Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Kujawiński - Przerańska - Kalisz

21 cze 2015, 08:58

Witam serdecznie.
Poszukuję usilnie aktu małżeństwa zawartego w Kaliszu w latach 1893-1900 w parafii św. Józef ( bliżej roku 1899-1900), pomiędzy
Józefem Kujawińskim *ok. 1866 r. w Stropieszynie (parafia Kościelec pow. kaliski), a Anną Przerańską *16.07.1877r. w Kaliszu parafia św. Józef (NMP).
Anna jest córką Jakuba i Tekli Walczak małżonków Przerańskich.
Mam pewne podejrzenia co do rodziców Józefa, ale potrzebuję potwierdzenia, dlatego szukam aktu małżeństwa. Aktu zgonu nie ma w parafii, byłam, sprawdzałam.
Na nagrobku data zgonu to 09.06.1911, akt może jeszcze być w parafii św. Mikołaj. W "szwa" tego roku nie ma, a parafia nie udostępnia ksiąg (różnie się tłumacząc).
Józef Kujawiński s. Marcina i Walerii Makowskiej *ok.1866 w Stropieszynie zawarł zw. małż. z Katarzyną Retkowską *29.09.1861 w Winiarach p. Tłokinia c. Antoniego i Józefy Mańka x 05.06.1887r. w p. św. Józef w Kaliszu.
Skany są do roku 1892 i dalej nie wiem, czy Katarzyna zmarła, a Józef ożenił się po raz drugi z moją prababką Anną Przerańską, czy było inaczej (właśnie są to moje przypuszczenia).
Może ktoś z Szanownych forumowiczów ma w swoich zbiorach ślub pary Józef Kujawiński i Anna Przerańska lub zgon Katarzyny Kujawińskiej z d. Retkowska z Kalisza, albo przy okazji może ktoś byłby uprzejmy zajrzeć do ksiąg odwiedzając archiwum w Kaliszu.
Będę wdzięczna za informacje, tak bardzo dla mnie ważne.

Re: Kujawiński - Przerańska - Kalisz

25 lis 2020, 23:30

Anna Przerańska byla po Ojcu... Przeraniak a ten po swoim.... Przeraniaczyk.

Prosze o kontakt

Pozdrawiam
Odpowiedz