Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Gomuła

10 cze 2015, 10:25

Dzień dobry,
Bardzo proszę o pomoc. Od jakiegoś czasu szukam aktu urodzenia:
Władysław Gomuła ur.17.09.1901r -Obrzycko/Zielonagóra syn Walentego i Marianny z domu Skrzypczak
Laurentinus Gomuła ur.26.07.1874r- Zapust syn Andrzeja i Józefy z domu Fojud

Może jest ktoś kto pomoże w odszukaniu tych dokumentów lub udzieli informacji. Szukałam na szukaj w archiwach ale bez rezultatu.

Re: Gomuła

10 cze 2015, 16:56

Witam. Ja ostatnio przeglądałem szereg skanów USC Obrzycko i nazwisko Gomuła gdzieś mi tam "mignęło". Proszę poszukać dokładnie , najlepiej przeglądając też inne lata bo gdzieś może być błąd w ustalonej dacie a także należy czytać całość dokumentu bo jak pamiętam o większości urodzeń w tych latach zgłaszał nie ojciec ale położna / sam zauważylem to po jakimś czasie/. Zapust zaś to raczej USC Ostroróg. Pozdrawiam, Wojciech.

Re: Gomuła

30 cze 2015, 13:38

Bardzo dziękuję za informacje. Już znalazłam Władysława - jako jedyny z całego rodzeństwa urodził się w innej miejscowości (Karolin)

Re: Gomuła

30 cze 2015, 20:57

Witam. Z Karolinem też może być kłopot. Zauważyłem, że czasami wpisywano osoby z tej miejscowości w księgach Szamotuły-miasto ale też Szamotuły obszar wiejski. Dlatego przeglądam po kolei wszystko. Pozdrowienia, Wojciech.
Odpowiedz