Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne GNIAZDO

Forum dyskusyjne WTG GNIAZDO
Teraz jest 27 cze 2024, 03:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 maja 2024, 12:49 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2022, 21:06
Posty: 127
Dzień dobry poszukuję informacji na temat mojej rodziny z okolic Środy Wlkp. moim przodkiem jest Paweł Pruchniewicz i Małgorzata Szmitt którzy w 1781r. wzięli ślub w Koszutach, Małgorzata córka Jana Szmitta kowala i Kunegundy.

Paweł w akcie ma zapisane że pochodzi z Żabikowa, z tego co udało mi się odnaleźć pierwszy akt z nazwiskiem Pruchniewicz jest w Bninie z 1776r. gdzie chrzestnym Marianny Pieczyńskiej jest Grzegorz Pruchniewicz następnie występuje w Koszutach zawsze jako chrzestny z Żabikowa, w 1781 bierze ślub wcześniej wspomniany Paweł i mieszka tam z swoja żoną do 1791r. gdzie przeprowadza się następnie do Źrenicy gdzie mieszka do śmierci w 1816r. w wieku 73 lat jako sołtys tej wsi (jeśli chodzi o potomków Pawła i Małgorzaty mam ich rozpisanych i nie poszukuję na ich temat więcej informacji)

Grzegorz zmarł w 27.06.1800r. w wieku 62 w Źrenicy, co ciekawe rok wcześniej znajduje się akt zgonu Marianny Pruchniewiczowej
23.11. 1799r. gdzie zmarła w wieku 80 lat w Źrenicy może to matka Pawła i Grzegorza?? Niestety nie wiem skąd pojawią się Grzegorz z Pawłem w Żabikowie.


U mnie w rodzinie od pokoleń jest opowiadana historia o pochodzeniu Pruchniewczów mieli oni mieć własny majątek na Litwie gdzie w XVIIIw. uciekli przed nadchodzącym uzależnianiem się od Rosji szczerze trudno mi zaprzeczyć ani potwierdzić czy jest w tym jakakolwiek prawda dlatego proszę o pomoc w odnalezieniu skąd pochodzą Pruchniewicze i czy historia którą mi opowiedziano ma jakąkolwiek prawdę;))

Pozdrawiam serdecznie
Krystian Walkowiak


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 62 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL