Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Elżbieta Chancyk - akt zgonu

15 cze 2015, 21:15

Witam,
Poszukuję aktu zgonu Elżbiety Chancyk z d. Świnka Iv. Przewoźna ur. 15.11.1802r. (Wilczyna?), drugi ślub (cywilny) w Dusznikach 1876r, ślub kościelny w Wilczynie - mąż Joannes Chancyk alias Biały. Rodzice : ojciec: Jacobus Świnka de loco Wilk , matka: Marianna z Chudziaków.
Będę bardzo wdzięczny za pomoc!

Re: Elżbieta Chancyk - akt zgonu

25 cze 2015, 12:28

W sposób bezpośredni nie pomogę, ale może się przydać, albo i mi pomoże ;)

Andreas Chudziak + Agnes Czarnych
-> córka - Regina Chudziak ur.1809 + Jakub Wieczorek
---> córka - Franciszka Wieczorek + Jakub Hermuła

i jeszcze

Jan Chudziak + Regina Chermuła
http://www.basia.famula.pl/record/NTNfM ... VkX2thdF9h

i następne

Tomasz Chudy + Konstancja Lisek
-> córka - Zuzanna Chuda + Jakub Chermuła
---> syn - Stanisław Chermuła (ur.1872) + Marianna Przewoźna (ur.1874)

Re: Elżbieta Chancyk - akt zgonu

25 cze 2015, 13:11

Bardzo dziękuję :-) W moim drzewie występują nazwiska Chudziak/Chudy(a) i Przewoźny/a, ale podani nie są moimi bezpośrednimi przodkami, a jak na razie na nich się koncentruję, może i na pobocznych kiedyś przyjdzie czas. Wilczynę znam, sam ją indeksowałem :wink:
Jeśli ja z kolei mogę w czymś pomóc, to jestem chętny.

Re: Elżbieta Chancyk - akt zgonu

25 cze 2015, 13:52

Trochę szkoda, że od razu nie udało się dopasować rodzin. Myślę, że z czasem się to uda, widzę że rodzina Wieczorek często przeplatała się z sposób bezpośredni lub pośredni z rodziną Hermułów ;) Tym bardziej, że jest to ta sama okolica.

Jeszcze znalazłem odnośnie Jana Chudziaka (ur. 1796) i Reginy Chermuły (ur.1798) , że rodzicami Jana są Mateusz Chudziak i Marianna Michalak
i w innym miejscu w drzewie: Franciszek Kierstan (ur.1830) + Marianna Wieczorek

W przypadku kolejnych wątpliwości lub ciekawych powiązań na pewno się odezwę ;)

Re: Elżbieta Chancyk - akt zgonu

25 cze 2015, 16:38

Wieczorków nie ma wśród moich przodków, ale jeśli znajdziesz informację o ślubie rodziców Elżbiety Chancyk z d. Świnka Iv. Przewoźna oraz daty urodzenia i zgonu jej matki, to będę bardzo wdzięczny.

Jakub Świnka de loco Wilk ur.1771r. zm.19.08.1843/wpis 30/Podrzewie
Marianna Chudziak ur.? zm.?

Re: Elżbieta Chancyk - akt zgonu

26 cze 2015, 09:48

A to przepraszam, coś mi się pomyliło z nazwiskami ;) Oczywiście, jak będę miał więcej informacji to się odezwę :)
Odpowiedz