Poszukiwanie informacji o przodkach, ogłoszenia
Odpowiedz

Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

21 sty 2009, 19:35

Poszukuję wszelkich informacji na temat osób noszących te nazwiska żyjących w pierwszej połowie XIXw na terenie parafii Kobierno k.Krotoszyna.Nazwiska te pisane były równiez w innych wersjach Zaiączek,Brajerek,Cieplak.

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

22 sty 2009, 09:45

Zajączek napisał(a):Zaiączek


Witam,

Mnie również interesuje genealogia Zajączków. Zbieram wszystkie ślady, bo staram się zlokalizować Gabriela Zajączka ur. ok 1776 r. - niestety nie wiem w jakiej parafii. Mam sporo danych o Zajączkach z okolic Kostrzyna oraz z Poznania (większość przybyła właśnie spod Kostrzyna).
http://www.glowiak.com/search.php?search=zaj%B1czek

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

23 sty 2009, 20:15

...
Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 12:53 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

23 sty 2009, 20:35

Rzeczywiście księgi przechowywane w parafii zaczynaja się jeszcze w XVIII w a ksiądz niezwykle miły.Są jednak zapisane w sposób niezbyt czytelny.Kiedy byłam pół roku temu i spędziłam ok. półtora godziny niewiele udało mi się znależć.Teraz przygotowałam sie lepiej do kolejnej wizyty która musi poczekac z racji odbywających się aktualnie "kolęd".Przejrzałam mikrofilmy z AP Poznań.Niestety są braki dotyczace kilku lat.Moją prośbę napisałam z nadzieją że może ktoś natknął się na jakieś informacje które powiększą moja wiedzę o przodkach.Pozdrawia Mariola

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

23 sty 2009, 21:39

...
Ostatnio edytowano 15 sty 2012, 12:53 przez Chrystian Orpel, łącznie edytowano 1 raz

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

24 sty 2009, 10:38

Wiem że księża mają też czasem inne zajęcia niż tylko udostępnianie ksiąg parafialianych zainteresowanych genealogią.Dlatego ponieważ akta były mało czytelne postanowiłam przygotować się przeglądając mikrofilmy akt w Archiwum.Tam mogłam siedzieć całymi dniami narazie zajęł i to 3 dni ale na pewno muszę jeszcze wrócić do tych akt zwłaszcza że w AP Poznań znalazłam ostatnio akta zapowiedzi które nie zostały zmikrofilmowane.Jakieś 2 lata temu widziałam na sewisie Beskid dane jeśli dobrze zapamiętałam Marianny Zaiączek z Gorzupii a wtedy nie wiedziałam że to moja rodzina a teraz już nie mogę ich znależć.Miałam więc nadzieję że może są też inne osoby które mogą mieć jakieś informacje na temat poszukiwanych przeze mnie osób.Mariola

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

22 kwi 2009, 02:37

Witam, spisałam kiedyś będąc w Archiwum Państwowym w Poznaniu śluby zawierane w Kobiernie (którym jestem osobiście bardzo zainteresowana) natknęłam sie na takie zapisy: wpis nr 1 z roku 1815 - ślub Wojciech Braierek i Agnieszka Niedobrzanka, wpis nr 1 z roku 1819 - Wincenty Br?ier i Petronela Kukiałczyńska oraz wpis 2 z roku 1819 - Chryzostom Braierek i Rozalia Ptaszanka Może w czymś to pomoże. Pozdrawiam Ania

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

02 cze 2009, 07:36

Dziękuję za informacje dotyczące Brajerów z parafii Kobierno.Nie wiem jeszcze czy któryś z nich jest moim krewnym,pomieważ jak zdążyłam się już zoriętować mieszkało tam kilka rodzin noszących to nazwisko.Wawrzyniec Brajer który jest moim przodkiem brał ślub z Marianną Zajączek z domu Słomianą w 1814 roku.Znalazł w Ap Poznań świetne żródło informacji jakim są częsciowo tylko zmikrofilmowane allegata.Można z nich dowiedzieć się znacznie więcej niż z aktów ślubu które dodatkowo za ten rok nie ma wcale w archiwum.

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

27 cze 2009, 20:37

Ja mieszkam w Krotoszynie i też interesuje się nazwiskiem Brajer wiem że mój pradziadek do Krotoszyna przyjechał z Odolanowa i że urodził się ok 1912

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

12 paź 2009, 20:00

Przepraszam nie wiecie przypadkiem w jakich godzinach jest otwarte biuro parafialne w Kobiernie

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

13 paź 2009, 20:14

Biuro parafialne czynne jest 3 razy w tygodniu po wieczornej mszy.Najlepiej zadzwoń i wcześniej się umów.Ja też w przyszłym tygodniu będę znowu dzwonić żeby ustalic termin w którym bedę mogła zajrzeć do ksiąg parafialnych.Pozdrawiam Mariola

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

14 paź 2009, 07:43

Bardzo ci dziękuje

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

29 sie 2010, 21:21

Bratanica prababci mojej żony, Elżbieta Pietrzak (zmarła w 1992 r. mając prawie 100 lat) miała za męża Jana Brajera, a mieszkali oboje w Benicach k. Krotoszyna.

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

18 wrz 2010, 20:46

Znasz miejsce lub datę urodzenia Jana Brajera lub chociaż imiona rodziców

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

22 wrz 2010, 17:19

Niestety nie. Jan Brajer jest pochowany w Benicach, więc na nagrobku powinna być jego data urodzenia.

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

28 gru 2010, 21:04

Zajączek napisał(a):Biuro parafialne czynne jest 3 razy w tygodniu po wieczornej mszy.Najlepiej zadzwoń i wcześniej się umów.Ja też w przyszłym tygodniu będę znowu dzwonić żeby ustalic termin w którym bedę mogła zajrzeć do ksiąg parafialnych.Pozdrawiam Mariola



Witam
Chciałbym porozmawiać o Zajączek w Kobierno.
Mam pytania do was.
Czy potrafisz odpowiedzieć mi pocztą, proszę?
Dziękuję

Re: Zajączek,Brajer,Ciepły parafia Kobierno

08 wrz 2012, 09:16

WBC „Postęp” nr 50, 2-03-1916 r., str. 3: „Krotoszyn. Od 26 listopada z.r. zaginął bez śladu 15-letni syn Jan gospodarza Zajączka z Pierzyc. Wszelkie podjęte przez policyę poszukiwania nie odniosły żadnych skutków. Obecnie za wynalezienie syna ojciec wyznaczył 200 marek nagrody.”

Pozdrawiam. Jolanta Fontowicz
Odpowiedz