Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Karśnice (d. Karsznice) gm. Śmigiel

08 maja 2015, 09:01

Poszukuję kontaktu z osobami mającymi związki rodzinne z miejscowością Karśnice. Poszukiwane nazwiska - zwłaszcza Wasielewski, Furmaniak, Foltyn, Łakomy.
Będę wdzięczny za wszelkie informacje od osób znających te rodziny z Karśnic i pobliskich Księginek, ale także od osób wiedzących, do kogo z mieszkańców tych wsi można się zwrócić o więcej informacji, może ktoś pamiętający dawne czasy mógłby coś opowiedzieć.

Pozdrawiam,

Re: Karśnice (d. Karsznice) gm. Śmigiel

08 maja 2015, 09:51

W moim drzewie
ślub Usc Śmigiel 1898
Anton Kaczmarek/ rodz.Adalbert +Franciszka
Marianna Kasperek/ rodz.Martin + Franciszka Foltyn
Marianna urodzona w Księginkia a zmarła30.09.1960 w Górce Duchownej .
Również jej siostra Sophia wyszła za Franciszka Kaczmarka i zmarła w Górce Duchownej.
Moi przodkowie to Piotr Kasperski i Elżbieta Foltyn.
Maj 1897 USC Śmigiel
Adalbert Wasielewski ur.Karsznice / Wasielewski + Foltyn
Michalina furmaniak/ Furmaniak + Łakoma
Michalina zmarła 15 .04. 1962 w Karsznicach .
Mogę przesłać Ci skany akt.
Pozdrawiam
Ania

Re: Karśnice (d. Karsznice) gm. Śmigiel

08 maja 2015, 12:10

Dzień dobry,
Ja mam pare osób z Karśnic, np. Furmaniak (Foltyn to bardziej Czacz i Wonieść) - Szczepan Furmaniak (ur. ok. 1793) i Helena Styzińska (ur. ok. 1793), ślub w Wilkowie Polskim 1815, dzieci:
- Jacek Furmaniak (ur. 1818), slub z Rozalią Marciniak (ur. ok. 1819 - 1851) w 1843 i później z Agnieszką Majchrzak (ur. 1829) w 1851
- Wiktoria Furmaniak (ur. 1821), wyszla za Marcina Marciniaka (ur. ok. 1820) w 1843
- Franciszka Brygida Furmaniak (ur. 1825), wyszla za Ludwika Kubiaka (ur. ok. 1821) w 1846
- Agnieszka Furmaniak (ur. 1834), wyszla za Wawrzyna Buchwalda (ur. 1822) w 1851
- Marcin Furmaniak (ur. 1845)

Pewien problem stanowi nazwisko żony Szczepana, które nieco ewoluuje. W każdym razie filmy 1194612 i 1194613 są w drodze, więc jeśli chodzi o coś konkretniejszego z tamtych czasów, to być może mogę pomóc.

Pozdrawiam,

Piotr

Re: Karśnice (d. Karsznice) gm. Śmigiel

10 maja 2015, 22:20

Witam,
Mam rodzinę zarówno w Karśnicach jak i w Księginkach. Z wymienionych nazwisk w drzewie mam tylko Łakomych.
Dokładniej jest to Antoni Łakomy (1873-1951) i jego żona Józefa zd. Antkowiak (1884-1975) oraz ich potomkowie.

Re: Karśnice (d. Karsznice) gm. Śmigiel

12 maja 2015, 07:41

Dziękuję wszystkim za informację, w polu moich zainteresowań jest jeszcze nazwisko Kasperek z tej samej wsi.

Re: Karśnice (d. Karsznice) gm. Śmigiel

12 maja 2015, 13:35

Witam,

Moim przodkiem jest Szymon Łakomy alias Łakomiak, który ożenił się z Ewą Nowaczyk w 1772 roku w Wilkowie Polskim. Jego syn Jan (1789-1834,mój prapraprapradziadek) przyjął nazwisko Jazdon. Synem Szymona był Wojciech Łakomy i Agnieszka z d. Krzywosz. Mieszkali w Słoninie, par. Czempiń, skąd pochodziła Agnieszka. Jednakże gniazdo rodowe Łakomych jest raczej w Parafii Wilkowo Polskie, konkretnie w Śniatach. Na to nazwisko można się natknąć już na początku XVIII wieku. Jestem w trakcie indeksacji księgi ślubów z tejże parafii. Oto co do tej pory udało mi się ustalić, a czego nie ma jeszcze w BaSI:

-1702: Józef Łakomy- Katarzyna Cieślik, ojciec Józefa- Paweł
-1706: Wojciech Łakomy- Ewa Cieślik, ojciec Wojciecha- Paweł
-1707: Jan Łakomy- Katarzyna, ojciec Jana- Paweł, Pan młody zamieszkały w Śniatach

Ponadto w 1700 roku na ślubie Wojciecha Oleszczyka i Zofii jednym ze świadków jest Paweł Łakomy, kmieć zamieszkały w Śniatach


Pozdrawiam,
Piotr

Re: Karśnice (d. Karsznice) gm. Śmigiel

21 maja 2015, 20:38

Witam serdecznie.
Moja Babcia Władysława Gabrielska ma rodowe nazwisko Wasielewska i pochodzi z Karśnic.Mam wiele informacji o tej rodzinie.
Ewentualnie proszę o kontakt gabrielskiwlodek@wp.pl
Pozdrawiam Włodek
Odpowiedz