowy i przedstawienia swoich pomysłów. Moim zadaniem, niekoniecznie łatwym, będzie znalezienie kompromisu między wszystkimi tymi pomysłami.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 03 paź 2012, 14:13 
Offline

Dołączył(a): 02 sty 2008, 09:45
Posty: 513
Lokalizacja: Poznań
W związku z zapowiedzianym przez ENEA-Operatora wyłączeniem prądu, Archiwum w dniu 10.10.2012 będzie otwarte od godziny 12.00.

Przepraszam za niedogodność.

_________________
x. Jan M. Musielak
AAP


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 paź 2012, 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2009, 18:31
Posty: 235
Licz napisał(a):
Czy może ktoś z Państwa przy okazji swoich poszukiwań w archiwum mógłby sprawdzić powyższe akty małżeństwa? Chodzi mi o wszelkie ujęte tam dane.

Parafia katolicka Wielowieś wpis 1 / 1894
Antonius Gruszka
Marianna Łakomiak

Parafia katolicka Krotoszyn[Krotoschin] wpis 8 / 1870
Ladislaus Zakoński
Clara Lewicka

Z góry dziękuje.

Witam

Parafia katolicka Wielowieś wpis 1 / 1894
data 14 Januarius 1894
Antonius Gruszka z Wielkie Zalesie parafia Pępowo, iuvenis l.23
Marianna Łakomiak z Kromolic virgo l.21
świadkowie:
Valentinus Andrzejczak servus de Kromolice
Antonius Woźny servus de Kromolice

więcej danych nie ma.

Jeżeli chodzi o Mariannę to w Wielowsi urodziły się 2 Marianny Łakomiak. Myślę, że ta z roku 1872 jest panną młodą z powyższego ślubu
1865/6 Marianna Laurentius Łakomiak Ursula Sinalska
1872/26 Marianna Josephus Łakomiak Martianna Opryszak

_________________
Pozdrawiam
Anna

Poszukuję osób o nazwisku:
Balasiewicz, Litwin, Szklarek, Snycer, Smektała, Szpurtacz (Jutrosin),


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 04 paź 2012, 13:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2012, 11:41
Posty: 138
Lokalizacja: Krotoszyn Wielkopolska
Dziękuje. Tak panną młodą jest ta druga Marianna.

_________________
Pozdrawiam Ł.R.S Borówka

Pytany czemu szukam przodków odpowiadam że chce wiedzieć i myślę że oni też chcą bym wiedział.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 07 paź 2012, 20:44 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
Zamienie termin 12 pazdzernik (piatek) na jakis inny pózniejszy - moze byc listopad lub grudzien

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 11 paź 2012, 07:03 
Offline

Dołączył(a): 07 mar 2010, 22:09
Posty: 81
Lokalizacja: Kórnik
Witam,
mam na dziś rezerwację czytnika w godzinach 9-18, z powodów rodzinnych z przykrością zmuszony jestem zrezygnować dziś z wizyty w AAP. Jeżeli jest ktoś chętny wziąść dzisiejszy termin proszę o informację przed godziną 9.

pozdrawiam

_________________
Sławek
_____________________________________
Rajkowski, Polak - Buk, Opalenica, Gniezno
Paluszkiewicz - Jarocin,
Twardowski - Jarocin, Pleszew
Dąbkiewicz - Pleszew, Gniewkowo

Poszukuję: Walenty Rembowski/Rębowski i Nepomucena Kicińska ślub przed 1833


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 11 paź 2012, 16:50 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
--

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Ostatnio edytowano 18 paź 2012, 20:48 przez Mariusz K, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 11 paź 2012, 20:14 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
nieaktualne

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 17 paź 2012, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
Niestety kolejny termin i chory jestem. Zamienie ten piątek na jakis pozniejszy termin.

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 17 paź 2012, 20:15 
Offline

Dołączył(a): 10 lut 2010, 17:37
Posty: 282
Witam.
Wiem, że to bardziej niż "na ostatnią chwilę" ale czy byłby ktoś chętny na zamianę terminu wizyty w AAP? Mam jutro rezerwację od 9 do 18. Przyjmę każdy termin, również mniejszą ilość godzin.
Moja propozycja aktualna do godz.7.30 jutro.

Danka

_________________
___________________________________________________________________________________________
Poszukuję:data i miejsce ur. Jakub Mucha (ok.1815) ,nazwiska: Jamry, Kobierski, Lier (połudn.Wielkopolska)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 18 paź 2012, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2010, 20:36
Posty: 36
nieaktualne

_________________
Mariusz

Wolsztyn i okolice


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 25 paź 2012, 06:41 
Offline

Dołączył(a): 08 lut 2012, 08:42
Posty: 90
Lokalizacja: LESZNO
Oddam termin 26 października w AAP w dobre ręce . Mam miejsce dla 2 osób niestety ze względów służbowy nie możemy jechać z kuzynka. Proszę o info czy jesteś chętny na pw.

_________________
Pozdrawiam Euzebiusz

_________________________________
SZUDRA - Sokołowo - Sokołowice, Charbielin, Dłużyna, Machcin, Kościan, Bukówiec Górny, Leszno SPŁAWSKA - Czacz, KOZICA - Czerwona Wieś,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AA Poznań
PostNapisane: 29 paź 2012, 20:36 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2011, 07:31
Posty: 25
Witam Wszystkich
Nie wiem czy w dobrym miejscu piszę, ale mam gorącą prośbę.
Nie mam możliwości w najbliższym czasie być w AA Poznan, a pilnie potrzebuję zweryfikować ślub pod wpisem nr 32/1873 dla USC Odolanów.
Potrzebuję potwierdzenia danych rodziców dla Michała Czystego i Katarzyny Dobras.
Jesli ktoś ma możliwość sprawdzenia, gorącą proszę o pomoc.

Z góry dziękuję
Marcin Lis


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 934 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: barbaraplewka i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL